Skocz do zawartości
Fresh

Nieodpowiednie pH ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ! 

Mam 8 dziewczyn 5x auto ak 472 i 3x auto ak 482,w boxie 120 na 120 cm, doniczki 11L, lampa Mars hydro tsw 2000, ziemia canna terra i canna terra + i jedna doniczka mieszanki tych dwuch. Nawozy canna : terra vega, rhizotonic, terra flores, cannazym, pk13/14, cannaboost.

Po tygodniu od narodzin dalem terra vega i rhizptonic 1/3 dawki i zwiększałem. 

Podlewanie co drugi dzień 2L raz woda raz witaminy pH pomiędzy 5,5/6,2 ( 2L na 8 donic 11L) nie za mało ?? ?

Lampa swieci 18/6, temperatura +- 25 stopni a wilgotność ok 60/70 chociaż ostatnie 4 dni powyżej 90 ponieważ wentylacja wyłączona była, chodził tylko mieszający. Niestety nie mogłem tego skorygować odrazu bo niema mnie na miejscu a dziewczynami zajmuje się bratnia dusza ?

Wczoraj dałem pierwszy raz witaminy na kwitnienie po 1/2 dawki (może trochę za szybko ?

Ale chodzi o jedna dziewczynę podłoże to mieszanka canna terra i terra plus, stoi pod wiatrakiem cały czas, na początku zapowiadała się najlepiej ale teraz coś jej dolega bo wyglada tak . Pytanie co to jest i czy na inne dziewczyny to nie przejdzie. Zapomniałem dodać ze to mój pierwszy projekt ?

Z góry dziękuje za pomoc!!

 

5F7F5FDD-028E-4985-AAF7-071FDB5A292E.png

06510A2B-E22D-4421-9844-AADFD3FE5804.png

DBACC0FC-ABC7-426D-BA53-4102E683AC67.png

5E2B9D01-D21F-42AF-A4CF-02C3E14657C3.png

56CA5642-60F4-46D2-B371-BEC9F123C02F.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Fresh napisał:

 ( 2L na 8 donic 11L) nie za mało ??

@Fresh lej czystą wodę, pH wiesz jakie masz? gleba jest wilgotna czy sucha ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester muszę sprawdzić pH bo nie robiłem tego i wilgotność gleby tez ale jutro dam więcej info bo nie ma mnie na miejscu . 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester Z tego co mówiła kuzynka, która zajmuje się boxem na moja nieobecność sucho nie jest, ale zbyt mokro tez nie. Niestety pH nie sprawdzi bo ja phmetr mam ze sobą ? chyba ze ogarnie gdzieś jutro w ogrodniczym . 

Z tego tez powodu ze nie ma mnie już dłuższy czas nie robiłem Lst , kazałem jej tylko mała defoliacja zrobić na 2 lub 3 krzaczkach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester z tego co się dowiedziałem to te dolne liście są takie od momentu lania na nie wody, około 2 tygodnie temu, ponieważ nie mam konewki i kuzynka lala po liściach .. 

dopiero po odwróceniu (wczoraj ) zobaczyła ze góra roślinki tez choruje .. 

Możliwe ze wentylator ja przesuszysz ?? 

Przesuszył 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panny miały trochę sucho wiec teraz będziemy łac 4 L na 3 dni ... ? narazie samej wody, a te dolne żółte liście zostały skasowane 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester teraz już lepiej wyglada 

A7BCB2A7-BCCC-417E-9AAC-D95DB9277971.png

35A534FB-0CC2-41A2-8B4E-7769BE8BCD31.png

Ale ta mi tu opadła 8481097B-01F6-4946-8BAB-031D579A8361.thumb.png.bd1223bf7b19080acb7783d909dbf570.png

Stoi przy wlocie pasywnym .. co to może być ?? ?

Miała sucho takie mnie teraz wieści doszły .. trzeba chyba będzie więcej wody lać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fresh liście bym powyginał jeśli są takie które zasłaniają kwiatostany, odgałęzienia jakieś mniejsze na których był by popkorn można by było uciąć, tylko najpierw doprowadź krzak do porządku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fresh

Możesz jak bardzo chcesz ale nikt Ci nie powie co dokładnie usunąć. Fajną sprawą w takich uprawach jest to, że każdy raz, każda roślina jest inna i trzeba samemu próbować jeśli oczywiście chce się to robić, a nie tylko jeden raz. Tak samo jest np z winem, bimbrem, nalewkami itp. są pewne schematy, podstawy, "żelazne zasady" ale trzeba wiele rzeczy trzeba próbować i kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ,teraz wyciąg chodzi cały czas, to tez może mieć wpływ na to ze tak sucho i bardziej spragnione panny są .. będzie lane teraz więcej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...