Skocz do zawartości
Ciniminis13

Dobry led na m2

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

siemanko, zapodajcie jakis dobry  sprawdzony led na m2

Każda wypowiedź na wage złota.... 

Kolejne pytanko :jesli mam w boxie 19-18 stopni to odpowiedni na m2 led.... o ile podniesie temperature i czy wogule podniesienie a ewentualnie czym to dogrzewac?

w planach mam taka lampe 

LAMPA LED, CLOROFILLA 250W, LED CREE CXB3070 COB + LED Osram SSL80, do uprawy roślin PRO

według protucenta oświetla 150x100 

na m2 bedzie git i pytanko czy mozna na przykład w m2 palic led na 2m2? 

ma to znaczenie dla roslinek czy tylko dla watów? 

Edytowane przez Ciniminis13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ciniminis13 TSW 2000 Mars Hydro takie ma chyba Dominik w fotorelacji i mu zajebiście rosną roślinki. Panel led raczej dużo nie podniesie temperatury, jakiś grzejniki itp możliwości jest trochę 

1 godzinę temu, Ciniminis13 napisał:

na m2 bedzie git i pytanko czy mozna na przykład w m2 palic led na 2m2? 

w boksie który ma 1m2 wsadzić lampę która oświetla 2m2? jak tak to można ale po co to już bym dał growboxa na 2m2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ciniminis13 Ta lampa jest bardzo dobra, ale jest w tej cenie można kupić coś sprawdzonego i idealnie dopasowanego do twojego boxa. 

Jak jest trochę więcej światłą to ok, z wsze można podnieść trochę lampę, ale jak przesadzisz, to też możesz zestresować rośliny.

Ja w tym zakresie cenowym brałbym coś od DIYLEDUK-są jednym ze sponsorów chyba największego forum w UK uk420 i sporo osób kuiło od nich te ledy i są mega zadowoleni. 

Inne, które mi się bardzo podobają i są mega jakościowo, to migro bardzo dobre ledy i możesz je idealnie ustawić do swoich roślin. 

Ja nie rozględałbym się za niczym poniżej mars hydro/spider farmer i dobrze dobrał moc/wielkość panelu do wielkości boxa. Sam mam box 200cm/100cm i panele marsa tsw2000 były minimalnie za słabe i dołożyłem jedną cmh (rewelacyjne światło daja te lampy i biją na głowę większość tańszych ledów pod względem wydajności). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik twoja lampa pali 315 w na godz, ta co ja  podalem to pali 250w/h, glownie chodzi mi o jak najmniejszy pobór wat. popoatrze  jeszcze twoje propozycje 

@Tester no i ile kopci 315 w

@Tester slaby by nie byl ale lepiej dolozyc i czekac na zwrot z ilosci watow zurrzytych to  sie oplaci 

Edytowane przez Ciniminis13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, Tester said:

@doominik

jeden panel mars tsw 2000 za słaby byłby na powierzchnie 1m2 ?

I tak i nie-nawet producent podaje powierzchnię bloom 90cm/90cm , a u mnie krzaki wypełniały cały namiot, więc postanowiłem podnieść je wyżej i przesunąć do krawędzi namiotu i zrobić lekki kąt. Na środku dołożyłem cmh i wygląda na to, że roślinko się tak podoba. 

@Ciniminis13 jeśli chodzi o wydajność, czyli o jak najmniejsze zużycie prądu, to warto zainwestować w coś z górnej półki, ale tylko jak zamierzasz ich długo używać, Najlepsze LEDy zużywają około 60% tego, co HPSy, a różnica w cenie jest kolosalna, więc na prawdę sporo czasu mija zanim to się zwróci. Sporo growerów idzie w ledy bardzie ze względu na temperaturę w namiocie niż rachunki za prąd. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...