Skocz do zawartości
Roki blue

Mógłbym prosić was o ocenę czy przelałem/przesuszyłem roślinkę?

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka?!

Mam do was pytanie a mianowicie chodzi mi o to czy przelałem roślinkę/przesuszyłem i co dalej robić w tej sytuacji.

Oto dziennik podlewania

15.03- podlałem 150ml

18.03 podlałem 250ml

19.03 podlałem 500ml

21.03 podlałem 500ml

25.03 podlałem 100ml

Ziemia uniwersalna, odmiana auto Blueberry, na dzień dzisiejszy ma 25dni, lampa hps 400w na wysokości 65cm od czubka rośliny, temperatura w growboxie 23-27 °C, wilgotność ok 40-60%, donica 11L, światło ma 17-19h

Wszystko było z nią okej ale potem lałem za dużo wody. 21.03 dolałem do wody nawóz uniwersalny w dawce jaka była na opakowaniu (nie mam już niestety tego opakowania ale to był zwykły do normalnych kwiatków). Pierwszy raz wtedy go użyłem . Od 22.03 liście zaczęły okłamywać jak na zdjęciu a od 2 dni końce liści wyginają się e dół. Chciałem ją trochę przesuszyć ale ziemia była sucha (warstwa wierzchnia) więc bałem się że ja przesusze i profilaktycznie dolałem jej 100ml wody. Od tamtej pory wogóle jej nie podlewałem. Od jakiś dwóch dni mimo że roślinka ma niecały miesiąc pojawiły się słupki (nitki ( tak jak na 4 zdjęciu)) + czuć już charakterystyczny zapach ( w poprzedniej uprawie czułem go dopiero po 5-6 tygodniach). Czy to nie za szybko? Co teraz będzie się działo z nią tzn czy zatrzymała się i zaczyna wytwarzać topki? Będzie jeszcze rosnąć?

Czy możecie mi doradzić czy podlewać ją czy przesuszyć jeszcze a jeżeli tak to ile, i ile wody potem lać?

1585247048970..thumb.jpg.be24d806cca0d2a9d2b235488793a8d8.jpg

1585247025026..thumb.jpg.02b82f5ecb4b5fb3a54e6e7826c35bd8.jpg

1585247006101..thumb.jpg.89990e8dd1e37c5785abb75ec8bd7e5e.jpg

1585246962781..thumb.jpg.eaa084df88ede9187eb5f12959998add.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Roki blue napisał:

+ czuć już charakterystyczny zapach ( w poprzedniej uprawie czułem go dopiero po 5-6 tygodniach). Czy to nie za szybko?

normalne że czuć raz szybciej raz później 

podrosnąć jeszcze może trochę ale na 25 dni to trochę mało się rozwinęły odgałęzienia

podlewaj z litre wody,  fotki przy włączonej lampie nie za bardzo są dobre bo nie widać zbytnio koloru liści

@Roki blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HolenderskiGrower oklapły ale na 2 dni. 

Po tym obfitym (jak dla mnie , nie uważam się za eksperta) podlaniu zaczęły wydzielać zapach i puszczać "nici".

Czy jest szansa na to że zahamowałem proces rośnięcia a "włączył" im się etap produkcji topów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podlewając 2 krzaki muszę poświęcić czasami nawet i 25 minut. Nie śpiesz się z podlewaniem. Za kilka dni jak lepiej ruszy to będzie piła jak należy. Roślina jeszcze Ci podrośnie trochę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...