Skocz do zawartości
Tester

Automaty na indoor

Rekomendowane odpowiedzi

moim zdaniem szybkość automatów wynika głównie z możliwości dłuższego świecenia

na indor mają sens w zimniejsze miesiące- zawsze lepiej poświecić niż dogrzewać 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Kibic Być może się okaże z czasem, pod lampą jeszcze nie miałem okazji sezona trzymać. Więc to będzie też jakieś nowe doświadczenie dla mnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gtafan tak, bo jak będziesz robił błędy w fotoperiodzie, to będziesz mógł je nadrobić po prostu wydłużając Wega np z 30 dni na 40. A w automacie nie będziesz mógł tego zrobić, jak w 30 dniu życia rośliny będzie w słabej kondycji, to tak czy srak przełączy się na kwitnienie, a Ty już nie będziesz miał czasu, żeby doprowadzić jej do stanu gotowego na kwitnienie, bo już ono się rozpocznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gtafan są o dużo łatwiejsze i masz 10 razy mniejszą szansę, że zmarnujesz 3 miesiące roboty, żeby na koniec okazało się że zbierzesz 10g plonów. Możesz wpisać w necie też fotoperiod vs autoflowering cannabis i będziesz miał porównanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gtafan  ja to myślałem że "aha, automaty czyli pewnie nic nie trzeba przy nich robić i rosną sobie automatycznie, jedynie trochę mniejszy plon i droższe nasiona" ale to forum szybko zrewidowało moje wymysły :classic_biggrin: Weź jakieś łatwe nasionka do hodowli, które wybaczają dużo błędów, jeden z mocniejszych growerów u nas polecał critical kush czy jakoś tak. Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marakesh pewnie , ze mozesz !!! twoj box twoje zasady !! ale moze sprobuj bez swiatla ?? w calkowitej ciemni co ty na to ?? glupie pytanie glupia odpowiedz ! , nie umiesz szukac w necie ? cokolwiek wiedzy ?? na forum masz setki tematow i raczej zadej ogrodnik na taki pomysl nie wpadl co ty , ale ktos musi byc pionierem 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, czy wystarczy 12h zależy od oświetlenia, jakie stosujesz. Możesz świecić jakimś chińskim ledem 24h a roślina i tak przyjmie w ciągu dnia mniej światła niż byś świecił czymś z wyższej półki 12h. Do tego manipulujesz wysokością. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...