Skocz do zawartości
PoliszGrower

Growbox z kartonu

Rekomendowane odpowiedzi

Siema! Jednak jeszcze co innego xD Mam pytanko bo wykombinowałem taki karton

około 1m x 30cm. Można normalnie z tego zrobić mini growboxa? Jak widać mam 2

wiatraczki z kompa 12w a do srodka jeszcze bym zamontował led 15w, i wokół owinął tą osłoną

 na szybę do auta co się światło odbija. Szczelnie okleiłem

wszystkie otwory w kartonie i szczeliny. Zamówię jeszcze 1x1m filtra węglowego do okapu i

opierdole te wiatraczki nim. Jak bym zamkykał te ''drzwiczki' od kartonu to okleił bym taśmą jeszcze.

I pytanie czy miało by to sens i normalnie bym mógł coś wychodować? 2 małe roślinki 

I czy byłoby czuć na pokoju przez taki karton, bo widziałem że ludzie też robią z kartonów 

boxy. Zapraszam do wypowiedzi ? Z fartem

91764462_813601712378319_3755048056731467776_n.jpg

Żależy mi żeby czuć nie było

a do środka chce wsadzić 2x amnesia auto od black diamonds seeds. Też możecie dać znać czy odmiana godna polecenia i producent. ?

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PoliszGrower aby nic czuć nie było to trzeba by było szczelnego boksa, ja bym się na kartonowego nie zdecydował bo cały czas bym myślał o tym aby się coś nie zjarało. growerzy robią takie boksy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam karton zbyt duże ryzyko podpalenia się, weź zbij już chociaż płytę pilśniowa oklej tymi kocami od auta i będzie bezpieczniej. Co do światła to na 15 watowce możesz szczypior sadzić, zbyt mało lumenów (w ledach ważny jest Par niż LM) na dwie roślinki potrzebujesz zdecydowanie coś mocniejszego Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz złożyć boxa (w miarę dobrego i pewnego) od a do z to szykuj 5-6 stów i to nie wiem czy nie mało. Tak się tylko wydaje ale lampa, wiatraki, zasilacz, jakiś rozdzielacz, programator, nawilżacz i inne pierdoły i się zbiera sumka

Ja mam 0.33m2 i uważam że na 2 roślinki to jest ciut ciasno ale idzie wyrobić. A co do lampy to miałem na myśli hps bo z ledem (oczywiście dobrym) to ponad 1k musisz mieć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam jeden box z kartonu (właściwie kartonów). skleiłem go z paru kartonów (tych najgrubszych z mebli) , wyłożyłem folią i plandeką plastikową (banerem wyborczym chyba dudy) na dnie. u góry kilka kijków z leszczyny żeby podwieszać sprzęt. to była akcja na żywioł, praktycznie z tego co miałem pod ręką i za darmo. wiadomo ledy (żeby nie spalić) i świetlówki długie po bokach (nie za darmo). wiatraczki też były pod ręką.  wzmocnienia na krawędziach, zaciemnione wloty i uszczelnione drzwiczki i pokrywka (paskami czarnego polaru- też za darmo). mam pokrywkę żeby mieć lepsze dojście do instalacji. olałem filtr, bo mi nie potrzebny, ale też by dało radę.  sprawuje się świetnie chociaż hps bym tam nie umieszczał. ale jak mówię, to był żywioł -pomysł i wykonanie w jeden sobotni wieczór (noc).       JEDNAK jak chcecie coś porządniejszego do domu- pokoju, to lepiej przystosować jakąś szafkę za grosze z komisu np. to jest mój następny plan, ale "kartona" sobie zostawię, bo sprawuje się świetnie, a z czasem nabrał charakteru (naklejki, zdjęcia itp :)). poza tym karton to karton, więc zrobienie nowego wlotu, zaklejenie innego i wszelkie inne modyfikacje wymagają tylko nożyka i kleju ( w moim wypadku polimerowego). w razie jakby coś, to mogę go nawet podwyższyć, albo skrócić :).  a w kwietniu zmieni się w inkubator klonów na out'a.  tak że dobrze zrobiony karton-box może być równie dobry i nie wymaga młotków, gwoździ, pił, wkrętów, wiertarek a przede wszystkim odpowiadania na głupie pytanka w stylu:"SYNKU,  A CO TY TAM OD TYGODNIA W POKOIKU BUDUJESZ ?" (ja jestem na to za stary, ale ...;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...