Skocz do zawartości
filip1825122@o2.pl

zestaw startowy CANA

Rekomendowane odpowiedzi

siema wszystkim, zastanawiam sie jakie nawozy kupić na sezon, w tamtym roku nie zamawialem nic z neta specjalistycznego tylko kupilem w ogrodniczym jakies preparaty, w tym jednak chcialbym zrobic to tak jak nalezy i mam pytanko czy ktos moze stosowal ZESTAW STARTOWY CANNA NA WZROST I KWITNIENIE, niżej podaje link do zestawu: https://www.growbox.pl/product-pol-2471-Zestaw-Startowy-Canna-na-Wzrost-i-Kwitnienie-uniw.html?gclid=EAIaIQobChMInYr97fqK6AIVBrDtCh2ExwYjEAYYASABEgKwTfD_BwE#X 

co wiecie o tych odzywkach, waszym zdaniem oplaca sie kupic zestaw czy lepiej szukac czegos pojedynczo i kompletowac wedlug uznania jakis sensowny zestaw ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@filip1825122@o2.pl  Terra Vega, Terra Flores, CANNA RHIZOTONIC, CANNA PK 13/14, wiecej nie potrzebujesz.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, tak zrobię jak mowicie i będę wyciągać wnioski na następny sezon. Jeszcze jedno. Ilu litrowe doniczki użyć do automatów ? W tamtym roku miałem bodajże 10l, ziemia była strasznie zbita i korzenie to jakieś kikuty były

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@filip1825122@o2.pl Ten rhizotonic na pewno nie zaszkodzi, także jak masz, to możesz troszkę dodawać. Root boostery bardziej się przydają w przypadku uprawy w coco albo całkiem hydro, bo tam nie ma naturalnej flory bakteryjnej. 

Co do doniczek, to mim zdaniem i większa tym lepsza. Sam używam tekstylnych 15-20l. 

Co do samych nawozów canna to są to bardzo dobre nawozy. Sam obecnie używał bazy advance, ale tylko ze względu na ich pH perfect. Poza tym canna jest co najmniej tak samo dobra i chyba wychodzi połowę taniej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej dzięki wielkie. Nie chce zaczynać nowego tematu i skorzystam jeszcze tutaj. Pisałem wcześniej że miałem ciulową ziemię bo kupiłem ja w ogrodniczym (ph miała dobre) ale była strasznie zbita, jak lałem w nią wodę to stawała się jeszcze twardsze i korzenie nie miały jak się rozwijać. Czy taka ziemia profesjonalna jest o tyle lepsza że ma więcej składników mineralnych i nie jest zbita, pozwala się rozwijać korzeniom? Ewentualnie co mógłbym dodać do takiej ziemi profesjonalnej żeby korzenie miały więcej miejsca? Jeszcze jedna prośba, moglibyście mi jakaś polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@filip1825122@o2.pl ziemia taka ma wszystko czego potrzebują konopie przynajmniej na starcie, nie trzeba je ulepszać, ziemie dobre ma Canna, Plagron, BioBizz wybór jest duży 

Edytowane przez Fan BMW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, filip1825122@o2.pl napisał:

Okej dzięki wielkie. Nie chce zaczynać nowego tematu i skorzystam jeszcze tutaj. Pisałem wcześniej że miałem ciulową ziemię bo kupiłem ja w ogrodniczym (ph miała dobre) ale była strasznie zbita, jak lałem w nią wodę to stawała się jeszcze twardsze i korzenie nie miały jak się rozwijać. Czy taka ziemia profesjonalna jest o tyle lepsza że ma więcej składników mineralnych i nie jest zbita, pozwala się rozwijać korzeniom? Ewentualnie co mógłbym dodać do takiej ziemi profesjonalnej żeby korzenie miały więcej miejsca? Jeszcze jedna prośba, moglibyście mi jakaś polecić?

ja ostatnio mialem light mixa plagronu n weg i wydawal mi sie słaby w porónaniu do sterluxa z ogrodniczego 

ale ludzie na outy i tak z biedry biera i jakieśs tam wyniki robią ,ziemia musi miec w skladzie perlit ( patrz skład ) i tylew

 

bo jak kupisz taka canne pro+ i zaczniej lac w nia nawozy to przenawozisz rośśslinki szybciutko 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem gdzieś testy na klonach, na ziemi canna gość średnio 15g więcej zbierał plonów w porównaniu z ziemią ogrodniczą, testy w takich samych warunkach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CheMsKuNjednak na out w kilka/kilkanaście dziur kupować ziemię po 12€ za 40l to trochę drogo. Ja wsypie coś tańszego+perlit+dolomit+hydrożel i azofoska. Zobaczymy co z tego wyjdzie

Nie wiem czemu mi zaznaczyło CheMsKuN, nie mogłem tego usunąć, sorry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bimbrownik napisał:

jednak na out w kilka/kilkanaście dziur kupować ziemię po 12€ za 40l to trochę drogo. Ja wsypie coś tańszego+perlit+dolomit+hydrożel i azofoska. Zobaczymy co z tego wyjdzie

ziemie z miejscówki będziesz brał?

 

3 godziny temu, Bimbrownik napisał:

nie mogłem tego usunąć, sorry

@Bimbrownik na telefonie nie mogłeś usunąć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co moge dodac do ziemi zeby korzenie mogly sie lepiej w niej rozwijać ? kiedys  gdzies czytalem to ludzie dają np troche styropianu i dzieki temu korzen moze sie łatwiej, lżej rozwijać. prawda czy mit  ? ma to wgl wplyw na rozwoj korzeni czy raczej skupic sie na dobrym nawozeniu, dbaniu o wode i zeby zaden szkodnik nie zaatakował. 

@Bimbrownik  jakie ilosci i co ile sypac azofaske perlit i dolomit ?  hydrozelu nie bede musial dawac bo spota moge odwiedzac spokojnie co 2 dni 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester @filip1825122@o2.pl to będzie pierwszy out i nie wiem ile czego będę sypał. Według producenta. Na YT jest gość co opowiada tylko o outdoor w Polsce. Filip, nie syp styropianu, kup perlit. Nie jest drogi, a styropian to śmieć w lesie co mnie doprowadza do szału.

Poczytaj trochę, nie słuchaj pierwszego lepszego ... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym perlit napowietrza i utrzymuje wilgoć, jest naturalny i biodegradalny. Styropian zostanie w ziemi na wieki. Nie widziałem ziemi ze styropianem, nawet najtańszej ale gdyby nawet to bym takiej nie kupił.

Jeśli ktoś chce uprawiać swoje zioła bo swoje to swoje, czyste i naturalne to na Boga nie zostawiajcie po sobie syfu... Taka moja prośba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...