Skocz do zawartości
doktorkju

Pełnosezonówka a automat

Rekomendowane odpowiedzi

@doominik  to super bo zawsze mnie ciągnęło do sezonówki bardziej niż auto, ale mi kilka osób wybijało z głowy to kiedyś. Sprzęt zamierzam kompletować po trochu, ciężko mi sprecyzować ile dokładnie ale myślałem (skoro to pierwsze podejście) o 80x80cm ( tylko jaka wysokość jak pod sezon ? ) do 500zł. Uzbierać reszte, a na samym końcu hydro marsa 1000 lub dozbierać i Lumatek Attis 200. A Może jednak warto bardziej w tym przypadku Marsa i lepszy box, czy podstawowy box i lepsze oświetlenie ? Nie mogę się zorientować nad podziałami na którym elemencie nie warto oszczędzać, który gra pierwsze skrzypce.

Nie wiem jak bardzo istotna jest jakość i udogodnienia poszczególnych boxów przez brak doświadczenia. I trochę stanąłem w miejscu z kompletowaniem bo wiadomo "wszystko ważne" i kończe rozpisywać osprzęt na parę grubych koła. A to trochę za grubo na start, i demotywuje mnie, potem odpuszczam i za rok wracam z tematem, myśląc że zaczne od jakiegoś mini zestawu do podszkolenia się. Teraz znowu wymyśliłem że zacznę od 40x40, bardziej 60x60. Wczoraj tutaj przekonali mnie ze lepiej już się opłaca 80x80, i że wole uzbierać na ledy,  i coś czuję że zaraz skończę za 120x120 i znowu wyjdzie mi z 4-6K i odpuszczę temat. Weź no coś poradź :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Filet_Gastro hej kolega. Ja korzystam z 80x80x180, mh ts 1000 i robie hydro dripper, generalnie jak dla.mnie jednego to wystarczająco. Fajny zestaw. Nie za duży nie za mały chodz wiadomo ze apetyt rośnie w miarę jedzenia:)

Po krotce inwestujesz raz, pewnie po pierwszym sie zwraca:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Filet_Gastro To już zależy od Ciebie, ile chcesz wydać. Ważne jest, żeby dobrać dobre światło do wielkości boxa, a same boxy w tych rozmiarach specjalnie się od siebie nie różnią. Pamiętaj, że jest kilka innych elementów układanki, które też będą kosztować kilka pln-timery, wentylacja, doniczki, nawozy itd. Możesz zacząć z HPS'em i jak Ci będzie szło, to sobie  z czasem kupisz leda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...