Skocz do zawartości
JOKS69

1x Auto Mazar pierwsza uprawa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.
Fotorelacja mojej pierwszej uprawy
Oświetlenie: 2x Led 2700K (razem 5000 lumenów)
Wentylacja: wiatrak 12V
Ziemia: Torf odkwaszony ok. 6 ph
Box: stara szafka 30x30x70
Ziarno: Auto Mazar od Dutch passion

Roślinka znajduje się od 2 dni w ziemi i idzie jak burza. Jednak mam problem z utrzymaniem wilgotności w growboxie przy wyłączonym świetle i wiatraku utrzymuje się 40% gorzej jest w przypadku naświetlania kiedy wilgotność spada do ok 30%(nie wiem jak z dokładnością higrometra ponieważ jest to urządzenie przeznaczone do saun). Mam pytanie czy da się coś z tym zrobić jakimś domowym sposobem ponieważ muszę przetrwać ten weekend jeszcze bez nawilżacza. Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś rady to będę wdzięczny.

20200514_185755.thumb.jpg.ff5c4051ad2a40d5f1956e3784cdad72.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JOKS69 podlewaj po całej powierzchni to po 1.

To dopiero szczenie więc bez obaw, a jak za tydzień będziesz mieć sprzęt to nic się nie stanie. Ja nie mam nawilżacza i po 2tyg wilgotność w dzień jest ponad 40%. Im większe krzaki tym wilgotność się zwiększy sama, zwłaszcza w małym boxie

Gdybyś odciął te plastikowe banki z ledow miałbyś więcej światła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Bimbrownik napisał:

podlewaj po całej powierzchni to po 1.

Dzięki za radę. Ogólnie to tak podlewam to akurat ściekło z tego higrometra 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, JOKS69 napisał:

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś rady to będę wdzięczny.

Widzę, że masz tam jakieś pojemniki z wodą i szmatką, więc jedynie możesz je wymienić na szersze żeby zajmowały większą powierzchnie lub kupić opryskiwacz i spryskiwać ściany boxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Morenn Mam spryskiwacz i spryskuje regularnie a wiekszych pojemników ni wcisne musze jedynie przetrwać do nastepnego tygodnie bo wtedy przychodzi mi nawilżacz, ale dzięki za radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JOKS69 mamy bardzo podobne warunki box wielkościowo taki sam, oświetlenie też i problemy z wilgotnością na samym początku też się zgadzają ? Zajrzyj do mojej fotrelacji Quick one i prześledź sobie jak chcesz jak to u mnie wygląda bo warunki na prawdę podobne mamy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wychodzi na to że nie tylko ja bawię się w mikro uprawy ? u mnie różnica taka ze box kupiony i panel ledowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam [aktualizacja]
dzień 10
Nawilżacze powietrza spełniają swoje zadanie więc zniknął mi problem z wilgotnością(na zdjęciu widać 30% ale to chwilowo mi spadła bo musiałem wymienić ). Cały growbox sprawuje się bardzo dobrze. Roślinka miała trochę żółtych plamek obstawiam, że ziemia nie miała odpowiedniej ilości azotu na początek ale po podlaniu BioGrowem ok. 100ml (1ml nawozu na 1 litr wody) powoli znikają. Jeżeli ktoś ma jakieś uwagi lub porady to zapraszam do dyskusji

20200521_095342.thumb.jpg.06028109d89c5f1afb08c28135b09aaf.jpg20200521_095315.thumb.jpg.5017d5d43e8af5aa15d75e902ef3c7ef.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie wygląda na zmęczoną. Obetnij te obudowy z ledów i daj je ciut wyżej. Sprawdź pH gleby i koniecznie daj zdjęcie bez lampy takie w świetle słonecznym. Moja mając 12 dni wygląda tak. I nie chodzi o nic innego jak tylko stan zdrowia że słabo

15900537652657938065622976046704.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester  ph gleby 6-6,5 , gorzej ze składnikami odżywczymi przynajmniej tak mi się wydaje. Może być tak, że jest troche zestresowana bo wilgotność na początku skakała od 15% do 70% 

@EneDue dobry pomysł ogarnę to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 14 
kolejna aktualizacja roślinka dobrze rośnie udało mi się uporać z wilgotnością

Pytanie kiedy robić lst? jeszcze 2 pietra liści czy więcej?

20200526_190323.thumb.jpg.ab4655f6c7b44bc5d2f61a7920772d1c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Siema. Ladnie Ci odbil krzaczek? Przed LST bedziesz musial ja raczej przesadzic, bo z tego co widac to ta doniczka za malutka raczej i korzenie nie beda mialy sie jak rozrastac, a roslinka nie bedzie rosnac. I z tego co czytalem to warto poczekac, az roslinka bedzie miala 3-4 pietra lisci zeby zaczac LST.

Edytowane przez syzyf149

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...