Skocz do zawartości
glodek18

Royal dwarf auto - pierwszy raz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przez kwarantannę i przerwę w pracy zbudowałem amatorskiego growboxa o wymiarach 30*30*60 cm. Dokupiłem mały wiatraczek i odpaliłem pestkę o nazwie Royal Dwarf od Royal Queen Seeds dokładnie. Jest to moje pierwsze doświadczenie więc zakładam fotorelacje zawsze ktoś coś doradzi swiezakowi ?

IMG_20200403_085347.jpg

IMG_20200408_103732.jpg

IMG_20200415_062749.jpg

To z dzisiaj dzien 18 już po lst 

IMG_20200418_090926.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać że rośnie to pod trzema  energooszczędnymi żarówkami  23 W. W ziemi do kwiatków pH 6.0 i dodałem raz nawozu do roslin kwitnących NPK 6-4-5 nie wiem czy się nadaje ale innego nie posiadam. Pozdrawiam 

IMG_20200418_141626.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i super, czysto i schludnie a nie box z kartonu po butach ? Możesz tylko butlę okleić taśmą jakaś, żeby korzenie ciemno miały. 

Powodzenia, nawóz Ci będzie potrzebny na pewno, choćby najzwyklejszy Burza Kwiatów, do kupienia w każdym sklepie czy markecie.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom i cyk oklejam donice workiem na śmieci dzięki za info, wogole żałuję że nie zrobiłem donicy na cala powierzchnię dna ale ten co nic nie robi się nie myli. Wogole nie mam sprzętu ani wiedzy i zdobywam ją w trakcie ale mam większą motywację.  

2 godziny temu, Wentyl napisał:

Powodzenia, nawóz Ci będzie potrzebny na pewno, choćby najzwyklejszy Burza Kwiatów, do kupienia w każdym sklepie czy markecie.

Tutaj gdzie mieszkam burzy kwiatów nie mam ale znajdę coś o podobnym składzie bo w tych niepewnych czasach trochę jadę po kosztach, za to mam więcej czasu ja obserwacje 

IMG_20200418_180336.jpg

IMG_20200418_180206.jpg

Dzięki wszystkie uwagi mile widziane pozdrawiam zielonych specjalistow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie z tego sprawę że mam słaba wilgotność i że brakuje mi sprzętu, kompletuje go powoli i wiem że z powodu braków wielu rzeczy, moja pierwsza roślina może nie dotrwać zbiorów. Zanim odpalę następna pestkę już będę miał skompletowany sprzęt i nabędę minimalne doświadczenie i wiedzę. Co do wilgotności to zraszam ja przed zgaszeniem światła chyba nic więcej nie mogę narazie zrobić. Dzięki pozdrawiam 

13 godzin temu, mirecki napisał:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam a nóż szczęście początkującego sprawi że się uda doprowadzić ja do końca, wielu robiło nie do końca wszystko jak trzeba a się im udało.Kiedys nie było sprzętu i super nawozów a ludzie na świecie uprawiali konopie ta sama odmianę można hodować pod chmurką a tam nie ma możliwości zmiany wilgotności nie prawda? Najbardziej się boję o PH bo  mam ziemię o PH 6 oraz wodę o PH 6 kupuje gotowa. Ale ponoć PH gleby może się zmienić a ja tego nie będę wiedział.Jesli chodzi o marnowanie czasu to nie problem bardziej marnuje prąd ale trzy żarówki 23 W to nie koniec świata 

A zresztą co będę tłumaczył mam co mam roślina rośnie i nie mam narazie siana żeby kupić reszte  sprzetu nie żałuję że zalozylem fotorelacje, bo przynajmniej doniczka obkleiłem i może  ktoś coś mi jeszcze doradzi. 

Edytowane przez glodek18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano trzymaj ja jakoś od czegoś trzeba zacząć ja moja pierwsza uprawę też zajebalem i miałem 10g może ale chuj dało kopa do uprawy ? z PH sam miałem problem kul sobie dolomit 8zl kosztuje przelejesz woda aż będzie kupić dołem masz dziurki od spodu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, HolenderskiGrower napisał:

korzenie nie lubią światła. W sumie jak ja

I ja

@glodek18

Nie sraj żarem, będzie dobrze. Nie masz ziemi z kretowiska, jakieś światło jest, nawóz w ogrodniku kupisz jakiś tani i coś urośnie. Dziury w dnie zrób. I tak lepiej masz niż kubek po lodach w pudełku po butach. Trzymam kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Bimbrownik napisał:

I ja

@glodek18

Nie sraj żarem, będzie dobrze. Nie masz ziemi z kretowiska, jakieś światło jest, nawóz w ogrodniku kupisz jakiś tani i coś urośnie. Dziury w dnie zrób. I tak lepiej masz niż kubek po lodach w pudełku po butach. Trzymam kciuki

Mam nawóz z przewagą azotu narazie później zapodam z przewagą fosforu i potasu. Dziury w doniczce są ale podlewam dosyć oszczędnie. Mam nawet dzienniczek w którym pisze ile czego kiedy nalałem może to przesada ale mnie to cieszy. 

 

39 minut temu, Legalize@LLBanditos napisał:

Siemano trzymaj ja jakoś od czegoś trzeba zacząć ja moja pierwsza uprawę też zajebalem i miałem 10g może ale chuj dało kopa do uprawy ? z PH sam miałem problem kul sobie dolomit 8zl kosztuje przelejesz woda aż będzie kupić dołem masz dziurki od spodu? 

Wiem że dolomit jest tani ale nie mieszkam w Ojczyznie obecnie, tutaj szukam wapna ogrodowego, ale przez wirusa wszystko zamknięte więc muszę na Amazon coś znaleźć. Ja nie pale materiału parę lat ale jak coś będę miał swojego to napewno sprawdzę. Nie chcę jarać haszu z ulicy bo nie wiadomo co to jest i potem dziury w mózgu. Pozdro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam oto 23 dzień mojej roślinki i jak widać na zdjęciach chyba jej coś brakuje, podejrzewam że azotu więc dałem jej trochę nawozu NPK 6-4-5 nie wiem czy mam rację.  Wydaje mi się że znaczyna kwitnąć i nie wiem czy nie lepiej jej podać nawóz o NPK 4-6-6? Prosze o jakieś porady pozdrawiam. 

IMG_20200424_185026.jpg

IMG_20200424_185016.jpg

IMG_20200424_184437.jpg

IMG_20200424_184359.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurwa czlowieku przeciez ona nie jest zielona tylko czarna, a ty jej jeszcze azotu lejesz ?! Nic jej nie podawaj narazie, bo nic jej nie brakuje , a na nawozy dedykowane na flo jeszcze za wczesnie. Lej sama wode !


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olalala  a zolknace liście to że starości? Ona drugi raz dostaje nawóz i to w bardzo małych dawkach raz 1/4 dawki. Teraz nie cała połowę dawki. Ok może jej nie zabilem nie daje jej więcej nic tylko wodę ?

Pod lampkami nie wygląda na ciemna 3 i 4 zdjęcie to normalne oświetlenie nawet szaro było 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@glodek18 Tak te dolne liscie beda zolkly, to normalne. Lej narazie sama wode  i wszystko bedzie dobrze. Lampy zawsze przeklamuja , warto co jakis czas wyjac planta z boxa i obejrzec go dokladnie przy  normalnym slonecznym swietle.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, glodek18 napisał:

chyba jej coś brakuje, podejrzewam że azotu więc dałem jej trochę nawozu NPK 6-4-5 nie wiem czy mam rację

Ale fajne to ?

nie wiem ale dam i dopiero kogoś zapytam. Podoba mi się ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...