Skocz do zawartości
Matttiiii

Box 50x50x140 - szukam led

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam zakupiony box i w planach chce dokupić lampe led do ~250 zł czy jestem w stanie kupić coś ciekawego (zadowalającego) w takiej cenie ? Zależy mi na tym żeby było jednak ledowe bo sie nie grzeje tak jak pozostałe + sa najbardziej energooszczędne.
Pozdro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko ten Mars tylko średnio dostępny w obecnej chwili, dobra to do ~300 zł może cos ciekawego sie ide wyrwać (nie chce sie pchać w koszty bo to mały box i na razie mi wystarczy) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra masz racje, a tak myśle czy jakbym dołożył jeszcze pare dyszek to by cos dało ? Czy najrozsądniej pozostać przy tym Mars’ie ? 
 

#edit

I rozumiem ze to spektrum, które posiada jest na wzrost i kwitnienie ?

Edytowane przez Matttiiii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Matttiiii tak, robisz nim cały cykl. Ten mały ts600 nie ma regulacji mocy, więc cały czas daje maxa, czyli około 100W. 

Na pewno są inne panele i może minimalnie tańsze,, ale ja akurat mam dobre doświadczenia z tymi z serii ts marsa-mam już 4. 

Spider farmer ma podobny panel (wyjeżdżają z tej samej fabryki podobno) i chyba na diodach samsunga, ma być minimalnie wydajniejszy, ale kosztuje już bliżej w okolicy 90 euro. 

Zawsze możesz dać małego hps'a za połowę tej ceny i też ładnie Ci będą roślinki rosły. 

Do takich małych boxów nie ma za bardzo wyboru paneli, więcej możliwości jest przy większych powierzchniach. Diody cree czy nowe samsungi scope na paskach itd

Edytowane przez doominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik za Spider Farmer SP1000 (100W) dałem około 180€ i jest na Samsungach. Wydaje mi się, że Marsy i Spidery to takie optymalne panele jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości. Miałem kupować Mars Hydro II 80Pro, ten z kolorowym światłem ale chciałem pasywne chłodzenie i Spidera jeszcze chyba nikt nie miał na forum. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minutes ago, Bimbrownik said:

@doominik za Spider Farmer SP1000 (100W) dałem około 180€ i jest na Samsungach. Wydaje mi się, że Marsy i Spidery to takie optymalne panele jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości. Miałem kupować Mars Hydro II 80Pro, ten z kolorowym światłem ale chciałem pasywne chłodzenie i Spidera jeszcze chyba nikt nie miał na forum. 

Tak pamiętam temat. Jak ten panel się generalnie sprawuje? Teraz robią wyprzedaże, bo idzie sezon outdoor.

Ja jestem zadowolony z ze swoich marsów, aczkolwiek teraz na swój namiot 100/200 dałbym 3x cmh albo zainwestował w coś w stylu migro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik nie mam porównania do innego światła ale wydaje się bardzo dobre. Zobaczymy za ok 4tyg. Na chwilę obecną myślę że jak będę miał wymarzony 1m2 to wleca tam Spidery. Chyba że masz coś w podobnych pieniądzach i poborze 200-300W. W sumie za 1-2lata to będzie więcej do wyboru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik Mars zamówiony ?? Dzięki za pomoc mam nadzieje ze będzie wart swojej ceny. Pytanie jeszcze czy mógłbyś podać jakie potrzebuje rzeczy do wentylacji i jaki filtr węglowy co by zniwelować trochę aromaty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ooo Jesu
W dniu 12/03/2020 o 15:22, doominik napisał:

ja akurat mam dobre doświadczenia z tymi z serii ts marsa-mam już 4. 

Witam,mam tego marsa właśnie od nie dawna i dzisiaj zauważyłem,że strasznie gorący się zrobił,po kilku sekundach parzy normalnie i nie wiem o co biega.

Nie mam mieszaka w środku narazie ale nawet bez niego nie powinien się tak grzać. Wylaczylem go bo do rana by się stopil normalnie.

Co to może być??? To nie jest raczej normalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ooo Jesu przesadzasz, przy full opcji tam są temperatury rzędu 60-70 stopni to jest normalne. Przy czym nie po kilku sekundach. Jeżeli po kilku sekundach masz takie temperatury to faktycznie coś jest nie tak 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ooo Jesu
9 minut temu, konopny_janusz napisał:

Ustaw pokrętło na 75% albo 55% to już będzie chłodniejszy

Ja tu nie mam żadnego pokrętła,nie mam regulacji,jest kabel połączony z przedluzaczem i podpiety pod czasowke.

Wydaję mi się że to...w sumie wiem,bo znalazłem że jest to produkt chiński. Gdzie są produkowane te lampy ogólnie?

Sprzedawca podał w spisie,że prosto od producenta jest.

Jest napisane żeby używać pod regulatorem napięcia. Ja go w sumie nie mam.

I wogole jaki regulator pasował by do tego stu światowego szajsu?

Mocniejszy trochę?

Wcześniej był prawie że zimny a teraz po 3 dniach patrze a on kurwa jak grill. Jajko by usmazyl 

Edytowane przez Ooo Jesu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ooo Jesu pomyliłem z ts1000

Ts600 nie miałem, ale widocznie tak się musi grzać. Zrób test, zorganizuj sobie miejsce i czas. Żeby Ci się nie nudziło odpal jakiś film albo grę. Posiedź z tą lampą włączoną, nie bój się jej ona nie gryzie 😄

I po 2-3 godzinach sprawdź. Jeżeli nic nie wybuchło to jest ok 

Zasilacze mają swoje zabezpieczenia termiczne jakie odłączają całe zasilanie jeżeli temperatura wewnątrz zasilacza osiągnie wartość progową. 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ooo Jesu
Teraz, konopny_janusz napisał:

po 2-3 godzinach sprawdź. Jeżeli nic nie wybuchło to jest ok 

No właśnie siedzę i kombinuje,moim zdaniem to nie jest normalne. Będę pisał do tego chujozy i raczej ją oddam,chociaż nie wiem,bo 14 dni minęło. Ale to jest ukryta wada i na pewno nie pochodzi od producenta,no chyba że niemiecki producent lamp ma firme w chinach i tam żółtki lutuja za miskę ryżu.

4 minuty temu, konopny_janusz napisał:

po 2-3 godzinach sprawdź. Jeżeli nic nie wybuchło to jest ok 

Po 2 minutach już gorąca jest he 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ooo Jesu ja mam lampę własnoręcznie tworzoną, nie grzeje się jak mars hydro ale waży 7 kg 😄

W marsach te diody są równomiernie rozłożone na powierzchni prawie całej lampy której obudowa stanowi główne chłodzenie, przez to ciepło jest równomiernie też rozkładane. W cobach całe ciepło gromadzi się na stosunkowo małej powierzchni, więc trzeba sobie pomagać dużymi radiatorami i dobrą pastą termoprzewodzą 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ooo Jesu

@konopny_janusz poza boxem grzeje się mniej,czyli wniosek taki że muszę wentylator zamontować i chuj niech se szumi.

Moim zdaniem ta obudowa jest zbyt cienka,szybko się nagrzewa.powinna być ze 2 razy grubsza.

Przy takich temperaturach długo nie pociągnie raczej. 

Pierwszy i ostatni uprawiam w boxie,na dworze NIC się takiego mi nie działo i spokojnej spałem

Edytowane przez Ooo Jesu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ooo Jesu mordo nawet nie wiesz co ja kiedyś robiłem. Pierwsza uprawa, wywierciłem 3 dziury w szufladzie, domyślasz się zapewne z czego wykonane są dna szuflad zwykłych tanich mebli tam jest jakaś cienka sklejka, włożyłem w nie 3 żarówki. Od góry po drugiej stronie szuflady były wkręcone w gniazda e27 następnie zlutowane jednym kablem zawinięte taśmą izolacyjną i podłączone przez programator do sieci 230. Po godzinie jak się dotknęło takiej żarówki to tam można było jajecznicę smażyć. Ale nic się nie stało przecież bo wziąż żyje 😄

Ciągle miałem schizy ze pożar, że się spale żywcem jak będę spał. A tu nic się takiego nie wydarzyło 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...