Skocz do zawartości
Dom

LEDy do boxa 120 x 90cm i 120cm wys pod 12 automatów

Rekomendowane odpowiedzi

Zarowka 600w daje naprawde duzo ciepla, ale przy wysokosci boxa 180cm.  masz duzo miejsca zeby w razie czego uciec z lampa w gore. Z tego co rozumiem to masz juz cooltube, zamontuj go i nie bedziesz mial problemow z zawysoka temp.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budowa mojego boxa dobiega końca a ja dalej się nie zdecydowałem co wrzucić do środka żeby było jak najwydajniej , wymiary to dokładnie 1.2 x 1.2 x 176 wys , doradzicie coś ?

Automaty , zwykle ? Ten sam gatunek czy mix ?  Ile i jakiej pojemności doniczki przy takiej powierzchni i wysokości ? Może jakieś konkretne gatunki ? Mogę nawet dobudować jakiegoś drugiego małego boxa do wzrostu roślin jeśli to konieczne tylko jak duży powinien być ? 

Chodzi o to żeby jak najlepiej wykorzystac powierzchnię boxa i zebrać jak najwięcej plonów ofc ? do tego chciałbym żeby było to wszystko jak najlepiej zgrane .

Mam na oku parę ciekawych opcji które przykuły moja uwage jeśli chodzi o automaty 

2 vast 2 fast auto , Amnesia auto , BSN critical XXL , blackberry gum auto 

Jak takie automaty wypadają względem pelnosezonowek jeśli chodzi o moc i zbiory ? 

Wiem że temat wałkowany x razy ale przestrzegałem różne fora i większość tematów jest z 2014-15 roku a z tego co wiem to ewolucja automatów idzie do przodu ? 

Pomóżcie coś wybrać sensownego please ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dom

Poszukaj roślin mało wymagających jeśli masz jakieś obawy ale według mnie bierz co chcesz i dobrze do tego się przygotuj.  Wszyscy mówią, że na początek auto złe. Niby tak ale jak zadbasz o dobry start to nie masz się czego bać. Dobra ziemia żeby nie trzeba było nawozów lać jak są małe i wrażliwe, nie uropic, nie przesuszyć i będzie dobrze. Podejdź do tego na luzie i bez przesady, zresztą jak ze wszystkim w życiu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dom

Automatow bym nie sadzil, z sezonu masz wiecej lepszego palenia. Sadzil bym mix. po co ograniczac sie do jednego sortu, jesli mozesz miec wszystko. Ja to widze tak, 9x feminizowane sezony w 20L donicach, przy odpowiednim treningu wyrosnal Ci potwory.

Co do odmian, sam nie wiem. Skuny bym ze dwa posadzil, np. Critical (nie Critical 2.0). RQS robi dobre Criticale. Hejzy ze 2, Silver Buddha Haze od Sumo Seeds godne polecenia pestki. Jak lubisz mozgojeby to polecam Royal Gorilla od RQS, Bubba's Gift od Humboldt zajebiscie wyglada i daje duzo mocnego suszu. Pozdro.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CheMsKuN jak długa powinna byc faza wzrostu przy takim setupie? Mam tam 1x 600w hps z cyfrowym zasilaczem  . Tak 30 dni styknie ? Żeby mi boxa nie roz***albo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczysz jak panny beda szly, ale mniej jak 4 tyg. wega bym nie dawal.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dom robisz veg aż panny będą w miarę wypełniać swoje miejsce, ale tak ,żeby sobie nie przeszkadzały. Jak przełączysz je na flo to będą się jeszcze wyciągać, ale powierzchni więcej już raczej nie zajmą (a jak tak to fryzjer)

52 minutes ago, CheMsKuN said:

np. Critical (nie Critical 2.0). 

Napisz coś więcej-ja właśnie mam w namiocie 8 takich 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik Critical 2.0 jest stabilniejszy w uprawie, ale Critical ma lepszego kopa. To nie jest tylko moje zdanie.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 hours ago, CheMsKuN said:

@doominik Critical 2.0 jest stabilniejszy w uprawie, ale Critical ma lepszego kopa. To nie jest tylko moje zdanie.

Dobrze wiedzieć. Mają jeszcze wersję quick, która niczym nie różni się od normalnej, poza tym, że dochodzi o tydzień szybciej. Będę próbował ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze takie pytanie odnośnie oświetlenia w fazie wzrostu , czy od początku czyli od wykiełkowania i wsadzenia w ziemię muszę je katowac 600w hps czy na ten okres mogę im ustawić 250w-400w lub nawet użyć jakiś świetlówek żeby nie marnować energii nie potrzebnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hej , może ktoś mógłby polecić jakiś sprawdzony elektryczny pH meter nie za miliony , tak do 25£ ? Miałem już raz z eBaya 3 im 1 soil meter ale okazał się totalna porażka, mam papierki aczkolwiek wolałbym coś bardziej dokładnego 

PS. Moje dzieci już rosną ?

Jak narazie mam 12 nasion z czego 10 już wyszło 

3 x Gelato Dream 

3 x Chocolate Haze 

3 x Future#1 

3 x BCN Critical XXL 

Wszystkie poza criticalem są z Amnesia 

Plan jest taki żeby posadzić wszystko w 20l donice z czego 9 zatrzymam a 3 pójdzie out

Miały iść criticale jako że najtańsze ale szkoda mi ich trochę bo widzę jak pięknie rosną , zdecydowanie szybciej od reszty i trochę mi szkoda i hah może uda mi się kupić tanio donice używane 18l i wtedy być może z pazerności zatrzymam całe 12 jeśli wejdzie do boxa , tak czy inaczej będę robił fotorelacje i być może na koniec wrzucę na forum 

20200518_151511.jpg

20200518_151444.jpg

Edytowane przez Dom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że znów pytam ale że względu na zbyt wysoka temperaturę w boxie która  mimo cool tube i sporej wentylacji ( 2 mieszające ustawione na lampę , 1 cooler/humidifier , cooltube i 1 wciągający pow z zewnątrz ) sięga ponad 30 stopni a lato dopiero idzie także chyba będę musiał za jakiś czas wymienić hps na LED , czy taki jeden mars ts1000 załatwi sprawę czy potrzeba coś mocniejszego , przypomnę wymiary 120 x 120 x 180. Ewentualnie jakis jeszcze  pomysł na zbicie temperatury doraźnie  ?

20200525_161546.jpg

20200525_161626.jpg

20200525_161532.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dom

21 minut temu, Dom napisał:

czy taki jeden mars ts1000 załatwi sprawę

 to takie dwa panele byś potrzebował 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andi wpadłem wlasnie w posiadanie takich oto lamp , nadadzą się na Wega ? Jak na moje oko to chyba t8 ale nie jestem pewny . Mam 3 lampy do każdej wchodzą 4 świetlówki po 18w cool light . Zamienił bym na tę świetlówki na czas wega a potem zmienił spowrotem na hps jeśli tak się da ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...