Skocz do zawartości
filip1825122@o2.pl

zestaw startowy CANA

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem żeby kupić ziemię profesjonalna ale jak mam mieć z 12 krzaków każdy w 15l doniczce to mnie to trochę będzie kosztować i chyba kupię w ogrodniczym i uzupełnię składniki mineralne jakimiś podsypkami itd. Mogę wystartować z roślinami w ziemi np od cenna przez 2 tygodnie A później przełożyć je do tej z ogrodniczego? Nic się nie stanie z nimi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, filip1825122@o2.pl napisał:

. Mogę wystartować z roślinami w ziemi np od cenna przez 2 tygodnie A później przełożyć je do tej z ogrodniczego? Nic się nie stanie z nimi ?

@filip1825122@o2.pl nic się nie stanie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam jutro wsadzić roślinki do ziemi i wstawić je pod lampy na 3 4 tygodnie później out i mam pytanko, mogę na razie wsadzić kiełki do torfu odkwaszonego który ma ph między 5.5 A 6.5 czy lepiej kupić ziemię uniwersalna w biedronce  wymieszać  ja z  paragonem lightmix ? Co myślicie chciałbym dobrze wystartować wiem że mógłbym kupić 200l ziemi profesjonalnej ale to za dużo kosztuje i chciałbym to zrobić troszkę mniejszym kosztem , jak już je dam  na out to będę kminil jak podnieść ph takiej zwykłej ziemi bo będę jej potrzebował z 900l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@filip1825122@o2.pl

Możesz zmieszać jednak ja bym tego nie robił. Robię cały indor w Lightmix i mam porównanie do tego jak moje wyglądają po 2-3 tyg, a jak gdy ktoś w ogrodowej sadzi. Jeśli to na out chcesz to wsadź kiełki do tego lightmixa tak w ok 2-3l donice i jak masz dobrą lampę to po 2-3 tyg będą miały ok 20cm.

Nie opłaci się dawać takiej drogiej ziemi na uot. Jeśli nie dasz jej 30-40% to mało to da, lepiej zrobić ziemię samemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wyczytałem  że potrzeba mi 6l doniczek na 2 3 tygodnie pod lampa ale skoro mówisz że mogą być mniejsze to prawie 50l wystarczy mi na 9 krzaczkow więc kupię lightmixa A później będę jakoś radził na out. Możesz mi powiedzieć jak ulepszyć ziemię kupiona w ogrodniczym żeby spełniała optymalne warunki ph? Posiadam elektroniczny phmetr więc będę mógł sprawdzać ph. Uniwersalna ziemia z tego co widziałem w ogrodniczych ma między 4.5 A 5.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@filip1825122@o2.pl

Jak napisał Szym, możesz poszukać ziemi z wyższym pH w sklepie. Kiełkować sadzonki na out to te 3l to i tak sporo. Na outdoor pH się i tak szybko zmieni dlatego stosuje się dolomit.

Popatrz na to w ten sposób. Nawet jak wykopiesz 50l doły i dasz turbo ziemię to dobrze dla rośliny ale korzenie nie są niczym ograniczone i będą się rozrastać szukając składników. Wiadome, że im więcej dobrego tym lepiej ale to jest sadzenie na dziko i nie da się kontrolować tego jak w indorze

Taki TIP ogrodniczy:

Wysadzając sadzonki roślin, jakich kolwiek, w ziemię to wysadza się je w uboższą niż miały sadzonki. To zmusza roślinę do szukania składników odżywczych tym samym rozbudowuje swój układ korzeniowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Bimbrownik napisał:

Wysadzając sadzonki roślin, jakich kolwiek, w ziemię to wysadza się je w uboższą niż miały sadzonki. To zmusza roślinę do szukania składników odżywczych tym samym rozbudowuje swój układ korzeniowy

@Bimbrownik a poco to robić w przypadku konopi, niech da dobrej jakości z pierwiastkami aby nie było problemów 

@filip1825122@o2.pl jak wyjdzie roślinka to świeć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...