Skocz do zawartości
Gość

Tani Filtr węglowy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
Napisano (edytowane)

Siemano. Pomyślałem że podzielę się z wami jak łatwo i tanio zrobić dobry Filtr do boxa. 

Potrzeba:

-jakieś listewki

-2x wentylator PC 12cm

-2x Filtr węglowy do okapów. 

-taker i zszywki 

-sylikon

-wkręty i śrubokręt 

IMG_20200310_113853.jpg

IMG_20200310_111710.jpg

IMG_20200310_111724.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Andi przy 4 małych krzaczkach jak otwieram boxa już dosyć mocno czuć dziewczynki a na zewnątrz nic nie czuć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Budując ten Filtr zacznijcie od zrobienia stelaża na wentylatory i przykreccie wentylatory. Oczywiście obydwa wentylatory dajemy w tym samym kierunku. Przy wentylatorze który będzie wylotowy od środka warto dać jedna warstwę do ciętego filtra do okapow i przymocować za pomocą takera. 2 stelaż z wentylatorem już nie musi mieć tej warstwy bo później będzie i tak obity. Następnie za pomocą 4 listewek łączycie ze sobą oba wentylatory a za pomocą sylikonu zalepiacie nie szczelność między wentylatorem a listewkami. Gdy całość jest złożona dokładnie obijacie podwójna warstwa filtrów węglowych wszystko poza wentylatorem który będzie od frontu. Ważne żeby filtry były od strony zasysającej a nie wypychanej powietrze bo łatwiej jest zassać niż tłoczyć. 

@Andi jeśli masz sztywny box jak u mnie to kwestia 2 wkrętów i go zdejmujesz. Wszystko jest uszczelnione sylikonem i dopiero zamontowane co sprawia że sylikon robi uszczelke która nie przepuści zapachu a łatwo można zdjąć Filtr. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe jak to będzie działać... Mnie ten sposób odradzili. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak narazie na zewnątrz 0 zapachów  jak dziewczyny będą kwitły dam znac czy będzie się spisywał tak dobrze jak teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Andi tak wszystko robiłem od podstaw każde łączenie zasylikowane na drzwiach uszczelki zamknięte na ścisk 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Aron napisał:

No ciekawe jak to będzie działać... Mnie ten sposób odradzili. 

Nie ten tylko podobny. To o czym Ty mówiłeś a ja próbowałem to podobna konstrukcja ale z jednym wentylatorem i większą ilością maty/ścinek w środku. Drugi wentylator może załatwić sprawę, tego nie sprawdzałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Bimbrownik 67x67x180 ale mam wentylator dolotowy dwa mieszające i dwa są przy filtrze wyciągającym. Czekam na czujnik wilgotności. Ale wydaje mi się że jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Szafy najlepsze

@Bimbrownik daj sobie ze dwa po przeciwnych stronach. U mnie na tym zdjęciu słabo widać ale wlotowy jest z lewej pierwszy mieszający po prawej i 2 mieszający po lewej wyciąg znowu po prawej wszystko po skosach i przyznam że dobry przewiew jest w boxie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...