Skocz do zawartości
bonboklat

amatorska uprawa - prośba o pomoc/konsultację

Rekomendowane odpowiedzi

@Morenn my? No co Ty! My jesteśmy nieśmiali! Do tego stopnia że jak kobieta mówi "bierz mnie" to nie śmiałbym odmówić". Chociaż od roku tylko żona mi tak mówi ? i to też rzadko :c tak szczerze to już w ogóle mi tak nie mówi... [Chlip chlip] ?

A tak w ogóle jak twoj krzaczek? Też już pokazał kwiatostany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CheMsKuN @Bimbrownik @Wentyl @EneDue

Serwus, trochę mnie nie było, bo życie, dzieci i takietam ? ale pomidorki już w foliaku od dawna, rosną sobie. Postanowiłem trochę na luzie podejść do tematu, tzn. pierwsza uprawa, co ma być to będzie i uczymy się na błędach, no i też nie mam możliwości być codziennie w foliaku.. więc kwestie podlewania, nawożenia (naturalny nawóz z pokrzyw!), temperatury (zimno ostatnio było, ale w foliaku jest piecyk ?) pozostawiłem menadżerowi foliaka i na dzień dzisiejszy tak to wygląda, jak na załączonych zdjęciach. Rośliny (te w dużych wiadrach) zacząłem kiełkować jakoś przed majówką, więc rosną lekko ponad miesiąc. I niestety w wiadrach będą musiały zostać (taki układ z managerem), ale te w mniejszych doniczkach będę przesadzał do ziemi. 

 

No więc prośba o komentarz, porady, zjebki itp., ? Domyślam się, że odbiegłem od sztuki ogrodnictwa outdoorowego, ale tak jak pisałem, na lajcie podszedłem do sprawy i cieszę się samym faktem uprawy ? 

20200531_153021.jpg

20200531_153123.jpg

20200531_153139.jpg

20200531_153154.jpg

20200531_153223.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wentyl a te zielone są całe zielone czy tylko ściany? Widuję po ogrodach takie z pleksi ci ściany mają "dymione" ale daszki przezroczyste z uchylanymi fragmentami.

Trzeba by zobaczyć na spektrum, jaki kolor roślina przyswaja. Jeśli dobrze pamiętam to  kolory odbijają daną barwę. Jestem po szkole już ponad 100 lat więc mogę nie pamiętać dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Bimbrownik napisał:

@bonboklat fajne są. 3mam kciuki@Wentyl w szklarni jak na out tylko pod kontrolą. Wiatr nie złamie, zajec nie zje i ciepło mają. Fajna sprawa

Zajec nie wlezie, ale walczymy z mrówkami ? 

@Wentyl

21 minut temu, Wentyl napisał:

@bonboklat nie mam pojęcia o uprawach czegokolwiek w foliaku ale chętnie zobaczę co Ci z tego wyjdzie ?

no będę wrzucał co jakiś czas fotki wiadomo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejo, tak se rosną. Chyba jest ok. Natomiast jedna roślinka to trochę jak taki paralityk wśród innych, jakoś ją wykręca.. co to może być? Genetyka nasionka czy jakaś zaraza bardziej np. mszyca? @Bimbrownik @Wentyl @EneDue

20200605_145916.jpg

20200605_173811.jpg

20200605_173825.jpg

20200605_173909.jpg

Edytowane przez bonboklat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Bimbrownik napisał:

Normalna rzecz.

Mszyce siedzą od spodu liści, bardzo łatwo je zobaczyć bo są duże i w koloniach.

No to nie mszyce w takim razie, nic takiego nie zaobserwowałem. 

Ok, czyli pewnie genetyka, też tak myślę @EneDue

No to obserwujemy ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejo, krótki fotoupdate, bo chyba fajnie te pomidory rosną ? 

 

20200623_184656.jpg

20200623_184857.jpg

20200623_185011.jpg

Natomiast nie jestem pewien jednej rośliny, nie mogę odnaleźć cech żeńskich.. ale męskich też nie.. a jest to najstarsza ze wszystkich roślin. Ktoś kompetentny pomoże? 

@EneDue @Bimbrownik @Wentyl @CheMsKuN? ? 

 

20200623_184322.jpg

20200623_184334.jpg

20200623_184341.jpg

20200623_184409.jpg

20200623_184531.jpg

Edytowane przez bonboklat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...