Skocz do zawartości
NorDez

LED czy HID lub HPS

Rekomendowane odpowiedzi

Będę próbował wyhodować roślinkę z 3 nasion w osobnym pomieszczeniu za domem jednorodzinnym. Nie mam żadnego doświadczenia i dlatego pytam. Co lepiej kupić lampę LED czy HID lub HPS. Zamierzam wyhodować zielsko wyłącznie dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem jestem zupełnie zielony, ile roślinek mogę mieć z trzech nasion. Dzięki za odpowiedź odnośnie światła. Właśnie przymierzam się do zrobienia boxa ze starej obudowy komputerowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@NorDez niedługo będzie gość jeden produkował pc growboxy tu na forum. Z trzech nasion wyrosną trzy roślinki, oczywiście można je klonować więc roślin można mieć dużo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , możesz mi dać jego namiary jak zacznie produkcję ? Aha z trzech roślinek to dla siebie będę miał wystarczającą ilość ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@NorDez na forum będzie reklama banerowa to zobaczysz gdzieś za tydzień 

3 minuty temu, NorDez napisał:

Aha z trzech roślinek to dla siebie będę miał wystarczającą ilość ?

@NorDez no tak jak dla siebie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, po dosyć dokładnym poczytaniu o uprawie marihuany na tym forum jaką taką wiedzę mam tylko że jest to bardzo ogólne i w głowie mam taki mały mętlik. Sądzę że muszę wypunktować sobie co i jak, od czego zacząć, co kupić i jak się do tego pasjonującego zajęcia zabrać. Jakie nasionka kupić indoor, outdoor, automat i np. A47 będzie ok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@NorDez lepiej zacząć od odmianki nie automatycznej bo automat kwitnie bez względu na ilość godzin naświetlania czyli możesz świecić 24h i on i tak zakwitnie po ok miesiącu i jak coś zepsujesz na starcie to stracisz na plonie a w przypadku normalnych odmian tryb wzrostu sam kontrolujesz , musisz mieć jakiś pomieszczenie do uprawy, oświetlenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 08/04/2020 o 21:39, Tester napisał:

na forum będzie reklama banerowa to zobaczysz gdzieś za tydzień 

Czy te PC-boxy będą już całościowe z wentylacją i oswietleniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tester napisał:

@NorDez z tego co wiem tak, z wentylacją oświetleniem itp, tylko nasionko kupujesz i jedziesz z koksem 

Zastanawiam się jakie nasionko kupić bo jak przejrzałem oferty to wybór będzie ogromny ? A jak sądzisz, czy ten pcbox będzie bardzo drogi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Bimbrownik napisał:

Na pewno tańszy od dobrej lampy ?

Poczekam i kupię gotowego. Dzięki. Jeżeli coś nie będzie jasne dla mnie to pozwolę sobie zapytać w odpowiednim dziale. Warunki do uprawy dla siebie  mam idealne, z tyłu domu jednorodzinnego zachowanko, w którym jest piec gazowy na ogrzewanie domu i na wysokiej podmurówce miejsca sporo tyle że jest nawet latem chłodno , czyli odpowiednie oświetlenie potrzebne będzie a może nie ,zobaczę. Jeszcze raz dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję za wszystkie za wszystkie cenne wypowiedzi, sądzę, że przez święta nie będę zawracał głowy nikomu. Zajmę się wydrukowaniem potrzebnych poradników i wypowiedzi. Życzę tą drogą zdrowych , spokojnych Świąt Wielkanocnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...