Skocz do zawartości
Tester

Rozmowy o podlewaniu i nawożeniu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko. Bo widzę wszędzie dyskusje o nawozie z banana lub pokrzywy. A co z innymi owocami/warzywami? Czy można na przykład zrobić nawóz  ze zmielonych odpadów z warzyw owoców i skorupek z jajek? Pamiętam że tak robił mój świętej pamięci dziadek. Wrzucał warzywa owoce skorupki z jajek i pokrzywy, ugniatał wszystko i taką papkę wpieprzal do dziur na pomidory i papryki i ogórki. Ciekawi mnie czy zda się to na krzaki konopne.

Z góry dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andi haha będę liczył kalorie i minerały jak dietetyk ? mam pare krzaków włóknistej posadzonych i chyba posłużą jako testowe.... Dobra jebać. Posłużą jako testowe i zdam tu relacje co jak działa. Nasion włóknistych mam od groma. Sąsiad ma kury na działce to postaram się guano ogarnąć i spróbuję i dam znać. Może nowy temat zrobię i będę relacjonował. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wentyl dzis wstawię psujące się warzywa i owoce do fermentacji do piwnicy i podjadę na działkę zapytać sąsiada o ptasie gówna, pokrzywy zawine z opustoszałej działki obok mojej skorupki od jajek będę miał po obiedzie. Muszę tylko zapytać @Tester gdzie stworzyć temat co by regulaminu nie naruszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos moze powiedziec ile mililitrów nawozu daje sie do podlewania automatów , dawalem wedle producenta od 1ml wzrostowo stopniowo do 2ml do 3ml do 4ml i pozniej w dól 3ml 2ml 1ml i ostatni tydzien plukanie czyli sama woda beznawozu mialem popalone koncowki lisci od przenawozenie teraz daje 1ml do 2ml i zamierzam spadac na 1ml i ostatnie dwa tygodnie sama woda ale tez widze przebarwione koncowki lisci na fioletowe kropki , ktos moze napisac ile ml powinno sie dawac roslinka

Edytowane przez papagrower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@papagrower może ziemie miałeś bogatą w pierwiastki, najlepiej po liściach patrzeć jak są ciemne zielone to nie dawać nawozów jak bladsze to wtedy można dozować, albo zacząć od mniejszych dawek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@EneDue

jesli chodzi o nawóz z pokrzyw to zawiera w sobie dużo azotu i stosuje się go w pierwszej fazie wzrostu roślin, rok temu przy każdym podlewaniu papryki i pomidorów wlewałem 200 ml/5l wody i efekty naprawdę świetne, w większym stężeniu można go użyć jako oprysk na mszyce i podobno stosuje się go w uprawie ekologicznej warzyw ale sam nie stosowałem, skorupki po jajkach można wrzucać w dołki i również będą pozytywne efekty a o bananach słyszałem różne opinie, raz pozytywne raz, ze mogą wywoływać choroby także ja nie podejmowałem ryzyka ? 

 

Edytowane przez SicWolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o stosowaniu zwykłego wapna rolniczego zamiast dolomitu? Z tego co wiem dolomit produkowany jest na podstawie wapna, + inne dodatki. Porównując skład                            wapna-magnezowego i dolomitu zawartość wapna i magnezu jest bardzo zbliżona, a chyba są to najważniejsze składniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, mam pytanie chciałbym posadzić 10 automatow i nie wiem jakich nawozów użyć, mam pod ręką roczna kiszonkę z pokrzyw i wody w beczce oraz obornik, co do tego dorzucić ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...