Skocz do zawartości
mirecki

Auto Moby Dick X-treme, Auto White Widow/ Hps 150/0.33m2

Rekomendowane odpowiedzi

@doominik już wychodzą powoli od dołu danonka więc lecą do wiadra. Przelać całą ziemię na dzień dobry czy tylko zrosić ją w miejscu sadzenia i stopniowo dolewać wody?

 

Podpowie mi ktoś co z tą wilgotnością zrobić? Bo 20 % to chyba trochę słabo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik teraz na próbę zrobiłem coś takiego (latem to out a teraz mam 7 stopni w pomieszczeniu lecz na czas przesadzania dogrzałem pomieszczenie). Wodę rozlałem po bokach wiader i nieco zrosiłem roślinki więc będę obserwował co się dzieje. 

15814397676022621053998025257070.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przesadzeniu White window wygląda jak by padała. Za sucho? Na chwilę obecną 26 stopni i 55% wilgotności. 

IMG_20200212_134856.jpg

18 minutes ago, mirecki said:

Przelałem je. Mój błąd. 

 

IMG_20200212_134856.jpg

Edytowane przez mirecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 dzień życia, podałem świeżo co po ok 400ml wody, od środy hesi super vit wchodzi a od soboty wchodzi jeszcze hesi tnt i advanced pH Perfect. Woda oaza biedronkowa. Temperatura 24 stopnie i ok 60% wilgotności. White window (ta gorzej wyglądająca w tle) jak by miała nieco fioletową łodyge. 

IMG_20200216_155559.jpg

IMG_20200216_154735.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minutes ago, Tester said:

@mirecki wydaje mi się że mało wody lejesz jak na takie doniczki 

Ale woda wypłynęła ale wiadro lekkie było, przysuszyłem teraz nieco roślinki bo było za mokro. Za 2 dni je przeleje na spokojnie bo też mi się wydawało że to mało wody. 

 

Stosował ktoś z Was ten hesi super vit? Bo czytałem gdzieś opinie że można nawet nieco więcej go dodać a roślinie to wyjdzie na dobre. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, mirecki napisał:

Nie popali mi rośliny jak bym dał podwójną dawkę?

a poco dawać podwójną dawkę na tym etapie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panny na dzień numer 15. Udało mi się ogarnąć temperaturę w nocy więc przechodzę na 18/6. Doszły mi witaminki więc pewnie koło piątku zacznę od ok 1/3 dawki Hesi tnt+Hesi Super Vit +Advanced pH Perfect. Miałem 2 dni postoju bez światła bo zaczęły mi się kable palić przy wentylatorze (przypuszczam mój błąd przy pierwszym montażu) ale już wszystko wróciło do normy. Pozdro! 

IMG_20200219_144127.jpg

IMG_20200219_143926.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stanęły na nogach.

Tak na przyszłość, jak ziemia jest przesuszona to nie trzyma wody i ile byś wlał tyle wypłynie dołem. Lepiej w takim przypadku małymi porcjami, nawet co 15min żeby dobrze naciągnęła i trzymała wodę. Tak wymyśliłem przy paprykach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liście zaczynają się minimalnie podwijać do góry. Czytałem że może im być za gorąco ale temperatura stała 25,5 i prawie 60% wilgotności powietrza. Podlałem je wczoraj wodą (1,5l + 1 kropla hesi super vit) i dzisiaj około południa było spoko a teraz pod wieczór coś takiego zaobserwowałem, czy może przedobrzyłem? ? 17 dzień życia, planuję na dniach zacząć lst. 

IMG_20200221_173356.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...