Skocz do zawartości
spizgunek123

Ziemia z pól uprawnych?

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, mam pytanie, które od dawna mnie już nurtuję. Czy mógłbym wykorzystać ziemię z pól uprawnych? Na których są zawsze zasiewane kukurydza, pszenica bądź żyto? Nada się pod podłoże dla MJ? Ziemia spod pokrzyw też jest bardzo dobra, ale rośnie ona w miejscu gdzie zapewne może występować znowu glinia, wspomne, że pokrzywy w tym miejscu rosną mi aż na poziom 150cm. Czekam na uwagi, żeby targać ziemię na spota mam ponad 3 km !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej wykorzystać potencjał tak ładnej roślinki krótki ma swój żywot docen trochę ja ? poza tym ziemia rolnika niby i na niby,, daj se spokój,, zainwestuj chociaż by w zwykła z odpowiednimi składnikami.. Nie śpisz?  Cpaasz haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@spizgunek123

Pola uprawne dają poln bo są regularnie nawożone  także w trakcie uprawy inaczej ziemia była by wyjałowiona i nic by nie urosło. Nie bierz takiej ziemi bo jest lipna, zbije Ci się w donicy i nie wiesz ile tam jest już nawozów, jakich albo czy w ogóle są juz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@spizgunek123 ziemia z pod pokrzyw nawet ładna czarna pulchna potrafi mieć mega niskie pH, lepiej dać jakąś nówkę, możesz przecież po 10l nosić w plecaku kilka kursów, growerzy czasem jak muszą to kilka palet potrafią przetransportować w niezłe chaszcze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie panowie, ogólnie w tym sezonie ostro lece 10x sezonówek early widow, 15x automatów i 10x regów (te tylko rozmnożyć i sprawdzić stan kushu). Mam tam sporo do zrobienia, a chce żeby sezonóweczki miały dorodnie. Chce im dać spore nawet dołki, tylko ta ziemia.. Więc no jest dużo teraz tego do zrobienia, a niestety samochodu nie mam żeby ułatwić sobie zadanie. 

 

@Tester Możliwe jest to, że takie dorodne pokrzywy mogą rosnąć w ziemi gliniastej? Przypominam rosną mi gdzieś do 1.50cm więc są strasznie wysokie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester czekam na gotówkę i zamawiam ph-meter. Co myślisz, że jeśliby była glina, to pozbierać tą pierwszą warstwę ziemi? No, chyba, że będzie chujowo to w końcu poświecę się żeby na kupywać ziemi kupnej.

 

@Legalize@LLBanditos Nie działam sam, pytam się o ziemię żebym nie musiał zapierdalać kawał drogi do ogrodniczego po ziemię. Tylko, chce wykorzystać ziemię z otoczenia. Na regularne mam tylko zamiar wyprodukować nasiona, żeby dużo nie wydawać i oczywiście, chce skrzyżować kilka odmian, testować i tak dalej. Na nie będę zwracał jak najmniej uwagi, dla ciekawych są to sour diesel haze auto, które można nabyć bardzo tanio w sklepie pestkomania. Też chce przetestować, czy z takich tanich pestek, można coś zdziałać. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema, nie bede zakładał nowego tematu. Mam pytanie, czy ta ziemia wydaje sie spoko, wygląda na brunatna, rośnie na niej pokrzywa. PH sprawdzałem, jest prawidłowe, czy sie nadaje?

20200330_173302.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester w sumie z tego co pamiętam była piaszczysta. Aktualnie biorę ziemie z ogródka gdzie jest bardzo piękna i wręcz idealna. Tylko musi też zostać trochę tej ziemi na warzywka haha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@spizgunek123

Betonu nalej na dno żeby woda nie uciekała... Przychodzisz z konkretnym pytaniem mimo, że piszą o tym wszędzie, dostajesz konkretną odpowiedź ale dalej po swojemu. Za 3 tyg będzie post "Moja roślina nie rośnie, ziemia jest z azbestem ale odprawiłem szamańskie tańce wiatru. POMÓŻCIE!"

A może po prostu się czepiam....

W dniu 26/03/2020 o 18:20, Tester napisał:

@spizgunek123 możesz mieszankę zrobić ziemi ze spota z kupną, tylko nie mieszać z gliną 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...