Skocz do zawartości
Tester

Ogólne rozmowy o podlewaniu i nawożeniu

Rekomendowane odpowiedzi

@Patolog to na zdjęciu to zwykły system podlewania ogrodów. W takich donicach sprawdzi się na pewno ale w małych raczej wątpię.

To bardziej sztywny szlauch z malutkimi otworami. Widziałem taki robiony. W ten wąż/szlauch gość wkręcił wkręty do karton gipsu u nimi "wyregulował" tak, że zamiast kropli wody tryskały małe fontanny, taki zraszacz. Oryginalnie powinny być wkręcone takie "dzyndzle" (nie mam pojęcia jak to się nazywa) które robią rozprysk wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik

Rozumiem.

 taki system kropelkowy który ustawie w jedno miejsce główne przy lodydze to się sprawdzi przy donicach 18l? Chodzi mi o to czy nie będzie problemu jak bedzie nakraplianie w jednym miejscu, A nie całą donice. Czy woda w glebie się rozprowadzić po całej donicy (do wszystkich korzeni) bo jedynie taki systemy nawadnianie widzę na Internecie węże z jedynym dropperem na donice, a trochę tego nie pewny jestem. DlategoDlatego, Coś tego typu co zdjęcie dodałem, bo to wydaje sie konkretne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Patolog   Nie Ty pierwszy  i nie ostatni szukasz  pewnego,sensownego systemu nawadniajacego do malego grow  ?


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Wygrzebałem nawóz, prawdopodobnie sprzed roku.

Napisane jest:

-torf wysoki, torf niski, dolomit,

-wzbogacony specjalistycznymi nawozami ogrodniczymi łatwo rozposzczalnymi w wodzie,

 

Kwasowość: 6,2 - 7,2

Zasolenie: 0,6-1,3g

Frakcja 0-10mm.

I kulminacyjne pytanie, nada się? 

 

Edytowane przez Aron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aron Kwasowość: 6,2 - 7,2 Ziemia do uprawy marihuany powinna posiadac ph w zakrecie 5,5 do 6,5. Kupil bym nowa ziemie.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie odnośnie pH, poprzedniego kwiatka straciłem, jakieś plamy, przejaśnienia, zahamowany wzrost mimo dobrej ziemi i ogólnie dobrych warunków, coś się stało z pH i teraz tak... zrobiłem testy i zauważyłem że woda ma tendencję do zmiany pH samoczynnie... jak ta woda się przekłada na pH ziemi ? Dla przykładu... jesli moja kranówka po odstaniu ma pH miedzy 7.2 a 7.3 więc ciut za dużo i ja dodam pH minus od Biobizz i ureguluję tą wodę do pH 6.6 więc idealnie i niby problemu nie ma, ale ta woda odłożona na bok już po 12h zaczyna wzrastać.... po ok 24h wzrasta do poprzedniego stanu czyli pH 7.2/7.3  i jakie to ma przełożenie na glebę ? Czy pH gleby zostanie podniesione tak jak pH tej wody ? Czy może jednak przez te 12h życie w tej glebie odpowiednio wszystkim pokieruje ? Jak to zrozumieć i co się stanie ?  Mam ph metr, mam ph minus oraz pH plus, odżywki i wszystko bez chemii, wszystko mam od biobizz łącznie z medium, więc mogę korygować to pH mogę i nie jest to problem ale czy ta korekta przed podlaniem wystarczy ? Czy pH gleby sie nie spieprzy po 24h bo przecież woda zmienia swoje pH tak jak to było w moim teście ? Rozumiecie o co mi chodzi ? Podstawą braku problemów jest odpowiednie pH wiec jeśli ja ustawiam pH 6.6 a ono się zmienia to jak mieć kontrolę nad kwiatkiem ? Chyba że ja coś źle rozumiem albo czegoś nie wiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio nie spotkaliscie się z tematem zmiennego pH ?  Poprzednio lałem wode z dzbanka filtrujacego, teraz będę próbował kranówkę bo... podobno całe życie w glebie, cała ta flora bakteryjna która obrabia papu dla roślinki może w jakims stopniu kontrolować pH, może je obnizyć np z 7.3 do odpowiedniego poziomu ale nie może go podnieść... woda z dzbanka miała ok 5.5 do 5.8 pH i jesli sie zachowywała zmiennie czyli po mojej korekcie pH PLUSEM zapewne wracała po tych 12h do tych 5.5 z tym że była już w glebie ... i poniosłem klęskę temu teraz bede próbował ze zwykłą odstaną kranówką,  mam jedną pestkę to luzik, pH metry mam dwa  fakt faktem to są te taniochy ale jeden kontroluje drugi i polecam te sprzety, tańszy 28zł a drozszy i bardziej dokładny 40zł, oczywiście zakupiłem też kilka tytek z tym proszkiem do kalibeacji ( do rozrobienia z wodą ) 

 

Godzinę temu, Bimbrownik napisał:

@Pan.fo magiczna woda ? ja u siebie nie zauważyłem takiej tendencji. Mieszam wodę z PH- i nawozami, podlewam i rośnie. Spróbuj dolomit podsypać chociaż dziwne, że wszystko jednej firmy dedykowane i takie problemy

Zrób test, zbadaj samą wodę, później dodaj odżywki, wyreguluj pH do odpowiedniego poziomu i odstaw to na 24h i po tym czasie sprawdź. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pan.fo te tańsze ph Metry lipne są 

@Pan.fo ponoć woda naturalna z jakiejś rzeczki ma stabilne pH a w kranowej mogą dodawać jakieś syfy i dlatego tak się zmienia to pH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ nie prawda ? te mierniki są okey i serio... jesli nie masz boxa na pół pokoju i nie przerzucasz kilogramami w zbiory to nie widzę sensu inwestować w pH metr 400 zł bo gwarancja na elektrodę to ok 6 miesiecy... a jedynie jaka jest różnica to podswietlenie ekranu, funkcja hold czyli zatrzymanie wyniku pomiaru na wyświetlaczu i szybkość pomiaru, nooo chyba że kogos stać do pc-boxa kupić taki pH metr no to spoko ? mam te fluidy do kalibracji i ph metry oba od poczatku wskazuja poprawne z nimi wyniki... czy coś więcej trzeba dopowiedzieć ? Działają i choćby taki ph metr miał być na jedna uprawkę to i tak się opłaca  kropelkowy test ghe kosztuje 23zł  ja polecam te sprzęty dla mniej zamożnych. Wracając do wody... sama woda z kranu trzyma swoje pH, chodzi o pH po regulacji czyli po dodaniu płynów pH plus/minus. Być może jestem już przewrażliwiony na punkcie tego pH i mam taką nadzieje że tak właśnie jest i że teraz na kranówie pójdzie już bez problemu. Mam jeszcze taki pomysł... jeśli woda z kranu ma pH 7.2  a woda z dzbanka britta aktualnie daje mi wodę ok 6.0 to mogę zmieszać te wody po połowie, odstana kranówka i filtrowana woda z dzbanka co dało by ok 6.5 pH a przy okazji woda nie była by taka wyjalowiona jak po filtracji bo miała by tą domieszkę kranówki,  filtr z takiego dzbanka daje różne pH w zależności od przebiegu bo taki filtr jest na 150-200 litrów. No takie mam przemyslenia i plan na chwilę obecną. 

Edytowane przez Pan.fo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pan.fo

Nie no nie mówię, że tak nie może się dziać. Mówię tylko, że leje wodę prosto z kranu, mieszam nawozy albo i nie, PH- i podlewam. pH sprawdzam testerem kropelkowym. Nie bawię się w jakieś odstawiania wody jak do akwarium. Kiełki i małe sadzonki w świeżej ziemi podlewam prosto z kranu, bez regulowania pH. Sprawdzałem pH w strumyku co płynie z gór i twardsza niż w kranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może u mnie winą był ten dzbanek... moze z kranówką i regulacją mi pyknie ? Ale już teraz wszystko muszę analizować, chce poznać przyczynę niepowodzenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pan.fo a może to nie była wina wody, może coś innego się zadziało, mszyce albo inne dziadostwo albo poprostu padła. Miałem tak raz. Z jednej paczki wszystkie wyszły ale jak miały po kilka cm nagle 2 się zwinęły. Łodygi napuchły, przewróciły się i zablokowały. Tak dziwnie bo przy ziemi zrobiły się cieniutkie, a wyżej takie baloniaste

Mam jeszcze 41 sionek z tego Bulk Shit Bank i az mnie ciekawi co z tego wyjdzie, na razie nie mam dobrego zdania o nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie o nawozy. Mam zestaw micro, grow i bloom z firmy AN. I zastnawiam się czy z nich skorzystac. Mam dwa automaty, które wykiełkowały jakoś 10-11 maja. Na początku były w małych donicach z ziemia uniwersalna. Po 2-3tyg jak podrosły to przesadziłem w duże donice i wsadziłem je w ziemie  od biobizz allmix. Generalnie są ładnie zielone i nie wykazują jakiś niedoborów. Jedna już pokazała białe włoski a druga jest jakby krok do tylu i lada moment tez powinna pokazać białe włoski. Pytanie czy  podlać je nawozami mimo ze ładnie się rozwijają? Jeśli tak to wszystkie trzy? Połowa dawki czy cała ? Z tego co widziałem to ludzie zaczynaja od połowy dawki i leja na zmianę raz nawozy raz woda. Podsyłam zdjęcie rosliny

2A2037E5-4EF6-46DD-AA2A-CB0DC0FCA017.jpeg

Edytowane przez Konto.paczkomat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...