Skocz do zawartości
Dom

LEDy do boxa 120 x 90cm i 120cm wys pod 12 automatów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jakie Ledy pod grow box o wymiarach 120cm na 90 cm i 120cm wysokości 

Planuję tam posadzić 10-12 automatów w 11l doniczkach

Rozważam 2 opcje

2 panele 200w 2009led 

https://www.ebay.co.uk/itm/223774426219

Lub opcja 2 która rozważam to takie żarówki E27 -  te co mają po 100w i 150 ledow ( 100 czerw 35 nieb 10 bial i 5 jakiś tam jeszcze ) z tym że nie mam pojęcia ile bym takich potrzebował na takiego boxa o takich wymiarach ? Jakieś sugest9ie ?

https://www.ebay.co.uk/itm/123110566903

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panele i zarowki zaproponowane przez Ciebie to zwykly szrot, najgorsza z mozliwych opcji. Moja propozycja to pojedynczy panel  firmy Mars Hydro, a mianowicie Mars Hydro TSL 2000W albo Mars Hydro SP 250.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh a nie znalazła by się jakaś o minimum połowę tańsza alternatywa ? ?

Te ledy które podeslalem są aż tak tragiczne ? Wiem że chińskie i może nie przetestowane ale specyfikacja wydaja się ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HPS 150W  x2, senownych ledow za male pieniadze nie dostaniesz.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam Lampe HPS 600w , mogę postawić jedna taka na całego boxa ? Czy może jest możliwość użyć mniejszej żarówki np 400w do ballastu 600w czy to spowoduje jakis pożar ? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

600W to za duzo na taka pow., a jedna zarowka 400W moze nie doswietlic boxa o dlugosci 120cm.. Pozatym wysokosc Twojego boxa to jedynie 120cm. bedziesz musial  uwazac na wysokosc roslic przy hpsie 400W, zeby ich nie popalic.

Aha, nie mozesz uzyc 600W balastu do 400W  zarowki.

Edytowane przez CheMsKuN

Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, CheMsKuN napisał:

HPS 150W  x2, senownych ledow za male pieniadze nie dostaniesz.

A może spider farmer dobra alternatywa wystarczy je złączyć razem sf-2000. (sf-2000 to naprawdę dwa złączone 1000) doświetli cały box tylko cena.. Chociaż teraz za 150 euro można znaleźć w promo ?

Edytowane przez HolenderskiGrower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HolenderskiGrower  140-150 € kosztuje  sf1000, a on potrzebuje 2 takie panele albo sf 2000 . Mysle ze cenowo nie bedzie mu to pasowalo, chociaz te panele sa naprawde dobre.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dom chłopaki dobrze Ci podpowiadają. Ja mam mały box na veg 120/80 i mam w nim 2x mars ts600 i to jest tak na styk i nie ma opcji zrobić na tym cały cykl i oczekiwać sensownych rezultatów. 

Tańsza opcja to hps, tylko 600w to trochę za dużo. Możesz ewentualnie dać go wysoko i jakiś odbłyśnik, który nie skupi światłą na roślinach. 

tak BTW ja w takim boxie miałem ostatnio 8 automatów i szczerze to miały za ciasno, żeby zrobić tam porządne flo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałem ten problem zakupując digital ballast I nowa 600w żarówkę hps , dzięki temu mogę sobie operować ilością światła , do tego przebudowuje boxa na wymiary 120 x 120 i 180 cm wysokości , przy takich wymiarach mam zamiar ustawić lampę na 600w ewentualnie 600w z boostem, pytanie tylko co wsadzę do środka ? pierwotnie miała iść seria automatów ale przy takiej wysokości i lampie chyba się pokusze o jakieś pelnosezonowki , ewentualnie zrobię mix np 2 duże z długim okresem weg w donicach min 20l i resztę przestrzeni wypełnię jakimiś szybkimi automatami żebym w trakcie wzrostu zwykłych kwiatów ze światłem 18/6 zdążył ukończyć serie  automatow co myślicie ? ?

Screenshot_20200404-220444_Gallery.jpg

Screenshot_20200404-220421_Gallery.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dom

10 minut temu, Dom napisał:

ewentualnie zrobię mix np 2 duże z długim okresem weg w donicach min 20l i resztę przestrzeni wypełnię jakimiś szybkimi automatami żebym w trakcie wzrostu zwykłych kwiatów ze światłem 18/6 zdążył ukończyć serie  automatow co myślicie ? ?

możesz tak zrobić od Ciebie zależy jednak ja bym sadził same pełnosezonówki albo automaty 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester myślisz że co jest lepsza opcja przy takich wymiarach i sprzęcie ( chodzi mi głównie o jak największe plony ) opcja np 16 automatów w donicach 10l czy np 9 pelnosezonowek w donicach 20l lub większych ? Wiadomo że w tym samym czasie co będą rosnąć pelnosezonowki zdążył bym puścić taka serie auto z 2 razy , co wypada lepiej jak sądzisz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Dom napisał:

Wiadomo że w tym samym czasie co będą rosnąć pelnosezonowki zdążył bym puścić taka serie auto z 2 razy , co wypada lepiej jak sądzisz ?

@Dom jak pełnosezonówki mogą być nawet szybsze, jak dasz nie za długiego wega 

16 automatów to trochę ciasno by było

za dużo czynników żeby stwierdzić co da więcej plonu, nie wiadomo jakie geny roślin, jak długi weg byś dał pełnosezonówkom 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dom moje automaty potrzebowały za każdym razem prawie 3 miesiące od a do z więc chyba nie zupełnie zdążysz zrobić 2 cykle automatów zamiast jednego sezona. Fakt, że jak chcesz mieć jak największy plon w dłuższej persektywie czasu, to raczej automaty będą lepsze. Chyba, że miałbyś osobny box do veg to wtedy lepiej sezony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, doominik said:

@Dom moje automaty potrzebowały za każdym razem prawie 3 miesiące od a do z więc chyba nie zupełnie zdążysz zrobić 2 cykle automatów zamiast jednego sezona. Fakt, że jak chcesz mieć jak największy plon w dłuższej persektywie czasu, to raczej automaty będą lepsze. Chyba, że miałbyś osobny box do veg to wtedy lepiej sezony

Dlaczego osobny box do weg ? Moje doświadczenie jak do tej pory to 1 niedokończona hodowla dwóch automatów , specjalnie rozudowalem box w górę z 120 do 175 , niestety nie mam pojęcia ile potrwa faza wzrostu takich sezonowych zanim bd musiał zmienić na 12/12 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dom Ja np. mam dosyc spory inkubator (40x50x60) i tam trzymam 8 krzakow, bo akurat tyle wchodzi mi do glownego boxa. Taki inubator  teoretycznie skraca czas uprawy o okolo 3tyg., dlatego ze gdy w glownym boxie masz jeszcze krzaki ktore juz dochodza, to w inkubatorze na swoje miejsce w glownym boxie czekaja juz wyrosniete sadzonki.

Dlugosc fazy wzrostu odmian sezonowych zalezy od Ciebie, ja np. dla takich odmian ktore mocno ida w gore daje max. tydzien wega i zmieniam oswietlenie na flo. Z racji tego ze mam niskiego boxa.

 


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 hours ago, Dom said:

Dlaczego osobny box do weg ? Moje doświadczenie jak do tej pory to 1 niedokończona hodowla dwóch automatów , specjalnie rozudowalem box w górę z 120 do 175 , niestety nie mam pojęcia ile potrwa faza wzrostu takich sezonowych zanim bd musiał zmienić na 12/12 

Odmiany sezonowe zaczynają kwitnąć, jak zmienisz im światło na 12/12. Poza niektórymi odmianami bazującymi mocno na genach sativy, raczej łatwo to wywołać. Także to od ciebie zależy ile będzie trwał etap wzrostu.

Ja mam teraz dwa namioty. Jeden mniejszy, gdzie rośliny sobie rosną od malutkiej sadzonki do momentu, kiedy chcę, żeby zaczęły kwitnąć. Potem na flo przenoszę je do większego namiotu.

Takie rozwiązanie jest sporo tańsze, bo mały namiot ma znacznie tańsze oświetlenie i zużywa sporo mniej prądu, do tego ogranicza czas między żniwami ogranicza się tylko do czasu kwitnienia danej odmiany, a to już mała różnica między sezonami, a automatami bo średnio 2 tygodnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , jeszcze pytanie odnosnie lampy jako że wcześniej używałem 250w hps miałem cały czas tzw cooltube , teraz będę używał 600w ale w większym dużo boxie i zastanawiam się czy ten cooltube jest konieczny bo jeśli nie to mogę puścić sam filtr z wiatrakiem wydmuchujacym powietrze na na zewnątrz gdzieś w rogu bez potrzeby przeciągania dodatkowych rur przez lampe  , jak mocno będzie taka 600w grzała i jaka odległość od szczytów zalecana przy tej mocy

Mam taki 

https://www.ebay.co.uk/itm/251658559884

A marzy mi się taki 

https://www.walmart.ca/en/ip/6-Air-Cooled-Hood-Reflector-Hydroponics-Light-Grow-Hydroponic-Glass-Cover/PRD25AE0S9WVVLL

Czy różnica jest bardzo duża ? Wgl czy taki cool tube z takim odbysnikiem jak mój kradnie dużo lumenów ?  Może warto zbudować odbłyśnik samemu ? 

Edytowane przez Dom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...