Skocz do zawartości
Adrianosik

Wino z herbaty yerbamate rodzynek pomarańczy cytryn

Rekomendowane odpowiedzi

Wino nastawiłem 29.03.2020  wszystkie składniki zmiksowałem łącznie z skórkami cytrósów  dodałem 4kg cókru  drożdże pożywka  20l wina ma wyjść ..jutro zleje z nad osadu.co2 wytważane pszez drożdże trafia do boxa i karmi roślinność 

15872080299704500309717218155276.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skórki cytrusów to średni pomysł tak samo jak pestki wszystkich owoców, może być gorzkie. Pomijam fakt tablicy Mendelejewa w skórkach cytrusów

@Bimbrownik

Robiłem z pomarańczy, wyciskałem sok ale ta biała skórka zawsze wpadnie. Nawet po destylacji nadawało się tylko w kanał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yerbamate pije codziennie, wina  z tego suszu nie prubowalem.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam porządnie, ale to naprawde w chuj porządnie umyć cytrusy jeśli ma się zamiar użycia skórek. Ilość szitu na wielu owocach jest zatrważająca. Można bardzo cienko obrać albo zetrzeć skórkę tak, żeby uzyskać jedynie zewnętrzą część pełną olejków, będzie mniej gorzko. Niestety nigdy nie ma pewności, że usunęło się 100% albo nawet większość wosków i innego gówna. Robię ze  wszelkich cytrusów syropy i kordiale do miksowania z alko i póki co nikt się nie skarżył ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej wrzucić pod koniec fermentacji albo w ogóle zainfuzować po, tak sobie teraz myślę ? Jeśli chce się uzyskać cytrusowy smak to moim zdaniem wystarczy przemieszać - w tym przypadku - winko z otartą skórką, przedzedzić i gotowe. Dodam, że śmiało taką skórkę można mrozić i zawarte w niej olejki działają jeszcze dłuuugo.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...