Skocz do zawartości
przemiły

3x Critical Jack | 1x Cookies Kush | 0,36 m2 | LED CREE CXB3070 COB + LED Osram SSL80

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, dziś 36 dzień wega.
W zasadzie wszystko idzie pomyślnie, jedynie jedna sztuka Criticala okazała się być słabsza od pozostałych. Trochę ją podniosłem, żeby mniej więcej wypoziomować z resztą ekipy.  Kontynuuję fim i lst, trochę też przycinam liści no bo coż, jest gęsto.
Fundnąłem sobie w międzyczasie stelaże z drutu i pałeczek z chinola, warto było, wygodniej i praktyczniej można cisnąć z lst. 
Wczoraj wleciało 3cie podlanie z prawie całą zalecaną dawką terra vega, w międzyczasie podlewam wyregulowaną wodą z odrobiną azotu i potasu z recyklingu. Decyzję o długości wega będę podejmował w zależności od progresu, ale jeszcze chwilke to raczej potrwa. 
Czy planty sporo dobijają wzrostu w czasie kwitnienia? Nie miałem do tej pory doświadczeń z sezonówkami. 

W zaktualizowanym albumie 4 pierwsze fotki są z niedzieli w trakcie lst i fim, kolejne dwie sprzed pół godzinki.
Do następnego, piona! 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, przemiły napisał:

Czy planty sporo dobijają wzrostu w czasie kwitnienia?

zależy, sativy ponoć potrafią sporo podrosnąć na kwitnieniu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem, dziś 41 dzień vega, wygląda na to, że jutro odpalam 12/12.
Planty rosną bezproblemowo poza jedną sztuką Criticala jak wspomniałem wcześniej; jest ok 10 cm niższa od pozostałych ma mniejsze listki, ewidentnie słabsza.
Zgodnie z planem wjechała lampa wspomagająca diy:
+ 8 żarówek  14,5 W o nibymocy 100W każda
+ łącznie ponad 12 000 lumenów
+ barwa 2700 k
Temperatura w boxie szybko wzrosła do 29*C, ale zrobiłem lekki przeciąg tj. odpaliłem wentylację na II bieg i otworzyłem kolejny wlot pasywny. Teraz temp wynosi ok 26*

IMG_20200516_130053.jpg

IMG_20200516_131309.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czołem!

Dziś mija 3 dzień od przełączania na 12|12.

Podlałem dziś towarzystwo biohumusem domowej roboty i odrobiną nawozu ze skórek ???.

Musiałem nieco zbić ph bo wyżej wymieniony mix miał ph ok 7. 

W międzyczasie pozbyłem się sporej ilości liści. Planty trochę to odczuły bo dopiero wygrzebują się na dobre po ostatnich fimach, ale myślę, że idę w dobrym kierunku. 

 Niestety troszkę zaczyna być czuć interes poza boxem, zamierzam wymienić węgiel w filtrze a o ile pamiętam nie jest zbyt łatwo rozbieralny.

Nieco mnie to dziwi, filtr ma za sobą jeden niewielkie grow.

Cóż, się zobaczy.

Do następnego!

IMG_20200521_235030.jpg

Edytowane przez przemiły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No elko.

Dziesiąty dzień kwitnienia za nami. Wczoraj po raz pierwszy było karmione canną na flo - pół dawki zalecanej, odrobinę canny vega, do tego boost i rhizotronick w niepełnych dawkach.

Słabsze sztuki trochę się ogarnęły, ale nadal odstają. Nie za bardzo mam mimo to póki co powody do narzekania. Jestem jednak zdecydowany na hydro przy kolejnym strzale. Wyglada mi to na znacznie wygodniejszą opcję.

Z myślą o kolejnym grow za jakiś czas mam w planach pobrać klony z najsilniejszej sztuki Criticala i z tej jednej ? Cookie - obydwie rosną podobnie, dają radę. Jestem bardzo ciekaw jak pójdzie monster w hydro, oby obficie

A no i jeszcze jedno, zmieniłem soczewkę w lampie z płaskiej na tę jajowatą, daje bardziej skupione światło, jest go teraz mniej przy ścianach boxa, ale niby ma mocniej infiltrować doły. Zobaczymy. Mój panelik samoróbka ma się dobrze, zobaczymy czy doświetlone przez niego boki pokażą coś więcej niż popkorn.

Z fartem!

IMG_20200528_144313.jpg

IMG_20200528_144415.jpg

IMG_20200528_144345.jpg

Edytowane przez przemiły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Pomału kurczy się miejsce w boksie, pomyślałem więc że podzielę się tym obrazkiem.

Na dniach cala wentylacja prócz filtra idzie poza namiot. Przyda się dodatkowe paręnaście cm.

Z fartem!

IMG_20200604_214522.jpg

IMG_20200604_214531.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprecyzyjnie się wyraziłem, mieszak oczywiście zostaje, myślę nawet o drugim. Poza namiot idzie wyciąg i tłumik wraz z przewodami, w środku zostanie jedynie filtr. Pozwoli mi to podciągnąć lampę o te kilkanaście cm. Może nie będzie takiej potrzeby, ale wolę opcję mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa! faktycznie raczej nie mam większych zmartwień odnośnie zawartości namiotu. Jedynie różnice między tymi 3ma criticalami z dinafemu dają do myślenia, a są całkiem znaczące moim zdaniem.

Pobrałem już klony z dwóch najsilniejszych sztuk. Mam nadzieję, że ładnie się ukorzenią i porosną piękne monstery. Sprzęt do hydro na kolejny grow już niemal skompletowany, będzie zabawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko. Jesteśmy około w połowie 5 tygodnia kwitnienia. Do namiotu wleciała siatka, żeby pomóc utrzymać cięższe pały, a także odsłonić te biedniejsze, niższe partie.

Do ścinki bliżej niż dalej, więc zastanawiam się czy to dobry ruch żeby te wyższe partie opitolic wcześniej i dać niższym kilka dni więcej na ogar. 

Ma to sens Waszym zdaniem?

W kolejnym grow optymalne będą chyba 2 rośliny, 4 to way too much. Klony w bublerze już puściły pierwsze korzonki, więc nie będzie przestoju, nie licząc krótkiego urlopu.

IMG_20200625_134501.jpg

IMG_20200625_134449.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...