Skocz do zawartości
JSoN

SP250/0,8m2[Special Queen#1][Fat Banana][Purple Queen][Nothern Lights][Critical Kush] Pierwsza uprawa

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

UP 

Dzien 36 dla S.Q , P.Q i 26 F.B, N.L 

Warunki: Dzień 25° 60% wilgotności

Noc: 23° 70/80% wilgotności 

4 Starsze panienki przeszły we wtorek fim i lst dla wszystkich, podlewane sama woda ph 6,0 myślę że za tydzień zrobię fim 2 pozostałym(może i reszcie też zrobię?) a tydzień później przełączę na 12/12. O dziwo jeden sq który stał w miejscu przez większość czasu w końcu ruszyl. Po namysłach jednak postawie na scroga

IMG_20200529_151027.jpg

IMG_20200529_151310.jpg

IMG_20200529_151319.jpg

IMG_20200529_151325.jpg

Strasznie się sałacą jest sens wyciąć 2/3 największych wiatraków żeby odsłonić resztę? Na Węgry chyba nigdy nie widziałem żeby ktoś to robił. Z fartem:roorrip:

IMG_20200529_151407.jpg

IMG_20200529_151349.jpg

Edytowane przez JSoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP S.Q I P.Q 43 dni

F.B i N,L 33

IMG_20200605_133347.jpg

IMG_20200605_133411.jpg

IMG_20200605_133441.jpg

IMG_20200605_133550.jpg

IMG_20200605_133627.jpg

IMG_20200605_133649.jpg

IMG_20200605_134406.jpg

 

IMG_20200605_135121.jpg

 

 

IMG_20200605_135520.jpg

Edytowane przez JSoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Farmerka napisał:

czemu nie wycinać liści? Może jest coś czego nie wiem o tym wycinaniu bo ja sama wycinalam w podobnym wieku roślin

@Farmerka rośliny potrafią zamulić po usunięciu liści, można usunąć ale nie za dużo i trzeba indywidualnie ocenić roślinkę, czasem lepiej jest powyginać liście aby poodsłaniać poszczególne części roślinki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik poczytałam o tym trochę. Sama nie wiem. Ogólnie ja zawsze tne liście jak juz widzę że topy się formują, ale nie myślałam że to może dam większy plon. Kilka razy też widziałam u znajomych, że roślina stanęła na wegu jak uwalili liści, ale może to było czym innym spowodowane. Ogólnie ja mam problem jak roślina ma za dużo liści i mnie kusi żeby je urwać. Zapytałam koleżanki z którą robię sadzonki, żeby jednej dużej uwalic tych liści, ale się nie zgodziła, więc będę musiała specjalną sadzonke do tego ogarnąć ??‍♀️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Farmerka Na wegu raczej tego unikam, ucinam najwyżej te co naprawdę mi przeszkadzają bo faktycznie tych liści potrzebują. Później z czasem obciąłem więcej żeby poodslaniac szczyty, a teraz obcinam tak żeby nie mieć tylko szczytów i popkornu tylko chciałby mieć tłuste pały. Zobaczymy co wyjdzie, trzeba się uczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik no tylko z tą defoliacja jest problem bo tak naprawdę nie ma żadnego potwierdzenia ani zaprzeczenia. Jednak widziałem parę fr I chyba coś w tym jest. Jednak trzeba wiedzieć co obcinać i kiedy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP

Dziś 7 dzień od przelaczenia. Przed chwilą skończyłem je naginać pod siatka ciężka sprawa z nadalsza roslinka robię na czuja.W między czasie doszedl calmag. Filtr węglowy wsadziłem już na wzroście bo dawało po nosie. I zauważyłem że po dodaniu filtra sporo zmniejszył się przepływ powietrza i tu pytanie spadło tylko ciśnienie(nie wiem jak to nazwać chodzi o sile z jaką powietrze jest wydmuchiwane a faktyczną przepustowość została bez zmian?) No i nadal problemy z wilgotnością 70/80% ciężko będzie ja zbić bo miejsce w którym się znajduje ma tyle. Czy jeżeli zapewnie odpowiednio dużą ilość wentylatorów mieszających jest szansa aby nie bo plesni?

IMG_20200617_181135.jpg

IMG_20200617_181102.jpg

IMG_20200617_181034.jpg

IMG_20200617_181021.jpg

A i jedna z s.q poszła na makumbe chyba wybrałem ta najbardziej zamluajaca 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JSoN jak filtr dałeś to normalne że przepływ powietrza się zmniejszył jak masz filtr odpowiedni i wentylator to się nie obawiaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JSoN Wiekszy ruch powietrza powinien zbic wilgotnosc, tak ze zamontowanie dodatkowego wentylatora mieszajacego moglo by pomoc.Wilgotnosc masz za wysokosc, musisz cos  z tym zrobic. np. lekko podnies temp. w boxie.A jesli chodzi o wentylacje, to jesli odpowiednio dobrales wentylator do filtra to nie masz czym sie przejmowac.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CheMsKuN Poczekam jeszcze z tydzien/ dwa i zrobię im fryzjera to powinno pomóc + przykrycie doniczek żeby tak nie parowały a jeżeli będzie nadal za dużo to założę żarówki UV żeby właśnie podnieść temperaturę. Nie jestem przekonany do tych osuszaczy wydaje mi się że trzeba sporo sypnąć żeby jakkolwiek działał. @Farmerka a ty jak sobie radzisz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...