Skocz do zawartości
Tester

Suszenie w warunkach outdoor

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy kończy się sezon outdoor, większość rolników którzy dotrwali ze swoimi roślinkami przechodzi do żniw. I tu często pojawia się problem, gdzie suszyć zebrane topy? Nie każdy ma przecież możliwość zabrania do swojego pokoju kwiatów, głównie ze względu na intensywny zapach. Pod koniec sezonu pogoda się zaczyna psuć, dni są zimne, wilgotne, z opadami deszczu, co nie sprzyja suszeniu. Ludzie wtedy chwytają się różnych pomysłów np. budują gdzieś w lasach prowizoryczne pomieszczenia, rozmieszczają siatki na które kładą swoje topy, do środka wkładają butle z gazem podłączoną z promiennikiem gazowym, w celu podniesienia temperatury, czasem taki patent się sprawdzi jeśli jest dobrze wykonany a czasem nie, gdy jest wykonany niechlujnie, inną metodą jest wsadzenie kwiatów do papierowej torby i wystawienie na słońce, jeśli słońce w ogóle się pojawi, topy tak powinny szybko się wysuszyć, choć nie jest to metoda zalecana gdyż szybkie suszenie nie jest wskazane, ale lepiej coś wysuszyć niż nie mieć nic.

A wy macie jakieś swoje patenty na suszenie w warunkach outdoor jeśli tak to napisz jakie.

Edytowane przez Tester

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rozkładam topy na siatce z małymi oczkami i przykrywam papierowymi ręcznikami, oczywiście mocuje je tak aby wiatr ich nie zwiał i jest ok 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnie porozwieszałem rośliny w dużym namiocie na sznurkach i się wysuszyły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andi Trochę odkopuje temat, zbliża się powoli czas żniw i jak w temacie jest problem z suszeniem. Też wpadłem na pomysł z namiotem, ale jak pytałem znajomych to stwerdzili że może być zbyt duża wilgotność, zbiory planuje na koniec sierpnia, początek września, może to przejść? Myślę że przeczekam w tym namiocie aż minie ten najmocniejszy zapach, a potem wrzucę na strych + jakiś filtr węglowy czy pochłaniacze wilgoci i likwidatory zapachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester podbijam pytanie, mianowicie czy jeśli bym wywiesił na drzewie i przywiązał gałązki sznurkami w połowie lipca to normalnie wyschną? Jeśli tak to ile czasu suszyć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

lepiej chronić materiał przed światłem, ja bym dodatkowo w gazetę owinął 

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@MistykTHC wentylowany karton też jest sprawdzoną opcją, z tym że to już wymaga od ciebie trymu na mokro

zasadniczo każda metoda jest dobra, pod warunkiem, że gwarantuje odpowiedni przepływ powietrza (zabezpiecza przed pleśnią), chroni przed światłem (zabezpiecza przed utratą THC) i pozwala na możliwie wolne suszenie (pozbycie się chlorofilu)

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...