Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , proszę o diagnozę co może im dolegać, 

Podejrzewam że to niedobór jakiś pierwiastków, przenawożenie lub zle pH gleby , niestety w tej chwili nie mam żadnego miernika pH i nie jestem w stanie postawić dokladnej diagnozy , lewy kwiat ma pousychane liście głównie na końcówkach , prawy za to nie wysycha ale bardzo żółknie . Załączam zdjęcia.

To moja pierwsza hodowla , kwiaty to automaty , mają po 8 tygodni , stoją pod lampą hps 250w, doniczki z gleba biobizz all-mix , odżywki z tej samej firmy , podlewane tylko i wyłącznie woda z Tesco o pH 6.2 

Czy jest ktoś w stanie "na oko" stwierdzić co im dolega i jak je wyleczyć ?

20200403-20200403_092422.jpg

20200403-20200403_093818.jpg

20200403-20200403_091936.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez one glodne sa, i zjadaja same siebie, sa doslownie na zdechnieciu. Na poczatek podlal bym je nawozem na wega, i podawal bym ten nawoz przy kazdym podlaniu do momentu az panny nabraly by kolorow. Jedno podlanie tutaj nic nie da. No i ph ziemi trzeba sprawdzic, miernik zamow na allegro, sa tanie.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spryskalem je po czym podlałem ekstraktem z soli Epson  po 250ml na kwiat i podlalem donice woda z fusami po kawie po 500ml i oto efekt , już jest dużo lepiej ?

20200404_221523.jpg

20200404_221513.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ani nie wiem gdzie to kupić , mieszkam w UK tak btw , jak będę czekał na deliverke 2 tyg to bezsensu jako że kwiaty za 9 dni kończą 10 tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie jest lepiej, a jak nic  z tym nie zrobisz to bedzie jeszcze gorzej. Wez przejec sie do jakiegos ogrodniczego i chociaz jakiegos biohumusa zakup chlopie, bo sie plonow nie doczekasz.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CheMsKuN w UK wszystkie sklepy są zamknięte niestety, a na przesyłki z ebay czy amazon można czekać i 2 tygodnie. 

@Dom ratuje cię jeszcze B&Q-w tym tygodniu mieli jeszcze czynne "click&collect"

Tu masz ich listę produktów B&Q, ale szczerze nie mam pojęcia co mogłoby pomóc twoim krzakom 

Edytowane przez doominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 4/5/2020 at 6:37 AM, CheMsKuN said:

No niestety nie jest lepiej, a jak nic  z tym nie zrobisz to bedzie jeszcze gorzej. Wez przejec sie do jakiegos ogrodniczego i chociaz jakiegos biohumusa zakup chlopie, bo sie plonow nie doczekasz.

Tak jak kolega wyżej napisał chyba tylko b&q otwarte , sprawdzałem w swoim mieście każdy 1 sklep ogrodniczy duży i mały jest zamknięty , zostaje Amazon gdzie nawet z opcją prime Bede czekał tydzień lub eBay to samo , chyba że w b&q coś wychacze ? Za czym patrzeć ? Co to jest biochujmus i po co ? Mam w domu jeszcze biobizz bio-grow , bio-bloom i top-mix którymi nawozilem może jakiś mix z ww odżywek ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dom Masz dobry zestaw nawozow, nie rozumiem dlaczego ich nie stosujesz. Bio grow to jest to co powinienes juz dawno podac swoim plantom. Daj 4-5 ml na litr wody, powinno pomoc. Bio bloom i top max to  nawozy na faze kwitnienia, ktore tez juz powinienes podawac.

Edytowane przez CheMsKuN

Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, CheMsKuN said:

@Dom Masz dobry zestaw nawozow, nie rozumiem dlaczego ich nie stosujesz. Bio grow to jest to co powinienes juz dawno podac swoim plantom. Daj 4-5 ml na litr wody, powinno pomoc. Bio bloom i top max to  nawozy na faze kwitnienia, ktore tez juz powinienes podawac.

Jasne ale ostatnie 2 tyg ograniczyłem podawanie że względu na takie właśnie objawy które nasilały się przy każdej dolewce nawozu , myślałem że je właśnie popaliłem od nadmiaru nawozu jednak teraz myśle że źle pH gleby poprostu uniemożliwia wchłanianie substancji , najgorsze że nie mam zadnej możliwości w tej chwili sprawdzić pH , żebym chociaż wiedział czy jest za wysokie czy za niskie to mógłbym pokombinować z soda czy octem a tak to takie wróżenie z fusów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie dla swietego spokoju nie podawaj bio bloom i top max, ale koniecznie podaj bio grow w dawce jaka zasugerowalem. No i oczywiecie jak najszybciej sprawdz ph ziemi.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meter będzie dopiero na sobotę a bio-grow zaraz im doleje w takich promocjach jw. Po litrze na donice starczy czy litr na dwa kwiaty ? 

Kupiłem dzisiaj jeszcze taka odżywkę dla pomidorów jak co 

20200406_213002.jpg

20200406_213502.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andi stawiasz na zbyt wysokie czy zbyt niskie ? Obstawiam zbyt wysokie że względu na widoczne niedobory cynku chociażby , dolalem im nawozu zobaczymy.

20200406_235722.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andi @Domjak coś podgniwa w doniczce (sam tak miałem, jak korzenie mi zatkały niektóre odpływy) to pH poleci w dół na pysk i najpierw wychodzi brak wapnia i magnezu, potem związków podstawowych, co wyraźnie widać na zdjęciach. 

Dużo tych nawozów dawałeś? może rzeczywiście schajcowałeś korzenie. 

 

U mnie za niskie pH w hydro przez max 3 dni zaowocowało tak, jak na zdjęciu:

0I-b5jrhoZhDDcDRjFXZ3-QC5r5_gesoph7-Sk2o

Edytowane przez doominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko co mam teraz zrobić żeby ratować moje kochane kwiatki , spróbować podnieść pH jakimś domowym ekstraktem ? Przelać sporą ilością wody z kranu ? Ma podobno wysokie ph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...