Skocz do zawartości
mirecki

Hps + led

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Ekipa. Mam hps 150 18000lm i zastanawiałem się nad tym, czy nie odłożyć jeszcze w fazie kwitnięcia 2 lub 3 żarówki ledowe (+/- 1500 LM sztuka) bo gdzieś usłyszałem że im wyższa liść lumenów tym lepiej dla roślinek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na YT widziałem film jak gość w USA zrobił taki panel z 9 albo 12 podobnych żarówek. Obsadki zamontował w sklejce tylko z żarówek obciął te kopułki plastikowe i nawet mu rosła roślina pod tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 2/28/2020 at 11:46 PM, doominik said:

Ja na flo mam polaczenie paneli Led i jedna cmh do tego. 
te żarówki, które tam chcesz dołożyc to chyba szkoda prądu 

Założyłem 3 ledy po 15 w i jak dla mnie "na oko" to różnica jest znaczna. Jestem w stanie doswietlic lepiej miejsca gdzie nie mam hps-em aż takiego dostępu a czy to coś pomoże to ciężko mi powiedzieć na ten moment. Kilka watów już mnie nie zbawi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dodatkowe ledy sa zupelnie zbedne, bo juz przy 150 watowym hpsie masz lekka nadwyzke swiatla.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CheMsKuN myślę że jak ma więcej światła to i topy będą większe,może się mylę (nie mówię że nie) ale dopiero się uczę więc wpadłem na taki pomysł. Doświetlam miejsca gdzie hps nie dociera i może akuratnie to bd złoty środek. Na chwilę obecną jak dla mnie to wróżenie z fusów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Legalize@LLBanditos napisał:

Wjebie się w temat jeżeli pozwolicie ? ktoś może się wypowiedzieć ? wsumie mi 1 roślinka śmiga wolę sezony na oudoor ?

@Legalize@LLBanditos ale o co chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...