Skocz do zawartości
Tester

Ogólne rozmowy o suszeniu i przechowywaniu kwiatostanów

Rekomendowane odpowiedzi

jest jakiś poradnik jak ciąć i w którym miejscu przy zbiorach?? bo mam juz mleczne tychidy a że to moje pierwsze zbiory to nie za bardzo wiem jak sie do tego zabrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na pierwsze suszenie taką oto suszarkę do boxa. Topki rozłożone, wisi pod sufitem namiotu. Wentylator wtłaczający oraz wyciągający włączone.

Czy trzeba robić coś więcej? Czy tak będzie w miarę w porządku? Myślę, że razy dziennie te topki troche "przesiać" ręką, żeby nie leżały w jednej pozycji cały czas.

Przechwytywanie.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Magik88 napisał:

Myślę, że razy dziennie te topki troche "przesiać" ręką, żeby nie leżały w jednej pozycji cały czas.

no tak rób 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakiś pomysł jak suszyć w boxie w którym dojrzewa inna roślinka? Myślałem o kartonowym pudełku w środku ale jak zrobie w nim dziury to światło będzie dochodzić. A żeby był przewiew to dziury muszą być 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że tu tylu znawców. W sam raz dla początkujących! Nie wiem, kto wymyślił to forum, ale było strzałem w dziesiątkę. Już wiem jak siać, jak suszyć, przechowywać - wszystko! 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zrobiłem ścinkę ogarnąłem karton, zrobiłem wloty powietrza, zamontowałem wiatrak wdmuchujący i wyciągający przewiew jest bardzo dobry ale wilgotność jest cały czas w granicach 71 - 65 % i bez osuszacza na razie nie jestem w stanie zejść niżej. 

To nie jest zbyt dobra wilgotność do suszenia prawda ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Zumiacz napisał:

To nie jest zbyt dobra wilgotność do suszenia prawda ? 

tak, najlepiej to 45 do 55 % wilgotności 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam.. wszędzie czas suszenia opisywany jest na 7-10dni.. suszyłem pierwszego krzaka w suszarni gdzie były warunki zmienne jeśli chodzi o temperaturę..  około 6° w nocy i około 20° przez dzień a wilgotność 45-52% do tego wiatraczek, który wdmuchiwał powietrze ale delikatnie i nie był w ogóle ustawiony na topy(dosłownie tylko ruszał powietrzem delikatnie).. i takim sposobem po 4 dobach palonko było już delikatnie przesuszone.. teraz suszyłem następne roślinki i podniosłem wilgotność sloikiem z wodą do 62% a temp bez zmian..(nocą około 6° a w dzień około 20°) I już mija 5 dzień suszenia i muszę ściągać kwiaty że sznurka bo znów będą przesuszone.. I co jest nie tak? Nie jestem w stanie 3mac 7dni w suszeniu bo się zeschną na pył.. 

Co myślicie? Zdrówka Życzę 😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, co myślicie o zawieszeniu całej rośliny bez liści wiatrakowych? Szukam też jakiegoś poradnika na temat przygotowania do ścinki, jest takie coś na forum? Coś typu 7 dni przed sama woda, 48h ciemni, przekuwanie łodygi, zimne kompiele itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Czyścioch napisał:

co myślicie o zawieszeniu całej rośliny bez liści wiatrakowych?

można ale dłużej będzie schnąć, uważać trzeba na pleche 

57 minut temu, Czyścioch napisał:

Szukam też jakiegoś poradnika na temat przygotowania do ścinki, jest takie coś na forum? Coś typu 7 dni przed sama woda, 48h ciemni, przekuwanie łodygi, zimne kompiele itp.

większość osób ścina kiedy dojdzie, przekuwanie łodygi to bajki, wodą można czystą przed  ścinką z tydzień lać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...