Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Elo elo 5.2.0 !!✌ (6× Easy Sativa(FS) ( female seeds) *6 × AK47 XXL Seedbay *Ziemia composana 6 × 35l *Torf kik mix 2× 80l * zwykła ziemia z ogródka jakieś 100l dostała jakieś 4 garście kredy i nawozu kurzego dodatkowo ją podlałem i wymieszałem dość dobrze. Dodatki jakie mam już na tą chwilę to jest: Stymulator wzrostu Substral pokrzywa * nawóz naturalny kurzy * skorupki z jajek będę mieszał z wodą i podlewał * skurki z bananów * zastanawiam się nad azofoską?? Dodatkowo robię taki kompost z różnych odpadków takich obierek, owoców, warzyw itd Nie będzie to sadzone w żadnych lesie czy na żadnej łące dlatego perlit zostanie zastąpiony zwykłymi kulkami steropianu? każda roślinka będzie miała swoją skrzynkę taką standardową w jakich są np jabłka (50l) narazie jestem na etapie kielkowania... kielkuje w wodzie od 24h jak narazie nasionka opadły na dno i czekamy... Mile widziane rady ??

20200411_133054(0).jpg

Edytowane przez Szaman_#1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest głupotą dodawać styropianu zamiast perlitu, przecież styropian odbija wodę i w jaki sposób ma to ułatwiać w napowietrzaniu gleby? Jeszcze można się domyślić ze taka ziemię chcesz po uprawie wysypac gdzieś w lesie to dopiero?dbajmy o środowisko ?

Edytowane przez HolenderskiGrower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HolenderskiGrower Masz rację nie potrzebnie tak kombinuje jak koń pod górę ?‍♂️trochę poczytałem i w ogrodnictwie normalnie jest stosowany, a ,że  akurat mam ten steropian pod ręką to tak wymyśliłem   ale jednak zrobię jak trzeba i zaopatrze się w perlit. Dzięki za odpowiedź ??pjona

@Sanczo ?Dzięki 

@Fishu64 Oki.Dzięki

Zrobione i już zaczyna coś tam być widać... AK47 XXL trochę szybciej kiełkować zaczyna,  można zauważyć  juz coś tam mikroskopijnego ??

20200411_135937.jpg

20200411_140119.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie ma jak suchy recznik ? es tyz  mam ale niepozwolil bym by recznik suchy był

lecz kto bogatemu zabroni ?

frka roslin bez roslin ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, HolenderskiGrower napisał:

Jakaś miska na tą ręcznik papierowy wilgotny znowu ziarno i znowu ręcznik po czym przykryj talerzykiem i schowaj do szuflady by była ciemnia

 

??‍♂️?‍♂️

20200412_112236.jpg

20200412_112230.jpg

Wygląda na to że wszystkie się otworzyły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20200412_120324.jpg

@HolenderskiGrower tak sprawdził się bardzo dobrze... Dzięki 

Czyli 24h pływały w wodzie i jakieś 20h leżały na papierze i w sumie można powiedzieć,  że 48h zajęło im , aby pójść do ziemi?nieźle?pjona . Ps Wesołych Świąt.  ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, wszystkie już rosną jedna ma już jakieś 5 cm reszta około 2 I 3 cm dzisiaj już leżą sobie zaraz przy oknie i pod plastikowym przykryciem , nie zrobiłem żadnego dobrego zdjęcia,  bo jeszcze nie ma co tam robić ?‍♂️ od wewnątrz psikałem trochę wodą, aby była wilgotność, i teraz się zastanawiam dlaczego tak zaparowało bardzo , bo jeszcze wczoraj tak nie było ?‍♂️może jest tam zbyt duszno?? Co myślicie??

20200414_145936.jpg

Screenshot_20200414-151909_Gallery.jpg

Screenshot_20200414-151933_Gallery.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Legalize@LLBanditos  wytarłem sobie to dobrze i teraz będzie można łatwo określić , bo jeśli będzie dalej parowało to chyba będzie znaczyło,  że ziemia jest mokra , a jeśli nie to ,że jest sucho ?‍♂️kurcze jak ja nie lubię robić czegoś na czym się nie znam?‍♂️

Edytowane przez Szaman_#1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Szaman_#1 napisał:

kurcze jak ja nie lubię robić czegoś na czym się nie znam?‍♂️

Może to wydać się dziwne ale każdy kto robił cokolwiek pierwszy raz na tym się nie znał, ewentualnie uczył się na błędach innych, którzy też zaczynając na tym się nie znali. To normalne zjawisko bo nie można się urodzić z konkretną wiedzą w jakiejś dziedzinie ?

Mam nadzieję, że uspokoiłem Cię trochę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...