Skocz do zawartości
Tester

Ogólne rozmowy o podlewaniu i nawożeniu

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie pytania i odpowiedzi związane z podlewaniem i nawożeniem roślin, wyborem odpowiednich nawozów

                                                                          jak-dawkować-nawozy-konopi.jpg

Edytowane przez Tester

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PK 13/14 firmy Canna będzie dobre na kwitnienie ?

Edytowane przez Cedzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak taki nawóz będzie odpowiedni, możesz dorzucić też jakiś stymulator kwitnienia 

Edytowane przez Buk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś sposoby na wode z kranu by była lepsza jakościowo? Kumpel filtrował Britą i zwykłe kwiaty mu zwiędły.

Odwróconą osmoze bym użył, ale jakąś taką mobilną. Nie mam zamiaru do kranu podłączać. Nie wiem, czy tak można wogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Fijałek said:

Macie jakieś sposoby na wode z kranu by była lepsza jakościowo? Kumpel filtrował Britą i zwykłe kwiaty mu zwiędły.

Odwróconą osmoze bym użył, ale jakąś taką mobilną. Nie mam zamiaru do kranu podłączać. Nie wiem, czy tak można wogóle.

Odwróconą osmozę musisz podłączyć do sieci, albo mieć filtr z pompką-potrzebne jest ciśnienie, żeby przepchnąć wodę przez membranę. 

Możesz poszukać jeszcze informacji na temat filtrów ceramicznych-zdobywają popularność za oceanem. 

Musisz mieć straszną wodę z kranu, że boisz się o rośliny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Fijałek said:

@doominik jest lekko matowa. Nawet czasami herbata źle smakuje.

To grubo. Filrty RO można zrobić tak, żeby podłączać je na jakiś czas, np. pod prysznic czy waż ogrodowy. 
moj ma rating 100gpd (maxa powinien dawać 400l/dzień) ale przy ciśnieniu w sieci 2,5bar daje tylko 7/h, wiec jakbyś zamierzał kupić to weź ten parametr pod uwagę 

sa jeszcze filtry do wody pitnej pod zlew-brita ma takie np-ale nie wiem hak sobie radzą ze zmiękczaniem wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HolenderskiGrower to jest jeden z trio bazy nawozów. Ja ich używam i serio pH jest mega stabilne. Jedynie jak dodaje silikonu, to muszę dodać pH down. Zaczyna się tak 6,6 po napełnieniu zbiornika i powoli spada-do 6,0 dosyć szybko, potem tak się trzyma i na koniec tygodnia mam 5,7, czyli idealnie dla hydro. Niestety tanie nie są, ale jedyne, które mogę zostawić na cały tydzień i poprosić kogoś o uzupełnienie zostawiając tylko wodę i odmierzone nawozy.

Inna sprawa, to że AN robi nawozy konkretnie do naszych roślinek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mam sie bać? Używam dwóch nawozów z Canna: terra vega i cannazym.  Pół dawki, co drugie podlewanie. Podlewam jedna szklanką, czyli cos kolo 250ml. Światlo chodzi 18/6. Mało jest tych odbarwień, może ze 3 liście.

Mam jeszcze nawozy takie jak BOOST Accelerator, Terra Flores, PK 13/14

I nie wiem czy zacząć używać terra flores już z pk13/14

20200302_191742.jpg

20200302_191758.jpg

20200302_191810.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mam sie bać? Używam dwóch nawozów z Canna: terra vega i cannazym.  Pół dawki, co drugie podlewanie. Podlewam jedna szklanką, czyli cos kolo 250ml. Światlo chodzi 18/6. Mało jest tych odbarwień, może ze 3 liście.

Mam jeszcze nawozy takie jak BOOST Accelerator, Terra Flores, PK 13/14

I nie wiem czy zacząć używać terra flores już z pk13/14

20200302_191850.jpg

20200302_191838.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Fijałek napisał:

Mam jeszcze nawozy takie jak BOOST Accelerator, Terra Flores, PK 13/14

 

1 godzinę temu, Fijałek napisał:

Czy mam sie bać?

@Fijałek kilka plamek żartujesz? to normalka

a co do nawozów, wystarczy przeczytać, nie ma tam etykiety? bo one są na kwitnienie

i odpuścił bym na razie nawozy bo widać że ma pierwiastków roślina, ciemne zielone liście są tego oznaką 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz zrobilem sie bardzo leniwy i podlewam 2L wody na donice co 4-5 dni. Rosliny nie pokazaly zadnych oznak przelewania tak ze jest git.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś jakiś dobry system nawadniania? Który może polecić. Mowa tu o kropelkowym nawadnianiu z pompą,  nie systemy autopot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie absolutnie nie kupuj tego zestawu.

https://allegro.pl/oferta/system-nawadniajacy-gib-dla-16-roslin-growbox-6876818420

Te pompki nawet po tym jak timer je wylaczy, dalej pchaja wode przez wezyki. Duzo ludzi sie juz na tym przejechalo.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CheMsKuN dzieki za uwage. patrzyłem na to ale jakoś mnie nie przekonało. Szukam coś bardziej takiego jak na zdjęciu. Tylko mam problem z wyszukaniem tego ???

Screenshot_20200426-120915_Chrome.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...