Skocz do zawartości
MisterZielskoXD

Jak myślicie można by w tym trzymać co nie co ?

Rekomendowane odpowiedzi

Zda to egzamin na np 3 automaty ?wsadzę do takiego tunelu też prawdziwe pomidory ? marchew itp aby wyglądało że po prostu się bawie w ogrodzie aby sąsiedzi sobie nie myśleli ?

USER_SCOPED_TEMP_DATA_orca-image--1139557422.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym mial na taki namiot miejsce (takie bezprzypalowe), to nasadzil bym tam wlasnie zielonej papryki i pomidorow, no i ze 4 krzaki jakiegos ziolka z gornej polki.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że wystarczająco światła przez te folie by wchodziło ?  

Sam chciałem coś podobnego kupić na obecny sezon zeby przed deszczem chronić bo w zeszłym roku mi krzak amnezjii zgnił a lekko 200g by było. Ale stwierdziłem, że może być słabo i wogole zrobilem 50/50  - jak jest slonce to stoja na dworze a jak sa chmury albo deszcz to w srodku po lampahehe.

Jednak to była tylko taka moja rozkminka i nadal jestem ciekawy czy by to zdało egzamin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czarnyhh Moje pierwsze dwa krzaczki były na zmianę w domu i na dworze. Do tego miałem (i wciąż mam) 14 pomidorów. Odkąd kupiłem taką folię (nieco większą) to wszystko zaczęło rosnąć znacznie szybciej. Liście pomidora dostały kolorów. Wszystkie rośliny chronione przed deszczem wiatrem i zwierzakami. Widziałem nawet ślady ślimaków, które nawracały (dodatkowo wyłorzyłem całe podłoże sztucznym, czarnym materiałem) zaraz po wejściu do środka. Lata trochę much i komarów w środku przez sąsiedztwo małego zaniedbanego oczka wodnego, ale to kwestia lepów na muchy i praktycznie ich nie widać. Do tego w środku jest ciepło i słonecznie, okna z siatką dają świeże powietrze (nie zamykam ich nawet jak pada bo przy mocnym deszczu praktycznie nic wody nie przepuszczają. Folia blokuje promieniowanie UV oraz ewentualne spojrzenia sąsiadów. ?

Polecam pomidorki obok zioła. Jak raz spróbujesz własnych to już nigdy nie ruszysz tego plastiku z marketów.

Dodatkowo w środku mam miętę i lawendę z wiadomych względów.

20200721_123529.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zda egzamin juz drugi sezon choduje w takim, tyle ze teraz walcze z upalami ,ogorki,pomidory a na koncu roslinki rosna 

15956175391856715137440720566725.jpg

15956176119415624704588192220860.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Daw91 Na zime składasz całość i gdzieś chowasz czy zostawiasz? Tu gdzie mieszkam co prawda nie ma mocnych zim, ale zastanawiam się czy mrozy nie uszkodzą całej konstrukcji.

Edytowane przez Amnumnate
literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Amnumnate bardziej wiatr to uszkadza. U mnie w domu wymienialiśmy folie co rok bo wiatr rozpierdala. Z tym że folie łatwo i szybko można wymienić mając zgrzewarkę do foli. I dodam że moi rodzice mieli dom na skraju wioski na wzniesieniu więc wiatr nakurwiał. Czasem jak wychodziło się z domu to aż człowiek musiał się pochylić żeby móc iść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@EneDue Ja na szczęście mam nieco osłonięte orzez wysoki płot. Wciąż szarpie przy większym wietrze, ale tragicznie to nie wygląda. Żeby było stabilniejsze to zamiast używać śledzi przywiązałem sznurki do kamieni. Jeśli nie będzie zdatna do użytku w przyszłym roku to zastanowię się nad szklarnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem pojawia się w momencie gdy wiatr nie ma gdzie wyjść a te małe okienka nie są wystarczające znacznie lepiej jest gdy mamy dwa wejścia wtedy wietrzysko nie wyrządzi takich szkód 

@edit i na zimę warto zwinąć sprzęt, warunki atmosferyczne nie będą niszczyły folii, mróz wykopie szkodniki i zarazy z gleby na której stał foliak oraz deszcz/śnieg ją nawilży 

Edytowane przez SicWolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Amnumnate tak stary na zime zwijam tylko folie to mi zajmuje 5minut , zadne wiatry nie maja szans krzywdy zrobic plantom w tej foli tu gdzie mieszkam sa mega silne I roslinki cale sztywno sie trzymaja 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...