Skocz do zawartości
kamil25410

Ziemia biobizz all mix pH

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko. Mam pytanko kupiłem ziemię od biobizz'a all mix i teraz specjalnie muszę kupować pH metr? żeby idealnie wymierzyć pH ziemi czy te pH nie jest aż tak ważne ? Nie chce wydawać 50zl na pH metr jeśli nie jest on aż tak potrzebny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bedziesz pilnowal ph wody to nie musisz. All mix ma odpowiednie ph. Sam uzywam i problemu ph podłoża nie obserwuje. Warunek to odpowiednie ph wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kamil25410 z tymi tanimi miernikami jest tak, ze jest masa produktów wyglądających niemal identycznie. Możesz trafić dobry produkt, a możesz tez kupić bubla. Jak trafiłem trefny (tak samo jak miernik EC) i kosztowało mnie to kilka roślin-ja mam krzaki w hydro i tu pH jest bardzo ważne.

zawsze możesz kupić kwasomierz glebowy taki z płytka-max 30pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 hours ago, kamil25410 said:

@doominik czyli jak kupię ten kwasomierz glebowy już miernik do pH wody nie będzie mi potrzebny ? Bo nie rozumiem

Tak, wtedy wiesz czy gleba ma odpowiednie pH i reagujesz. Ja nie uprawiam w glebie, więc może ktoś Ci lepiej doradzić co trzeba robić, żeby zbijać pH gleby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym wybierać to brałbym phmetr do wody. Wodę możesz zmienić ale jak wlejesz do ziemi to roślina pije to co wlałeś, bo nie wylejesz przecież. Kwasomierz glebowy mierzy to co w ziemi, więc jak wlejesz złą, to zonk. Ph ziemi nie zmienisz w minutę. Pytanie na ile Ci to konieczne. Dużo domowych ogrodników nie mierzy, ja też nie mierzę i planty jakoś w górę idą. Uważam, że to niezbędne przy większych uprawach ale czy przy jednym czy dwóch plantach? Jak ktoś ma kilka/kilkanaście roślin i przez złe ph ma stracić uprawę to lipa, ja najwyżej stracę 2 nasiona, jakoś bym to udźwignął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wentyl no okej czyli szanse że stracę roślinę są znikome ? 

@Tester Zrobię tak jak radzisz żeby nie pchać się w koszta.Raz na jakiś czas czyli co ile mniej więcej dni? I czy jeśli np pH będzie za małe lub za duże to strace na ilości plonów ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kamil25410 chodzi o to, że roślina może wchłaniać różne składniki odżywcze w określonym zakresie pH-jest to różna wartość dla różnych substancji, ale jest zakres pokrywający się praktycznie dla wszystkiego, co krzak potrzebuje. 

Dla utrzymuje się pH od 6 do 7, dla hydro jest to 5,5 do 6,5. 

hqdefault.jpg

Edytowane przez doominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik @kamil25410 dla jasności, doskonale zdaję sobie sprawę z tego, jak ważne dla rośliny jest odpowiednie pH. Doszedłem tylko do wniosku, że w MOIM przypadku, gdzie mam dwie małe roślinki i ani zbiorów nie przewiduję wielkich ani zapotrzebowania jakiegoś dużego, nie chce mi się tego ogarniać. Najwyżej będzie mniej i tyle. Jakbym się kiedyś rozwinął i zaczął inwestować to na bank bym wszystkie potrzebne gadżety nakupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No okej to zdecydowałem wydać te kilka złotych na ten miernik do pH wody ale czy ktoś go posiada/posiadał jego trzeba kalibrować co użycie ? Trzymać te sondę w specjalnym płynie czy nie ? https://allegro.pl/oferta/miernik-ph-metr-tester-bufory-wody-atc-kompensacja-7206503353

A i jeszcze czym podwyższyć/obniżyć te pH wody ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kamil25410 Nie trzeba go kalibrowac co uzycie ale warto sprawdzic czy dobrze pokazuje. Mam podobny. Masz instrukcję w innym jezyku niz chinski? Jesli tak to czy moglbys podeslac na priv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...