Skocz do zawartości
Wentyl

Czy to właściwy statecznik?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie, planuję mały upgrade oświetlenia i weszła mi w głowę lampa cmh 70w. Znalazłem na alle taki statecznik ale nie wiemy, czy będzie on działał z taką lampą. Nie mam żadnego doświadczenia z lampami hps czy mh i stąd moje obawy. Czy ktoś z lepszą wiedzą może podpowiedzieć? 

Statecznik z alle: OSRAM Statecznik elektroniczny POWERTRONIC 70W

A lampa jaka mi chodzi po głowie to:

Lampa CMH/70W /T/UVC/U/942 matalohalogen G12 

Edytowane przez Wentyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wentyl Najlepiej skontaktuj się ze sprzedawcą i zapytaj, czy ogarnie żarówkę cmh.

Wszystkie balasty dedykowane do cmh są elektroniczne-chodzi o sposób w jaki taka żarówka się odpal-magnetyczne przetwornice do hps'ów nie zdają egzaminu. Nie wiem tylko czy to działa w drugą stronę, że wszystkie elektroniczne nadają się do cmh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik właśnie pytałem sprzedawcę ale one są używane a sprzedający nie wie, a przynajmniej tak napisał. Cena kusi bo to używki, ale czy z balastami coś się zasadniczo dzieje? Czy są przeciwwskazania żeby używane montować? Gdzieś na internetach znalazłem, że on jest do lamp mh więc powinien cmh odpalić. 

A z innej beczki, spotkałeś się z tym żeby ktoś takiego małego cmh do uprawy używał? Sporo ludzi robi na 315 ale z 70 nie spotkałem się. 

I trzecia sprawa, dzięki że odpisujesz, szczególnie dlatego, że chyba tylko Ty znajdujesz czas dla noobków takich ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wentyl wiadomo że również balasty się zużywają, zależy też ile chcesz krzaków uprawiać bo na taką lampę jak chcesz jednego krzaczka w małym boksie to moc wystarczy, jak byś chciał ze 4 rośliny to już byś potrzebował większą powierzchnię a co za tym idzie moc lampy również musiała by być większa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wentyl Ja sam mam 315W cmh i żarówkę 3100K. Takich 70W jeszcze nie widziałem. Zwróć uwagę na kolor-cool withe jest raczej na vege, worm white na bloom.

Ten balast raczej się nie nada do cmh. poczytaj (angielski wymagany)

"Even if they share a lot of the same technology they have fundamental differences in the way they’re constructed and how they operate. You can’t just use your new CMH bulb in your old MH ballast. Trying to do so would be very dangerous."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester boxa póki co mam małego, 36x40 i na razie tak zostanie. Teraz mam 2 rośliny i tyle mieć chcę, chyba ze mnie najdzie na 3, ale wtedy w małych doniczkach, rootbound ?

@doominik ta żarówka o której pisałem ma takie spektrum (4200k):

jeśli się mylę co do tej żarówki to mnie naprostujcie, żebym głupoty nie zrobił. A wiesz może gdzie kupić właściwy balast do cmh w rozsądnych pieniądzach?

 

46906_ConstantColor_CMH_SE_G12_Lamps_SellSheet.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem to co podlinkowałeś i coraz więcej obaw mam. Żeby było po taniości to muszę sam składać zestaw a nie znam się na tym, więc kombinuję. Chyba dam sobie spokój i zamiast wyważać otwarte drzwi szukając dziwnych alternatyw kupię znany i lubiany panel cob z ledama. 

Wkręciłem się w temat i szukam, ale im dalej w las tym ciemniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja nie potrzebuję aż tyle mocy więc sobie wymyśliłem, że zamiast gorącego hpsa zamontuję po taniości małego cmh i wystarczy z nawiązką. Myślałem wcześniej nad cobami ale stwierdziłem, że cmh będzie lepszą opcją. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...