Skocz do zawartości
Dom

LEDy do boxa 120 x 90cm i 120cm wys pod 12 automatów

Rekomendowane odpowiedzi

@Dom  Szkoda ze nie masz 4 takich paneli, wtedy warto by bylo podmienic oswietlenie. Hps nie do konca nadaje sie na wega, oczywiscie radzi sobie w fazie wzrostu, ale MH albo wlasnie biale swiatlo swietlowek (albo cfl) spisuja sie duzo lepiej. Krzaki pod swiatlem np. 6400k beda gestrze, bardziej rozkrzewione. Ale niecale 220W z uzywanych juz (niewiadomo jak dlugo, czyt.  byc moze mocno zuzyte) swietlowek  moze byc za malo. Znajac siebie to zawiesil bym te  swietlowy na 1 tydz., tak z czystej ciekawosci, a moze akurat by stylko i pyklo  ?


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, glodek18 napisał:

Jakby ich było dwa razy gesciej na tym panelu tak jedna koło drugiej to pewnie by było dobre 

wcale nie jestem przekonany, wydaje mi się że to ok. Kiedyś ludzie pod świetlówkami uprawiali bo nie było nic innego. Sam się zastanawiałem czy nie wrzucić do siebie dwóch opraw na T8 na weg. Tu z czterech ma 72W czyli nie ma tragedii, to dużo więcej niż niektórzy dają. Na pewno widziałeś na forum zapytania o światło a na zdjęciu żarówka 6W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 takie panele , narazie przyfimowalem kwiaty i zostawiłem pod 250w  hps póki nie przesadze do dużych donic wtedy dam na 600w

Mógłbym w sumie wymienić tego hpsa nawet na te 3 panele ale chyba jednak nie ma sensu na te 3 tyg za dużo zachodu pozatym świetlówki są 18w co dało by tylko 216w na 1.4m2 więc trochę lipa , zostawię je do klonów no chyba że porozkładam je po bokach boxa jako dodatkowe źródło białego światła żeby mieć pseudo full spectrum ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Wentyl napisał:

wcale nie jestem przekonany, wydaje mi się że to ok. Kiedyś ludzie pod świetlówkami uprawiali bo nie było nic innego. Sam się zastanawiałem czy nie wrzucić do siebie dwóch opraw na T8 na weg. Tu z czterech ma 72W czyli nie ma tragedii, to dużo więcej niż niektórzy dają. Na pewno widziałeś na forum zapytania o światło a na zdjęciu żarówka 6W

Pewnie ze tak ale 72 W to chyba było by dobre do boxa 30 *30 a do takiego drugie tyle byłoby full wypas. 

1 godzinę temu, Dom napisał:

Mam 3 takie panele , narazie przyfimowalem kwiaty i zostawiłem pod 250w  hps póki nie przesadze do dużych donic wtedy dam na 600w

Jak masz trzy to jakbyś dał rady wmontować do jednego mechanizmy z drugiego i mieć 8 takich żarówek to lumenów by było sporo :). I jeszcze jest taka sprawa że jak żarówki są stare to też trochę wypalone juz i kicha. Trochę się interesowałem w sprawie światła do uprawy roślin akwariowych i T8 zostały wyparte przez T5 a teraz to już wszyscy ledy bo oszczędnie pozdro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wentyl widzialem w stanach podobne świetlówki ale typowo do roślin i rosło, te takie biurowe nie wiem jak by się sprawdzały

Kiedyś myślałem nad akwarystycznymi. 10 sztuk do mini boxa. Każda pobór 3W. Wyglądają na full spectrum.

wykres-sunny_566.png

wykres-plant_232.png

Tylko cenowo ni cholery się nie opłaciło, a pewności czy zadziała nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Bimbrownik napisał:

@Wentyl widzialem w stanach podobne świetlówki ale typowo do roślin i rosło, te takie biurowe nie wiem jak by się sprawdzały

Myślę że jakby były jedna koło drugiej to by szło. A co do tych typowych do roslin to cena jest dosyć spora 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba że takie żarówki bym tam wsadził 

https://www.lampshoponline.com/f36w-gro-4ft-36w-t8-gro-lux.html?gclid=Cj0KCQjwwr32BRD4ARIsAAJNf_0u0CJZSXkaWn1kACW1QU6hmwdDCGwzUIQxrhQhxTJ8O4ZHwasRylsaAgr6EALw_wcB

Ale to już kolejna inwestycja , 

Chyba zrobię poprostu jak kolega wyżej pisał , zmontuje taka 1 lampę z dwóch w której będzie 8 takich świetlówek i zbuduje osobny mały box 60 x 60cm do Wega i ukorzeniania , jak widać moje roślinki niestety nie rosną wszystkie równo więc być może będę musiał niektorym dać parę dni więcej Wega 

20200528_192447.jpg

Wgl mam 2 Gelato I oba mają opadnięte liście , tak się zastanawiam czy coś z nimi nie tak , genetyka , czy ten gatunek tak ma?  Na zdj Gelato obok Criticala dla porównania 

20200528_192903.jpg

20200528_192928.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dom napisał:

Wgl mam 2 Gelato I oba mają opadnięte liście , tak się zastanawiam czy coś z nimi nie tak , genetyka , czy ten gatunek tak ma? 

@Dom za sucho nie mają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester wlasnie nie , z początku myślałem że są przelane i to dlatego opadły więc odpuściłem im podlewanie na 3 dni żeby przesuszyć i zobaczyć czy odżyją ale niestety bez zmian , myślę że może to być wina wysokiej temperatury w boxie za dnia 30-32 stopnie i ten gatunek sobie poprostu nie radzi bo z wszystkich 11 kwiatów tylko 2 Gelata takie są , albo być może one tak już poprostu mają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Starczy im 400w narazie do Wega na taką powierzchnię czy ustawić im 600w?

Lampa prawie 60cm od szczytu ale nie mogę już dać jej niżej 

20200529_120821.jpg

Edytowane przez Dom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester mam do wyboru 400w i 31.5 stopnia lub 600w / 600w z boostem i temp pewnie skoczy do 34 nie wiem co bardziej korzystne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dom 32 stopnie to i tak duzo, zostan przy 400setce.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde myslalem ze przycialem ale odrosl 

Edytowane przez Dom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ucialem jeszcze raz mam nadzieję ze tym razem dobrze . Pierwsze dwa zdjecia to plant po toppingu , kolejne 2 po fimingu , zdjecia zrobione dzien po. 

20200606_185031.jpg

20200606_185731.jpg

20200606_192628.jpg

20200606_192827.jpg

jeszcze jedna sprawa , skad takie dziwne plamki na niektorych lisciach ? Niedobory  nie wchodza raczej w gre , czy to moze byc efekt zbyt wysokiej temperatury w boxie ? Moze zbyt nisko lampa ? Czasami zdarzało mi sie tez spryskiwac kwiaty woda w ciagu dnia zeby zwiekszyc wilgotnosc i obnizyc temperature moze to od tego ? 

20200606_191139.jpg

20200606_191221.jpg

20200606_191332.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...