Skocz do zawartości
Fishu64

Karmelowo Cukierkowy Express

Rekomendowane odpowiedzi

WItam, chciałbym przedstawić swój malutki projekt. Bez owijania w bawełnę:

- 5 x Fast Blue Carmel od Big Seed Bank (Blueberry x Gelato)

- 2 x Cream Carmel Fast Version od Sweet Seeds

- 3 x Candy Kush Express Fast Version od Royal Queen Seeds

Całość będzie sadzona w foliaku, podłoże zostanie wymienione mam przygotowane:

-1000l Ziemi

-250l perlitu

-5 KG hydrożelu

- worek dolomitu

- Kurzy obornik granulowany

Narazie jestem na etapie kopania pod krzaki także za dużo się nie dzieje. Będe dodawał zdj wraz z jakimś tam postępem żeby nie zaśmiecać bezsensownymi fotkami.

Bardzo chętnie przyjmę wszelkie porady i sugestie.

Na pytania też bardzo chętnie odpowiem.

Essa

 

 

 

 

 

 

 

Foliak.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuję że może być ciekawie będę zaglądać jeśli będę mógł jakoś to doradze z sadzonkami się wstrzymaj żeby ich chuj nie strzelił niby słoneczko ale noce zimne. Widać że w ogródku jesteś. Zapach będzie się nosił także z fartem bez przypału ryzykowny temat jakby nie patrząc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Legalize@LLBanditos Mieszkam dosyć wysoko w górach, a dokładniej to w samym lesie ? Także sąsiadów mam 4 z czego 3 przyjeżdżają tylko na weekendy lub święta etc.

A co do sadzonek to też tak myślę do zimnej zośki mamy jeszcze czas ?

 

Edytowane przez Fishu64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kolegom się nie chwal że coś kminisz bo to różnie bywa ? mi to sąsiad wyjebal krzaka wsumie 2 konkretne ale za rękę nie złapałem dziada starego ? no ja zaczynam kielkowac 20 kwietnia trzymam w domu do 15maja zobaczymy jaka pogoda będzie trzeba terwz być na bieżąco ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiony zoststał drenaż przyszłego foliaka ponieważ ze skarpy non stop lała się woda i teren był podmokły.

4.JPG

1.JPG

I3-0001.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPDATE
 

Foliak stoi, ziemia wysypana teraz czekamy na koniec przymrozków ?

Zachęcam do obserwowania tematu
Essa

IMG_1200.JPG

IMG_1196.JPG

IMG_1199.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo to, albo wkopanie krzakow w donicach. Ja w tym foliaku przewiduje niezly rozpierdol  ?


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

170l podłoża na jedną roślinę to jest naprawdę dużo!??sam zamierzam sadzić w skrzynkach tych standardowych one mają chyba 50l . szkoda tylko właśnie, że ta folia jest na dnie ?nie lepiej byłoby zrobić tam jakiś drenaż? Jak napewno już wiesz roślina,by prawidłowo się rozwijać, prócz wody potrzebuje także powietrza – oddychać lubi zarówno łodyga,liście, jak i korzenie rośliny. Korzenie oddychają tlenem, który znajduje się w podłożu, dlatego tak ważne jest by było ono przewiewne. Służą temu odpowiednio przygotowane podłoże (np. z dodatkiem perlitu, piasku, steropianu, Jeśli roślinę przelejemy i woda nie będzie mogła swobodnie wypłynąć, korzenie „uduszą się” i zaczną gnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...