Skocz do zawartości
glodek18

Royal dwarf auto - pierwszy raz

Rekomendowane odpowiedzi

@EneDue jednej rzeczy ogarnąć nie mogę. Jeśli wszyscy takie parcie na nawozy mają to czemu nie sadzą w kokosie? Tam się leje ciągle bo obojętny jest. A tak to wszyscy do ziemi i lać litrami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wentyl ja w ogóle nie rozumiem manii na nawozy. To ma być lekarstwo na braki a nie sterydy do pakowania. Ja stymulator wzrostu w sprayu raz użyłem i czekam na kwitnienie wtedy dam burzę kwiatów. Ale po co tak męczyć krzaki aż wyglądają jak pustynne wyżarte pożółkłe chwasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie rację w 100 procentach dzięki. Sory pijany wczoraj napisałem ? niepotrzebnie nawet nie pamiętałem dobrze rano pozdro. 

A z tymi nawozami to ciągle czytam ten tego tyle leje tamten tego tyle i ciągle myślę że jak już trzeci tydzień sama wodę daje,to zaraz wyskoczą mi braki jakieś .

Takie myślenie swiezaka. 

Ale teraz mam gorszy problem zapach mi na klatke zaczyna wychodzić ją mam słaby węch bo alergia i takie różne, ale sąsiadka ma świetny węch 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam to już 43 dzień mojej rośliny. Standardowe pytanie co dalej bo trochę dojrzała czy, zolkbiecie liści to braki, czy może naturalna kolej rzeczy a może źle pH?                                                                                         DZIEN 43 

IMG_20200514_181353.jpg

IMG_20200514_181152.jpg

IMG_20200514_181132.jpg

IMG_20200514_181138.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Tester napisał:

@glodek18 te dolne to normalne że usychają

Wiem ale wydaje mi się że zolknie coraz wyżej. 

Pewnie jak zwykle panikuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, EneDue napisał:

@glodek18 w którym dniu zaczęły tworzyć kwiatostany? 

Wydaje mi się, że w 20 dniu jest to na poprzednich fotografiach. 

 

43 minuty temu, Tester napisał:

@glodek18 te wyżej mogą być od nadmiaru azotu albo wysysają topy z nich pierwiastki i również żółkną 

Nie dodałem żadnego nawozu od trzech tygodni, trochę tylko że skorupek jaj i trochę ze skórek bananów. Więc możliwe że już wysysają ten nadmiar azotu z którym wcześniej przesadziłem. Niestety na kwitnienie mam tylko nawóz NPK 4-6-6 i nie wiem czy czas go użyć czy jeszcze nie. Jutro będę miał dolomit więc może się też przyda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam wszystkich serdecznie otrzymałem dolomit z allegro bez żadnego opisu żadnej instrukcji, mam nadzieję że nie jest jakiś trefny i chce roślinkę podlać tą substancja. Mimo iż podlewam woda pH 6.0 to nie posiadam miernika kwasowości gleby. I nie wiem ile i jak dawkować i czy mogę połączyć go z nawozem?  Mój krzak kwitnie i coraz bardziej żółty z dnia na dzień. Pozdrawiam wszystkim. I z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi 

Mam jeszcze mały problem zostawiam w niedzielę mojego planeta samego na tydzień moja ukochana może go raz podlać w międzyczasie ale nie będę go obserwował czy mogę go jakoś przygotować na ten etap?Ja myślę nie nawet jakby nikt go nie podlał to tydzień by przetrwał chyba że będą upały. 

Przyszla mi stacja pogodowa i mam 28 stopni i 30 procent wilgotnosci więc następny zakup to nawilżacz 

Edytowane przez glodek18
Błędy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Tester napisał:

@glodek18 możesz połączyć 

Na Pana Testera zawsze mogę liczyć pozdro. Reszta użytkowników się chyba na mnie obraziła ?

Albo wszyscy na imprezie 

1 łyżka stołowa na 500 ml wody będzie ok? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, EneDue napisał:

Ja dzisiaj pracuję pierwszy dzień w nowej tyrce

A na tym forum chyba nikt się nie obraża bo to forum konopne

A co robisz w tej tyrce bo ja się zajmuje wstawianiem okien drzwi i witryn. 

Życzę powodzenia w nowej tyrce 

Jak w tyrce będzie stress to się na MJ odbije ?

Zapodałem niecałą łyżkę dolomitu 2 ml 4-6-6 odżywki i 5 ml nawozu ze skórki z banana i liczę że bez ruchu do następnego tygodnia. Dolomit nie chciał się rozpuścić  trochę zostało to zapodałem łyżka pod Krzaka może już nie będzie trzeba. 

IMG_20200515_202748.jpg

Zapodałem niecałą łyżkę dolomitu 2 ml 4-6-6 odżywki i 5 ml nawozu ze skórki z banana i liczę że bez ruchu do następnego tygodnia. Dolomit nie chciał się rozpuścić  trochę zostało to zapodałem łyżka pod Krzaka może już nie będzie trzeba. 

Dla mnie to teraz taka akcja że akwaria olałem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...