Skocz do zawartości
Ciniminis13

Pojawiły się ziemiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, chcąc niechcac mam ziemiorki, zastosowałem plastry żółte na owady od substrala i mam nawóz na te robactwo ale przeczytałem że to może być woda utlenianiona na larwy, pytanie brzmi czy to jest zwykła woda utleniona ta z apteki, czy zapobiegawczo podlać wszystkie rośliny z tym antidotum i czy ta proporcja jest dobra 250 ml wody utleniona /1 litr wody. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ciniminis13 proporcja dobra, raczej zwykła woda utleniona taka z apteki, tu coś też jest wspomniane o tym 

 

Edytowane przez Patrick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester stało sie podlałem. Wszystkie woda utleniona, zmartwiony że zaatakowalo mnie robactwo zapomniałem że jadę już z rizotonic canna a tam wyraźnie napisane "Nie używać zH2O2", co się stanie ty najbardziej się znasz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ciniminis13 do @Tester 15815097998245994296743593936781.thumb.jpg.a2e1f616b3790e39358f9e66a6a964da.jpg15815098473397920008386183494717.thumb.jpg.bfa1ad8b179c74d125c367645a69df5a.jpg

Dwa denaty, to raczej ziemiórki. O godz 6:00podlalem z roztworem z wodą narazie e jest ok, 

Uwielbiam żółty kolor??

@Tester chcem critical przesadzić do większej doniczki, już czeka zapobiegawczo przelać ja roztworem z czosnku czy czekać ( według mnie to z ziemi problem się wziął) nie przelewam zawsze czekam aż wyschnie ziemia dwa razy sprawdzam, nie zaczni się od. Nowa

Edytowane przez Ciniminis13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czekając na tester odp, 

Dla bezpieczeństwa przelałem nowa  Ziemię, żeby mi tu jakiś ostatni ledwo żywy nie przeżył i zaatakował nowo przesadzonej roślinki,tym razem już nie H2O2, posadzilem w 1,5 l  przelalem wywarem z czosnku, i przesadzilem  critical,.od12.00 żadnej ziemiórki nie widzę dlatego jak wyżej. Może ktoś coś powiedzieć czy dobrze zrobiłem z tym wywarem do nowej ziemi? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Scatman@Patrick @Tester panowie jak podlałem H2O2 to muszę czekać do następnego podlania aż gleba wyschnie i wtedy drugi raz antidotum czy mam przelewać ziemię  do momentu aż nie znikną?  Dziś zobaczyłem jedna przyklejaną do plastra, a drugą kilim palcem. Mam wywar z czosnku tylko niewiem czy czekać czy aplikować wilgotnej ziemi. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Ciniminis13 napisał:

@Scatman@Patrick @Tester panowie jak podlałem H2O2 to muszę czekać do następnego podlania aż gleba wyschnie i wtedy drugi raz antidotum czy mam przelewać ziemię  do momentu aż nie znikną?  Dziś zobaczyłem jedna przyklejaną do plastra, a drugą kilim palcem. Mam wywar z czosnku tylko niewiem czy czekać czy aplikować wilgotnej ziemi. 

 

A masz ich dużo? Ja co do podlewania się nie będę wypowiadać bo nie mam takiej wiedzy ale tak jak pisałem wcześniej ziemię przesuszylem i zginęły wszystkie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo to znaczy dwie dziś zobaczyłem, poczekam na tester może się wypowie, wczoraj miałem z8 i do nocy (Roślinom) ani jednej nie widziałem, tylko  w po pomieszczeniu mi latały. Z3.

Edytowane przez Ciniminis13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...