Skocz do zawartości
grucha666

Żółknące i usychające końcówki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem początkujący w tym temacie uprawiam w autopotach, na podłożu z kokosa, pod koniec 4 tygodnia na dolnych liściach pojawiły się żółte plami które usychają i się kruszą , wygląda to tak.

Pożywka to woda kranowa ph ok 6, nawóz do 4 tyg to 1/4 zalecanej dawki canna cocco, ppm wody czystej było 200 po dodaniu nawozów 500, w doniczkach sa koszyczki napowietrzające wilgotność ok 60-70 , temp 26. Wczoraj zwiększyłem dawkę nawozu do 700 ppm. Lampa hps 150w była jakies 25 cm nad roślinka teraz ja podniosłem ale to chyba nie to bo żółkną tylko dolne liście.

DSC_0405.jpg

DSC_0406.jpg

DSC_0407.jpg

DSC_0408.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano sam trzymam kokos tylko tyle że wymieszana z dobrą ziemia miałem problemy z PH PRZELAŁEM ja z oaza z biedry bo tak wyczytałem na haszysz i teraz leci normalnie kranowka z dostaną 24h 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale ja mam autopoty wiec woda stoi cały czas, od spodu idzie powietrze, w zbiorniku mam cały czas ph ok 6 staram się pilnować , w tabeli canny podają że w tym okresie wzrostu powinienem mieć stężenie nawozów ok 700ppm (ec 1,2-1,4) przy ec czystej wody 0,4 czyli 200 ppm taka jak moja kranówka, na starcie napełniłem zbiornik 20l wody plus nawóz, przez 4 tyg wszystko ok potem jak krzaczki zrobiły się większe to wyskoczyły te plamki i spalone końcówki wiec wnioskuje że chyba jednak nie będzie to nadmiar nawozu a niedomiar, dlatego robie jak w tabeli plus rhizotonic i mieszam nowa pożywkę i zobaczymy po kilku dniach czy idzie to w górę czy stanie, chyba że macie jakieś inne pomysły bo moja wiedza jak narazie jest dość mała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma znaczenie że w domu mam zainstalowaną stacje do uzdatniania wody taką do której wsypuje się tabletki  z solą? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem info że do każdego zbiornika powinienem dodać calmag  woda u mnie ma ph 8,3 w kranie i ec 0,4 , może ktoś wytłumaczyć po co jest on potrzebny i czy w moim przypadku się sprawdzi czy jest zbędny? Dodam że te panny sa pod hps 150w a obok leci inna pod 3x50w cob , które podobno powodują większe zapotrzebowanie na calmag.

Edytowane przez grucha666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grucha666 Magnez i wapń są drugorzędnymi składnikami a to znaczy, że w przeciwieństwie do azotu fosforu i potasu rośliny mają na nie dużo mniejsze zapotrzebowanie, nie zmienia to jednak faktu, że są ważnymi składnikami niezbędnymi do prawidłowego funkcjonowania organizmów roślinnych. Wapń jest składnikiem budulcowym ścian komórkowych i odgrywa bardzo ważna rolę w fazie wegetatywnej (wzrostu), jego rola jest też niesamowicie ważna w fazie kwitnienia bo niby z czego jak nie z komórek składają się kwiatostany naszych roślin. Magnez to podstawowy budulec chlorofilu, bez niego roślina nie jest w stanie przeprowadzać fotosyntezy, najważniejszego procesu w cyklu przetwarzania substancji odżywczych i wytwarzania energii.

Za wysokie pH masz jak 8,3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ph zbijam preparatem canny i staram sie trzymac ok 5,6-5,8 ale co troche idzie do góry, mowie o ph w zbiorniku z pożywką, wygrzebałem kilka postów w których ludzie piszą że problemy z wapniem i magnezem to przypadłości w uprawie w kokosie, zakupie chyba calmag canny i dodam poł dawki na zbiornik i zobaczymy jakie będą efekty

Edytowane przez grucha666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomógł Cal MaG , ph stało na 5,6-5,8. Panny teraz wyglądają tak i zaczynają kwitnąć ale chyba jakoś 3 tygodnie poźniej niż powinny. Co ma wpływa na to ze automaty zaczynają kwitnąć poźniej?

DSC_0450.jpg

DSC_0451.jpg

DSC_0452.jpg

DSC_0453.jpg

DSC_0454.jpg

DSC_0455.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24 marca wyszły z ziemi. Od tygodnia swiatło z 20/4 zmieniłem na 18/6 i  ta po prawej think diferent zaczeła juz nieżle formować topki a ta po lewej lemon haze zaczyna wypuszczać pierwsze słupki ale jakoś nie bardzo się wyciągają.

Rosłinki były mocno trenowane przez lst i defoliacje, raz miały topping głównego szczytu to wszystko razem pewnie ich mocno opóźniło przynajmniej taka moja teoria świeżaka. Poza tym pija wodę jak szalone jakies 2L dziennie na roślinke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek na  świeżo. 

DSC_0520.jpg

DSC_0526.jpg

DSC_0528.jpg

DSC_0529.jpg

Czy myślicie żeby przerzedzić tą po lewej czy zostawić wszystkie kwiaty i nic nie ruszać? Nie miąłem jeszcze nigdy tylu kwiatów i nie wiem czy wszystkie urosną. Czy będzie raczej dużo małych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są autopoty z airdome na spodzie i do nich podłączone jest powietrze.

Tak myślałem żeby to troszkę przerzedzić to co na dole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...