Skocz do zawartości
Wentyl

Jest sens trzymać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was ponownie. 

Echh, nie jest to takie proste jak by się wydawało. Pytałem Was wcześniej o temperaturę a teraz kolejna sprawa. Tak jak pisałem wcześniej przelałem pomidora. Zaczął marnieć w oczach więc podjąłem drastyczną decyzję. Jedyne co miałem pod ręką to kostka coco więc niewiele myśląc rozrobiłem i przesadziłem. Do tego tuż wcześniej zacząłem lst. Jestem pewien, że kompilacja tych 3 rzeczy zatrzymała pomidorka. Usunąłem padnięte liście, plant pomału dochodzi do siebie, trzymam lst i oprócz głownego topka są już 3 kolejne. Problem w tym, że roślina jest malutka a to automat. Jest to 19 dzień. Teraz wygląda dużo lepiej niż wcześniej, podlewam biohumusem, widać poprawę. Pytanie, czy jest sens to trzymać w ogóle? Jest szansa na jakiś zbiór czy lepiej wyciągnąć i zacząć od nowa? Na początku podlewałem odstaną kranówką. Nie mam PH metrów, czekam na przesyłkę, więc teraz w coco zdecydowałem się na muszyniankę, która ma ponoć potwierdzone 6,5. Jest lepiej. Pierwsze dwa zdjęcia to roślina o którą pytam, na dwóch kolejnych White Widow. Też swoje przeszła w związku z przesadzaniem ale wygląda dobrze, to jej 9 dzień. Btw, są w jednej donicy, ok 10l, wolałem wsadzić dwie do jednej dużej donicy na całą powierzchnię boxa niż rozszadzać na dwie znacznie mniejsze.

Dodam, że i tak nie mam wielkich nadziei związanych z tym grow, zdaję sobie sprawę że nauka kosztuje, ale miło by było..

IMG_20200124_130758480.jpg

IMG_20200124_130815770.jpg

IMG_20200124_130834681.jpg

IMG_20200124_130840780.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będziesz miał problem w tym coco, bo to raczej jałowe medium jest i trzeba by stosować dedykowane nawozy. Przeważnie występują niedobory wapnia i magnezu, bo coco się z nimi wiąże, do tego inne proporcje potasu na kwitnienie. 

Jak dasz rade ogarnąć nawozy, to trzymaj. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie leję biohumus, celowo z muszynianka bo ona ma dużo wapnia i magnezu. Dodatkowo mam zmielone skorupki z jajek. Na flo nawóz już czeka, co prawda kupiony był do ziemi a nie coco, ale z tego co wyczytałem na różnych forach ludzie leją normalne "ziemne" nawozy z powodzeniem. No cóż, potrzymam skoro tak mówisz, i zobaczymy co z tego wyjdzie. Ten grow był na żywioł robiony i choć staram się myśleć nad tym co robię, to jednak wychodzą na każdym kroku braki wiedzy. W międzyczasie ogarniam nowy box, następne podejście będzie bardziej przemyślane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że nie wyciągnąłem jednak pomidorka, chyba jednak jest sens trzymać ? To jest ten zmarnowany Blue Dream. Choć mały to pogiąłem, poszczypałem i zrobiłem na 5 topków. Niech puchnie

IMG_20200205_133727394.jpg

IMG_20200205_133832227.jpg

IMG_20200205_133744441_HDR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...