Skocz do zawartości
Chary

Dolne liscie zolkna czy to oznaka niedoborow ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie Blackberry auto z fast buds 

donica 11l 

trening zastosowany LST 

wilgotnosc ok 40-50% sucho przez hps

temp 29 stopni

liscie gorne pozawijane w dol chyba z powodu chinskiego leda ktorym doswietlam jakos bardziej lubia fioletowa barwe a led swieci na nia od boku

nawoz uzyty to planton k podany w polowie zalecanej ilosci 

large.83220721_1130291747352082_8261556193005142016_n.jpg.12b224a37105a85eb0f2927fb220f60b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wody dostala 2l z plantonem 2 dni temu w sumie malo bo zazwyczaj podlewam 4l do 11l donicy. Pytanie teraz czy lac wody wiecej czy nawozu jak przedobrze z nawozem to mi ja popali jak przedobrze z woda problem nie zniknie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 hours ago, Tester said:

@Chary coś z wilgotnością może być nie tak, albo korzenie gniją, albo za sucho, za mokro 

dostawilem nawilzacz powietrza kosztem hps 150 ? sprawdzimy czy cos pomoze, swieci nad nia jeszcze hps 250  i  LED 300w ale Chinski chyba diody ze zlym zakresem fal automaty ja lubia zas pelnosezonowe sie od niej wykrecaja. co do przelania bardziej obstawialbym niedosyt bo leje lej co 4-5 dni wode. Mysle ze cos z ta wilgotnoscia i niedoborami bo gleba z poprzedniego sezonu a podejrzewam ze tych rozmiarow blackberry na tyle rozgalezien juz ta 11l w 70% korzenie zajely

Edytowane przez Chary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4L wody na raz to chyba za dużo, sporo wody dołem wtedy wylatuje? Wilgotność jest ok. W jakim boxie siedzi, że jest tam HPS 250W + 300W LED? Ziemia z poprzedniej uprawy?, co to za ziemia, i jakich nawozów używasz? pH wody w kranie nie może być dobre, zawsze jest powyżej 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woda roslinka pasuje wiadomo odrobine moznaby bylo znizyc ph ale mysle ze nie to jest problemem, wylatuje podstawka niecala mniej wiecej wody spod robilem tak dlatego zeby zwiekszyc wilgotnosc bo strasznie sucho mialy z 2hps i ledem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Just now, Chary said:

woda roslinka pasuje wiadomo odrobine moznaby bylo znizyc ph ale mysle ze nie to jest problemem, wylatuje podstawka niecala mniej wiecej wody spod robilem tak dlatego zeby zwiekszyc wilgotnosc bo strasznie sucho mialy z 2hps i ledem. 

box 0.6x 1m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minutes ago, Chary said:

i nie ziemia jest problemem bo gdyby tak bylo juz na wegu pokazalaby ze cos jest nie tak albo jeszcze gorzej nie wyszla z ziemi ? stawiam niedobor ale nie jestem pewien narazie zastosowane ma tak jak mowilem nawilzacz, zmniejszone cieplo przez wykluczenie 1 hps, dostala 2l wody z planton k 3/4 dawki producenta 3 dni temu nic nie wylecialo podstawka i dzis rowniez 2l wody plus planton 3/4 za kilka dni dam foto ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lej tyle wody, to i tak prawie nie zwiększy wilgotności powietrza, która notabene jest ok, a robisz prawie że flusha. Jak używasz minerali, to podlewaj tak, żeby ok 10-20% wody wyleciało dołem, sole nie będą się kumulowały w ziemi. Btw., jak mierzysz temperaturę? , i jakich nawozów jeszcze używasz? Jak jedzieszna mineralnych to reguluj pH, np. kwaskiem cytrynowaym, albo octem jabłkowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4L wody na 11L doniczke, czlowieku to nie baobab.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 hours ago, Pan said:

niestety widac ze im dajesz połowe dawki chyba że takie szczoty mają być

choć u nich wlaśnie napuchnięte są 

https://2fast4buds.com/pl/seeds/blackberry

z drugiej strony trochu przed nią jest

byc moze ale daj im szanse ? bierz pod uwage ze miesiac jeszcze maja przed soba. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 hours ago, Pan said:

niestety widac ze im dajesz połowe dawki chyba że takie szczoty mają być

choć u nich wlaśnie napuchnięte są 

https://2fast4buds.com/pl/seeds/blackberry

z drugiej strony trochu przed nią jest

i nie patrz na zdjecia ze strony producenta tylko najlepiej youtube konsumentow ktorzy to od nich wychodowali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...