Skocz do zawartości
CananisUk

Poczatek Choryoby ? Prosze o ocene

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W III week od  posadzenia   zaobserwowałem biale i zolte plamy na lisciach  moich roslinek . Temp  23- 24 stopni dzien  noc 19-20,5 stopnia  wilgotnosc  min 55 max 65  dzien noc  to samo . Podlewanie sama woda ph 6,0 a 6,5 ..   . Czy to poczatek jakies choroby  czy moze czegos innego prosze o pomoc .

 

Pozdrawiam

IMG_3614.jpg

IMG_3612.jpg

IMG_3611.jpg

IMG_3610.jpg

IMG_3609.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze bez lampy  . Ja bym obstawial albo biala mszyca wchodzi albo cos podobnego z tej rodzinki co robi byialy maly nalocik na lisciach i przera je  powodujac plamy jasne i przy koncowkach lisci brazowe .

IMG_3618.jpg

IMG_3617.jpg

IMG_3616.jpg

IMG_3615.jpg

Edytowane przez CananisUk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na  3 roslinkach wystepuje to    widac po zdjeciach   ale nie na wszystkich lisciach tylko na 2  moze trzech na kazdej roslinie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj nie mam nic takiego  po prostu jak podnosze lisc od spodu widze malutenkie biale kropeczki w niewielkiej ilosci  .   nie na wszystkich lisciach  lecz na kilku na kazdej z roslinek . Dzisiaj zapodalem canna cure  zobaczymy czy to cos  usunie z lisci czy nie .Bo nie chce any co kolwiek trafilo te 3 roslinki bo sa mega cenne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...