Skocz do zawartości
przemiły

3x Critical Jack | 1x Cookies Kush | 0,36 m2 | LED CREE CXB3070 COB + LED Osram SSL80

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko!
To moje drugie podejście, wcześniej bawiłem się automatami, ale niestety kwarantanny i podobne atrakcje sprawiły, że wróciłem do domu 3 tygodnie później niż planowałem, niestety nie bez konsekwencji dla roślin. Tym razem zamierzam siedzieć na dupie, są więc szanse, że pójdzie lepiej.

3 pestki to Critical Jack od Dinafem, 1 to Cookies Kush od Barney's Farm - feminizowane sezony. 
Póki co roślinki mieszkają w startowych doniczkach, w mixie jakiejś zwyczajnej ziemii z perlitem, jak narazie podlewam je roztworem mikoryzy PLANT SUCCESS ORCA.
Zachęcony rezultatami LST na poprzednich pomidorkach z pewnością nie będę się opierdalał w kwestii treningu. 
Temperatura w boxie nie przekracza 26°C, wilgotność w przedziale ~70-80%, pomaga w tym nawilżacz bo w domu z reguły mam ok 45-50%.
Domek w którym się to wszystko dzieje to www.homebox.net/en/product/a-q60/ (60x60x160).

Tutaj parę słów więcej na temat lampy, która u mnie świeci: https://phytolite.com/product/clorofilla-cree-3070-80/

W tym miejscu pytam, co myślicie o świeceniu 24\0 przez cały czas do momentu przeskoczenia na 12\12? Szukając info na ten temat spotkałem się raczej z przychylnymi słowami co do takiej taktyki.
Postaram się robić update raz w tygodniu, wszelkie wskazówki i krytyka mile widziane! 
Z fartem!  

92254423_1429310510610963_615825128298643456_n.jpg

92713603_231313168232679_5584072047375417344_n.jpg

Edytowane przez przemiły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz od lat weguje krzaki 24/0, tak ze smialo. Caly zestaw ok, ale  z ledem to lekko zjebales, bo za ta cene mialbys Quantum Board na samsungach, o mocy 100-120W. Ale ok, pestki masz zacne, bede sledzil.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CheMsKuN w takim wypadku programator czasowy idzie póki co do szuflady ?
@doominik o ile mnie wzrok nie myli to ta lampka ma 80W

Generalnie z braku doświadczenia i trochę też pośpiechu (rzadko bywam w PL a tu gdzie mieszkam jest duuuuużo drożej i wybór żaden, wysyłki ze względów celnych to ostateczność) przy zakupie lampy posłużyłem się radami bardziej doświadczonych growerów, powiedziano mi, że na box 60x60 będzie ok. 
Cóż, jeżeli przy sprzyjających, pozostałych okolicznościach wynik starań będzie niezadowalający to wleci coś mocniejszego.

Dzięki  za zainteresowanie i życzę miłego popołudnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, HolenderskiGrower said:

@przemiły nie będą mialy za ciasno? Aż 4. Z tego co pamiętam to najlepiej sadzić jednego na 0.25m2 ale no zobaczymy jak z treningami 

To zależy od odmiany. Ja ostatnio miałem automaty northern light i można by je wsadzić gęściej, za to teraz mam auto ak i mają ciasno na 0,25m2. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, doominik napisał:

To zależy od odmiany. Ja ostatnio miałem automaty northern light i można by je wsadzić gęściej, za to teraz mam auto ak i mają ciasno na 0,25m2. 

Racja też zależy od odmiany ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HolenderskiGrower cóż, zobaczymy. będę lawirował z treningami ?

Dziś 5ty dzień wega, rosną sobie ładnie, równo. 

Mam wątpliwość co do rodzaju światła na obecnym etapie, różnie to wygląda u różnych growerów.
Producent lampy radzi:

Cytat

Use the perimeter ring only (Color Mix) for germination and first weeks
Both channels for vegetative and flowering
Use COB only for maintenance and mother plants

To co, walić tylko kolorowymi ledami czy wszystkie ręce na pokład? 

Interesuje mnie też Wasze zdanie odnośnie wszelkich airpotów, dirtpotów itp. Warto? Czy może plastik ze sporą ilością otworów to tzw. jeden ch*j? 

Co z wysokością lampy? Ledy nie buchają specjalnie gorącem, czy w tym przypadku niżej znaczy lepiej?

Słowem wytłumaczenia dlaczego 2 z 4 takie krzywe, otóż jak wsadziłem palec grzebalec to się ruszyły nieco ?

Smacznego jajka!

d5.jpg

d5a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panel odpal na full, zawies go narazie okolo 50cm nad plantami. Na temat airpotów, dirtpotów nie mam zdania nie uzywam ich.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panel daj na 30 później na flo 18 cali czyli 45 cm. Krzywe łodygi zawsze możesz podeprzec nakrętka po napoju (wlej wody by była cięższa) ja tak robiłem i było ok. Światło ustaw 18/6 wystarczy po co nie potrzebne rachunki? bądź bogatszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korzenie w airpotach trochę inaczej rosną lekko coś tam dają ale to raczej nie duża różnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaki panel, w instrukcji powinno pisać mniej więcej. Są różne diody bardziej lub mniej penetrujące światło dają. Dyskoteke może inaczej  niż białe się używa. Zobacz jak się będą zachowywały krzaki i koryguj wysokość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem!
Dziś 15 dzień wega, w międzyczasie przeprowadzka do airpotów własnej produkcji o pojemności ~15/16 L
Coś ten jeden critical się pogniewał będąc jeszcze w pierwotnej doniczce, ale póki co wszystko ładnie idzie. W międzyczasie ogarnąłem zestaw do karmienia co2, niedługo więc ten gadżecik zacznie pracować, mam nadzieję, że się opłaci.
Póki co myślę nad treningami, prócz LST najbardziej korci mnie spróbować FIM. Chodzi mi także po głowie puszczenie dwóch z roślin po siatce ale w pionie, po ścianie i prowadzenie ich przy pomocy LST, dwie pozostałe LST + FIM lub topping. 
W planach też posiłki w postaci dodatkowego źródła światła, póki co nie mam opcji na kolejny panel; zamierzam się posiłkować ogólnodostępnymi żarówkami led, trzeba będzie się tylko pozbyć soczewki rozpraszającej, z pewnością nie zaszkodzi a może pomóc ?
Jestem zaskoczony tym jak intensywnie pachnie Cookies na obecnym etapie, nie mogę powiedzieć tego samego o Criticalach.
Z fartem!

1.jpg

2.jpg

3.jpg

5.jpg

44.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze panel na wegu sie spisuje, dziewczyny zdrowe i nie powyciagane.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, przemiły napisał:

zamierzam się posiłkować ogólnodostępnymi żarówkami led, trzeba będzie się tylko pozbyć soczewki rozpraszającej, z pewnością nie zaszkodzi a może pomóc ?

Widziałem taki "panel" na YT. Jak znajdę link to podeślę

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór! 
21 dzień wegetacji, chyba całkiem póki co udanej. Cookies i jeden z Criticali rosną zauważalnie lepiej niż pozostałe 2 Jacki, ale wszystkie są zdrowe i zapowiadają się obiecująco.
Dziś wleciał po raz pierwszy nawóz - Canna Tera Vega - w dość niskim stężeniu; 5 ml na ~6 l wody.
Wszystkie roślinki są już po FIMie, oby ten trening okazał się udany. Jak widać przydarzyło się też skromne LST.
Na instalację czeka butla nadziewana co2, mam jedynie problem z ustaleniem optymalnego dawkowania. Nie do końca wiem jak mam rozumieć dostępne w necie instrukcje, podające konkretne dawki, ale dla "szczelnych boxów" - cokolwiek to znaczy. Być może sens będzie miało chwilowe wyłączanie wentylacji na czas karmienia, które będzie trwało ok 2 minuty, co godzinę. Niestety nie dysponuję miernikiem ppm i nie zanosi się by ten stan miał się prędko zmienić. Pozostaje próbować. Z góry dziękuje za wszelkie dobre rady związane z powyższym ?
Udanego tygodnia Wam życzę i do zobaczenia wkrótce. 

 

@Bimbrownik Dziękuję za link, na pewno się przyda!

 

111.jpg

222.jpg

333.jpg

555.jpg

5556666.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@przemiły Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest stworzenie zamkniętego systemu wentylacji to znaczy takiego który nie
wyprowadza powietrza poza twój namiot inaczej dwukrotnie większe dawki trzeba by było zastosować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

30 dzień wega.
W boxie zrobiło się dosyć gęsto co cieszy. Przy lekkim LST jest to całkiem do ogarnięcia.
Po FIMie rośliny szybko odbiły, poleciały więc kolejne.
Żeby ułatwić częste uzupełnianie wody w nawilżaczu wyniosłem go poza namiot. Doszła instalacja co2, ustawiłem  podwójną dawkę przy włączonej wentylacji. Docelowo chcę co godzinę dostarczać co2 i w czasie gdy elektrozawór pozostaje otwarty, wyłączać wentylację. 
Na najmłodszych listkach pojawiły się, moim zdaniem początki niedoboru azotu. Przy kolejnym (trzecim) nawożeniu wleję już pełną dawkę Canny Vega.
Fotki z tego tygodnia, starałem się chronologicznie ?

edit: link do albumu gdzie są pozostałe zdjęcia:

2.jpg

4.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

 

Edytowane przez przemiły
fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...