Skocz do zawartości
Tester

Ogólne rozmowy o podlewaniu i nawożeniu

Rekomendowane odpowiedzi

@Aron jeśli roślinie brakuje azotu to tak, ale takich pierwiastków jak potas czy fosfor nie dostarczysz w odpowiednich ilościach lejąc nawóz na weg

A pomidorki w fazie kwitnienia właśnie potrzebują najwiecej fosforu i potasu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie może to głupie pytanie ale jak chcę dać biogrow +biobloom +bioheaven to normalnie mieszam je razem? Nalałem do naczynia 1litr wody po czym dodałem po 2ml grow bloom i heaven i zamieszalem razem. Roslinki 4 tydzien. Zaniedbane ale służą mi do testów i nauki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko mam taki zestaw na poczatek cos dodac cos wykluczyc? dzieki za wszelkie odpowiedzi

Zamierzam sadzic na bioBizz light mix 

216313102_1011530359606481_3369224113526159461_n.jpg

Edytowane przez Bestja99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grołboks sok z cytryny, ocet, kwasek cytrynowy. Nie jest to tak skuteczne jak używanie dedykowanych płynów, ale da się w taki sposób doprowadzić uprawę do końca 

Będziesz miał częste wahania pH i odbije się to trochę na wyniku końcowym 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grołboks jak wyjdzie ci za kwaśny odczyn to po prostu dolewasz wody 

37 minut temu, Grołboks napisał:

A np ocet w jakiś sposób nie uszkodzi planta? 

Jak wlejsz pół litra octu to zaszkodzi, ale jak lejesz pare kropel żeby lekko zakwasić wodę to nie powinno się nic stać. W końcu woda o pH 6 to woda o pH 6 😄 

Fakt faktem octu nie używałam, więc ręki sobie nie dam uciąć, ale z cytryną nie było problemu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Siemanko mam taki zestaw na poczatek cos dodac cos wykluczyc? dzieki za wszelkie odpowiedzi

Bestia 99 Czy w twoich nawozach znajdują się takie składniki jak 

S - Siarka

Fe - Żelazo

Mg -  Mangan

Zn - Cynk

Cu - Miedź

Mo - Molibden

Mam nawozy Dutch pro Bloom w tej nowej szacie jak Duch pro Grow u ciebie.

Czy Ten stary Bloom ma te same parametry co mój? Czyli

Butelka A - NPK 3-0-3 zawiera calcium.  Dawkowanie do 3ml/L

Butelka B - NPK 1-1-3 zawiera magnez Dawkowanie do 2ml/L  Oriętuje się ktoś czy NPK sie powinno zsumować czy dokonać korekty ze względu na rożne maksymalne dawki czyli w zaokrągleniu NPK 3,6-0,7-5

 

A ten Grow, jakie ma NPK? ma inne minerały? Jakie max dawki? 

A ten Explode to coś w rodzaju PK 13/14 ?

Schemat żywieniowy na mojej butelce Bloom zawiera.  Bloom + Explode + Multi Total. Dlatego podejrzewam u ciebie braki ww. pierwiastków

 

Jest na tym forum ktoś kto wie jak powinno wyglądać NPK dla veg i kwitnienia? 

I dlaczego firmy produkujące PK stosują dwie szkoły czyli jedna wydaje produkt w stosunku prawie 1:1 jak PK 13/14 druga szkoła daje stosunek 1:2 

Mógłby ktoś pokazać zdjęcie rośliny przenawożonej Fosforem lub Potasem?

 

Tak mi się marzy żeby w relacjach z upraw zobaczyć EC wody wychodzącej z donicy. 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bestja99

Coś pojebałem z tym bloomem oczywiście dawkowanie jest takie samo dla A i B czyli 2-3ml/l 

Z tego wynika że Dutch pro Bloom Ma NPK 4-1-6. Do tego sugeruje używanie Multi Total w pierwszym 2ml/l i każdym nieparzystym tygodniu 1ml/l i Explode od trzeciego miesiąca 0,5ml/l do 1,5ml/l w ósmym.

Taka Canna Flo do ziemi ma NPK 2-2-4 i dawkowanie do 5ml/l

Jak to ze sobą porównać?

Mój wiecznie zamotany umysł podpowiada mi że *

NPK to zawartość procentowa ujęta w 1ml dlatego wyliczam że w maksymalnej dawce Dutch pro Bloom znajdzie się - N 0,12g. P 0,03g. K 0,18g. nawozu w litrze. Łatwiej zrozumieć mnożąc przez liczbe ml NPK 12-3-18

 Canna Flo maksymalna dawka NPK 10-10-20 Jeśli wzbogacimy to w późnych tygodniach flo o PK13,14 w dawkach 2ml To każdy litr wody będzie zawierał N 0,10g. P 0,36g. K 0,48g. NPK 10-36-48

Zakładając że jest to dawka tygodniowa, pojawiają się kolejne niewiadome z dużymi różnicami. Bo na przykład u mnie roślina ma do dyspozycji powierzchnię 30x30cm i stoi w 5l ziemi więc przyjmie 1l płynu  

Bronek na tej samej powierzchni ma 11l donicę i pakuje 2l nawozu tygodniowo. Czyli N 0,2g. P 0,72g. K 0,96g. tygodniowo. NPK w jego tygodniu rośnie do NPK 20-72-96. No to se Bronek pojechał daje dwa razy większą dawkę niż ja.

Czesiek ma roślinę w 11l donicy ale dysponuje powierzchnią 42x42cm czyli dwa razy więcej niż u mnie. Czesiek często podlewa, sra po gaciach żeby nie przelać haha dorosłej rośliny i wlewa 0,5L wody z nawozem w tygodniu.

 Pozornie ilość nawozów dla rośliny jest połowę mniejsza niż u mnie NPK 5-18-24 Cześka metraż to 0,18m2 u mnie 0,09m2. O cholerka wygląda na to połowa rośliny Cześka wygląda jak moja cała roślina a dostaje stężenie NPK 2,5-9-12 

Mądre głowy powiedzcie czy to Czesiek czy Bronek czy ja będe miał najładniejsze rośliny z największymi plonami. 

Wiem że są tu zawodowcy dlatego trochę skomplikuję zadanie. Czesiek ma Leda 95W i świeci tego swojego automata 12/1 podczas gdy mój sezonowiec dostaje maksymalny przydział 35W ale ma światło 12/12 

Czyli jego DLI ( dzienny przydział światła ) przekracza dwukrotnie mój. Jakie więc będzie jego zapotrzebowanie na nawozy takie jak i u mnie?

 

* %w/v Jednostka podana na nawozie Shogun  Samuraj Coco, prawdopodobnie dotyczy wszystkich płynnych nawozów. Znaczy że 100ml nawozu zawiera ilość gramów poszczególnych pierwiastków zawartych w liczbach NPK.

  Jak się domyślam nawozy sypkie trzymają się jednostki w/w  ilość gram w 100 gramach nawozów.

 Maksymalna dawka Samuraja Coco to 4ml/l daje NPK 40,8-9,2-18. Jóż miesiąc kwitnienia więc wierny firmie kupuję PK Warrior. Ograniczam więc bazę o połowę i dodaję maksymalny 1ml PK 9-18 I tak otrzymuję NPK 20,4-13,6-27

  

Podsumowując to jakoś czytelnie. Maksymalne dawki zawarte w 1l. 

Samuraj Coco    NPK 40,8-9,2-18 + PK = NPK 20,4-13,6-27

Canna Flo            NPK 10-10-20     +PK = NPK 10-36-48

Dutch Bloom       NPK 12-3-18

AAAAAAAAAAA QWA Jest tu jakiś wspólny mianownik?

W nawożeniu liczy się niepowtarzalna artystyczna dusza inna niż reszta. Każdy może sobie wymyślić swoją proporcję.

 

Edytowane przez Ważniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Royal Queen Seeds przedstawia stosunek NPK tak-

Wegetacja

Wysiew 2 1 2

Początek 4 2 3 

Środek 10 5 7

Koniec 7 7 7 

Kwitnienie

Początek 5 7 10

Środek 6 10 15

Koniec 4 7 10

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

Planuje do swojej uprawy (indoor-5krzakow)zorganizować system nawadniający. W planach mam cykliczne podlewanie, bo to lepsze niż kropelkowe non stop, prawda?

generalnie chce mieć większa ilość wody zmagazynowana i wymieszana z odzywkami. Jest w ogóle taka opcja ze odżywki mogą pływać w tej wodzie dłuższy czas? Woda będzie regularnie mieszana. Jakie odżywki są najlepsze w takiej opcji? Myślałem o biobizz, ale przeczytałem gdzieś ze powinno się je dodawać już przed podlewaniem. Jakieś rady?

pozdro

Edytowane przez lapy73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lapy73 ile chcesz na taki system przeznaczyć ?

7 godzin temu, lapy73 napisał:

W planach mam cykliczne podlewanie, bo to lepsze niż kropelkowe non stop, prawda?

tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andi Mniej więcej mam taki plus czasomierz, to jest najmniejszy problem bo co trzeba to sobie stuninguje i ogarnę pod swoje potrzeby

https://allegro.pl/oferta/zestaw-do-nawadniania-roslin-kropelkowy-waz-25m-10615595360

Ale bardziej mnie nurtuje kwestia odzywek i ich składowanie w wodzie. Czy jeśli woda będzie mieszana co jakiś czas to wystarczy i każda odżywka będzie współpracowac, czy musi być jakaś specjalna która się wlewa do większej ilości wody i może w niej „stać”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...