Skocz do zawartości
Władimir Putin

System automatycznego nawadniania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Ze względu że czasami wyjeżdżam na kilka dni szukam jakiegoś sposobu nawadniania do tygodnia. Sam osobiście myślałem by na górze szafki postawić zbiornik z wodą w której była by pompka i tą pompkę podłączyć pod timer który by np. raz dziennie na chwilę się załączył i podlał roślinki ?

co myślicie o czymś takim ? Zdało by to egzamin ? A może macie jakieś inne sposoby automatycznego podlewania ?

Obawiam się czy to wypali bo najkrótszy czas jaki mogę ustawić na timer to minuta i w tym czasie mogę już utopić roślinki ...

 

Dodam tylko że na tą chwilę są 2 roślinki a w przyszłości ma ich być 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Władimir Putin

To i tak masz dobry timer, te mechaniczne są na min 15min

Spróbuj jakaś pompkę do akwarium z regulacją. Taką najmniejszą i ustaw na minimum i na końcu wężyka albo jakiś system kropelkowy albo zaślepka na koniec i malutkie dziurki w wężu. Trzeba by potestować ile by to lało.

Kiedyś myślałem o takim timerze IP. Przez kamerę IP popatrzył bym i włączał/wyłączał szafę ale póki co muszę siedzieć na tyłku bo i tak urlop w dupe poszedł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale są timer co można ustawić na minutę tę elektroniczne myślę że odpowiednio dobrać pompkę i to by działało ale w razie czego warto by mieć jakąś ewakuację awaryjna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wpisz w googla albo idź do sklepu ogrodniczego. Są takie bolce które wkładasz w ziemię od nich wychodzą szlaufy, które wkładasz np do wiadra z wodą ktore jest poniżej doniczek. W zależności od potrzeb dajesz jedna lub dwie. W zeszłym roku miesiąc mnie nie było a roślinki co prawda nie panienki były podlane. Sprawdzona metoda i kosztuje grosze

https://allegro.pl/oferta/zestaw-do-nawadniania-dozownik-z-wezem-80-cm-2sz-9025146144?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Coś takiego

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seba691  To sie nazywa Blumat, tzw.  blumaty. I faktycznie to dziala.  Bylem  2 tyg. na urlopie, dalem po 4 blumaty na donice, i krzaki nawet nie odczuly mojej nieobesnosci.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik  Po urlopie najlepiej zostawic te blumaty juz ziemi. Korzenie obrastaja ta czesc blumata ktora jest pod ziemia, wrastaja sie w niego praktycznie. Zdarzylo mi sie ze razem z blumatem wyjelem z ziemi garsc korzeni.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...