Skocz do zawartości
Paczka12

Pierwsza fotorelacja, początkujący Quick One AF

Rekomendowane odpowiedzi

@Paczka12 ph masz w normie ?

3 godziny temu, Paczka12 napisał:

Pytanie niecierpliwego - mam małego topka, który sobie rośnie zdecydowanie niżej (zupełnie jakby w bok urósł i jest wyraźnie niższy od reszty) - czy jak sobie go zetnę powiedzmy za tydzień (dam mu czas delikatnie jeszcze podrosnąć) to czy cokolwiek po ususzeniu będzie można poczuć? Topy i thc pojawiają się z czasem i nabierają mocy, ale ten raczej i tak przegra walkę z pozostałymi o światło więc może mogę z niego zrobić pożytek?

to go ciachaj

ja bym wodą samą podlał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester nie mam pH metru więc trudno powiedzieć... Leje odstana z kranu i dotychczas było chyba w porządku. Dzisiaj podlałem woda i następne też sama woda. Później zobaczę jak będzie i może coś dodam. Poczekam tydzień na tego topka i ciachne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update:

52 dni, topki jak na zdjęciach (największy)

Wszystko zdaje się wyglądać ok. Niższe piętra sobie powoli żółkną i usychają.

Końcówki liści (tych kilku) nie schną dalej więc chyba wszystko gra.

Liście wyższych pięter powoli tracą swój kolor - robią się jasnozielone.

Pytania:

-  ostatnie dwa podlania to czysta odstana woda, dzisiaj pora podlać - podawać nawozy?

dziewczyny były dwa razy podlewane nawozami raz 1/3 dawki raz 2/3 dawki (pomiędzy oczywiście woda) zestaw bio grow, bio bloom i top max oraz calmag prewencyjnie.

wg producenta w 8 tygodniu powinienem podlać 4 ml bio grow, 4 ml bio bloom i 4 ml top max (dotychczas nawiększą dawkę miały bio bloom 2 ml i 0,6 bio grow i top max) - zakładając, że mam ziemię od nich...  Jakieś propozycje ile podać?

- planuję jeszcze max 2 tyg. podlewać z nawozami, później tydzień samą wodą (płukanie?/podlewanie samą wodą) i ścinka... sounds good? ?

- mam kilka małych topów na dole, które raczej nie osiągną dużych rozmiarów - zetnę je na dniach i teraz pytanie - szybkie suszenie - jak?

- jak rośnie mi top, pod nim są włoski później łodyga i przy kolejnym rozgałęzieniu znowu włoski - czy te włoski po ususzeniu też działają jak trzeba? czy tylko topy ?

- ostatnie: genetycznie podaje producent 10% S, 60 %I, 30% R - czy to możliwe, że jedna "zmutowała" ? jedna wygląda na sative druga bardziej na indice (widzę różnicę w liściach).

Pozdro i powodzenia!

 

IMG_20200530_184909_resized_20200530_071145992.jpg

IMG_20200530_184925_resized_20200530_071145267.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paczka12 ja sie nie stosuje do zaleceń producenta w sprawie czasu życia rośliny tylko do etapu życia. Nie każda w wieku 8tyg jest taka sama. Jeśli ostatnio była woda to dał bym 100% dawki na flo teraz

Ciężko tak powiedzieć jak się tego nie widzi. Każdy prowadzi jak uważa więc jeśli Ci tak rosną to tak rób i uzupełniaj niedobory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik  czyli proponujesz 4ml z wszystkiego ? czy bio grow (bardziej na weg nie?) dać np 2 ml a bio bloom i top max po 4 ml? w razie gdyby się coś zjebało przez za duże dawki to kolejne 2-3 podlania wodą i uratuje roślinki nie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Paczka12 napisał:

ostatnie dwa podlania to czysta odstana woda, dzisiaj pora podlać - podawać nawozy?

można @Paczka12

 

26 minut temu, Paczka12 napisał:

planuję jeszcze max 2 tyg. podlewać z nawozami, później tydzień samą wodą (płukanie?/podlewanie samą wodą) i ścinka... sounds good?

można i tak 

26 minut temu, Paczka12 napisał:

mam kilka małych topów na dole, które raczej nie osiągną dużych rozmiarów - zetnę je na dniach i teraz pytanie - szybkie suszenie - jak?

na słońce owiń w chusteczkę 

28 minut temu, Paczka12 napisał:

jak rośnie mi top, pod nim są włoski później łodyga i przy kolejnym rozgałęzieniu znowu włoski - czy te włoski po ususzeniu też działają jak trzeba? czy tylko topy ?

tam gdzie są trichomy

28 minut temu, Paczka12 napisał:

ostatnie: genetycznie podaje producent 10% S, 60 %I, 30% R - czy to możliwe, że jedna "zmutowała" ? jedna wygląda na sative druga bardziej na indice (widzę różnicę w liściach)

nie sugeruj się tym co producent pisze 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester  Upraszczając - trichomy to ten "szron" prawda? ?
Jeżeli mam sative zamiast indici to zajebiście:D (indici podobno łatwiejsze i niższe więc je wziąłem bo taka byla potrzeba, ale jak wyrosnie mi sativa to wole nie kanapowce :))
Szybkie suszenie w chusteczce - chodziło mi bardziej o coś na prawdę szybkiego bo w chusteczce to pewnie i tak ze dwa dni. Jak się nie da inaczej to i tak dobrze, ale np piekarnik lub jakaś suszarka do włosów nie załatwi sprawy szybciej? nie jestem koneserem więc pewnie nawet nie zauważę zamiany w smaku czy mocy ?

Co do Twojej oceny "mozna i tak" masz jakies inne spostrzezenia? za krótko, za długo czy nie planować a obserwowac? 

Podpowiesz ile tych nawozow dac? faktycznie dac dawki 2ml bio grow i po 4 ml bio bloom i top max? na litr wody, a całość na 2 roślinki.

God Bless You ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Paczka12 napisał:

np piekarnik lub jakaś suszarka do włosów nie załatwi sprawy szybciej?

no też można 

 

2 minuty temu, Paczka12 napisał:

Upraszczając - trichomy to ten "szron" prawda?

tak

3 minuty temu, Paczka12 napisał:

Podpowiesz ile tych nawozow dac? faktycznie dac dawki 2ml bio grow i po 4 ml bio bloom i top max? na litr wody, a całość na 2 roślinki.

bimbrownik dobrze napisał, ale możesz tak dać @Paczka12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałem 4ml bio bloom i 4ml top max oraz 0,5 ml Calmag / litr. Odpuscilem bio grow bo w bio bloom jest azot. Roślinki wyglądają ok więc pewnie dawka siadła.

Dopuszcza się podlewanie nawozami bez przeplatania wodą? Podlewam co drugi dzień po pół litra  i myślę nad podawaniem raz dawki jak wyżej, a raz zmniejszonej np. do połowy. 

Zostało mi myślę max 2 tygodnie do ścinki (chcę ściąć na raty - część przy mętnych trichomach, a drugą jak trochę zbrązowieją). 

Głupi pomysł, czy bardzo głupi? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Paczka12 napisał:

Zostało mi myślę max 2 tygodnie do ścinki (chcę ściąć na raty - część przy mętnych trichomach, a drugą jak trochę zbrązowieją). 

można

44 minuty temu, Paczka12 napisał:

Dopuszcza się podlewanie nawozami bez przeplatania wodą?

jeśli krzak tego potrzebuje, a jak nie to po co to robić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester  Chodzi mi głównie o topy, żeby spuchły ... czyli w sumie to chyba o to samo co nam wszystkim ? nie wiem czy ewentualnie sam top max podawać?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@EneDue Prawdopodobnie będę robił przynajmniej z częścią zbiorów water curing więc wtedy problem nawożenia znika. 

Jeżeli mam już nie nawozić, to wyjdzie na to, że łącznie podałem 3 razy nawóz ... taki trochę niedosyt (pomimo tego, że wiem - nawóz uzupełnia braki). Chcę zmaksymalizować zbiory, a po poprzednim podaniu nawozów wydaje mi się, że topy są jeszcze piękniejsze ? Teraz mam dylemat - podać i zaryzykować (kto ryzykuje ten nie ma grubych topów - znane powiedzenie :P) czy lać wodę i zaufać sile natury ? swoją drogą zaczyna mi już walić w domu ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym lał nawóz na flo, pk i booster 100%dawki, a flusha na ostatni tydzień tylko zamiast 0.5l co drugi dzień wlałbym więcej i rzadziej. Ty szacujesz 2 tyg ale jak sprawdzisz trichomy to się możesz zdziwić.

Ja nawożenie kończę jak już widzę, że kolor mi odpowiada. Np. chce cześć bursztynu to kończę nawozić jak zaczynają się pojawiać.  Kilka dni jeszcze o samej wodzie postoją i dochodzą

A smak? Hmm... Nie czuć chemii ani "apteki" za to pięknie pachną sosną po miesięcznym leżakowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik  niestety ale w kwestii sprawdzenia trichomów to raczej pozostanę przy wróżeniu ? mam niezłe makro w telefonie i nawet obiektyw makro do aparatu, ale bez porządnej lupy się nie obędzie a po prostu jej nie mam. Jeżeli chodzi o podlewanie to co drugi dzień doniczka jest lekka a ziemia sucha więc idąc za radą forumowiczów podlewam sprawdzając stan gleby. Mam małe doniczki więc pewnie dlatego tak to u mnie wygląda.

Dzisiaj podleję calmag plus herbatka z bananów, a kolejne znowu pełna dawka nawozów (bio bloom i top max).  

Myślę, że zetnę coś wcześniej (zwłaszcza te co nie mają za dużo światła i raczej zostaną małe) i poddam water curingowi, a resztę przeleję dobry tydzień samą wodą przed ścięciem.

Za chwilę będzie 8 tygodni, a chcę tak do 10 dociągnąć żeby urosło co ma urosnąć. Nie chcę jednak bursztynów bo zamulanie nie jest moim celem więc zetnę "prędzej niż później".

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlałem 3 ml top.max i 3 ml bio bloom + 0,5 ml calmag na litr wody. Chyba delikatnie końcówki dają znać o nadmiarze więc dzisiaj czysta woda. 

Bardziej nurtuje mnie teraz problem z wilgotnością bo 57 % to chyba za dużo na flo? Jakieś sposoby prócz osuszacza? Ryż? Mam jeden woreczek tego cudactwa co dodają do butów np. Ale z jednym to sobie pewnie mogę :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym@Szym. Zwykle wiatraczki komputerowe i zasilacz też zwykły. Mam założone 2, 5 warstwy maty węglowej (pół bo 3 jest rozcięta i w nią wsadzam kostki pochłaniające zapach). Mógłbym zdjąć ta warstwę i pewnie by pomogło, ale zapachy zaczną się bardziej unosić. 

 

W sumie to trochę dziwne bo zapachy czuć np. Po nocy jak otworzę drzwi od sypialni to zalatuje, a w ciągu dnia nawet jak wejdę do pomieszczenia to słabo i to głównie kostkę czuć. 

Kurcze najpierw problem z za niska wilgotnością, teraz za wysoka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...