Skocz do zawartości
Fijałek

3 dzień i nie wiem, czy muszę ratować roślinę.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam problem, roślinka mi sie zawija, na szczęście sie nie ułamała. Dałem wykałaczkę i nie wiem co dalej. Wyglada to jakby korzeń był na wierzchu. Wyróżnia sie od reszty. Od ziemi jest biała, a inne zielone i stoją ladnie w pioniei są zielone. Myślę o wylaczeniu oświetlenia na noc. Są to automaty.

20200130_185449.jpg

20200130_185405.jpg

20200130_185408.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniejszych "doniczek" nie miales ? Poza tym masz tam na 100% za malo swiatla, bo Ci koszykarki rosnal. Daj wieksze doniczki, zakop panny po szyje  i daj im wiecej swiatla.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minal gdzies z tydzien i jestem podłamany. Lampa LED 600W ciagle chodzi. Sa to automaty, które szybko wykiełkowały. Ale teraz nie widze progresu. Nie włączam wentylatora, bo sie okazuje, że jest głośny. Mieszak chodzi cały czas.Muszę cos wykombinować. Jedna z roślin obaliła się. Spryskuje wodą mineralną po trochu co 2 dzień. Temp. 25°C i wilgotność 70-80%

20200203_231349.jpg

20200203_231331.jpg

20200203_231322.jpg

20200203_231309.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fijałek wyciągnęła się, lampę chyba masz za wysoko, mógłbyś ziemi trochę podsypać żeby łodygi nie podpierać, podlewaj po całości ziemie bo sucha jest  bardzo po bokach doniczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoj panel albo jest za slaby, albo wisi za wysoko. Widac to po tym jak bardzo wyciagaja Ci sie panny.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fijałek Ja mam taki, tylko w wersji 8". Jest cichutki, tylko ja dołożyłem do niego sterowanie, bo przeważnie wystarczy jak działa na 1 w skali 1-5.

Jakbyś chciał do niego jakis sterownik, to niestety musi to być taki oparty na transformatorze-"variac". Przy tych tanich wentylator będzie buczał głośniej niż cała reszta systemu. 

g7AtU2IJBSV9qrlG_e56h2de3hveMUlQCVqqMmml

 

Taki kontroler mam teraz:

LMzoL0oGYTCunF-WYN_sjc1FpvNxjBELwyPeiA26

 

Taki miałem na początku i się nie sprawdził. 

lAIIqQmWISyoS-NqW4hBpo13t5QCcMsGF-7F9hv8

Edytowane przez doominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minutes ago, Fijałek said:

@doominik  bez sterownika sie nie da ? 5' na 1m2 nie styknie? Bo tam chyba są 2 prędkości. Ten sterownik co masz drogi?

styknie styknie. Ja mam 2x większy box i ponad 900W światła w środku i jak pisałem, mój muszę spowalniać. 

Taki kontroler jak mój kosztuje około 70GBP. 

Ten z linku jest nowszy i ma już właśnie dwie prędkości, więc może będzie akurat. 

Phresh są bardzo dobre i mają już regulacje, ale najmniejszy to 6" no i są drogie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fan BMW To jest czujnik temperatury i tą czarną wtyczkę podłącza się do sterownika, a to srebrne to sam czujnik. 

 Na tym kontrolerze ustawia się minimalną moc wentylatora i temperaturę-powyżej niej zaczyna zwiększać moc wentylatora.

Ten konkretny nie nadaje się do wentylatorów ac, bo nie moduluje częstotliwości prądu, co skutkuje buczeniem i może wykończyć taki wentylator. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie przycinaj, wolno bardzo zaczęły a Ty je chcesz jeszcze bardziej spowolnić. Będziesz miał dwa szczyty i rośliny wielkości 10cm jak zakwitną. Daj podrosnąć z 5 pięter liści i gnij do ziemi. Czytałem, że da się tobić topping na automatach ale to muszą być duże krzaki już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...