Skocz do zawartości
Tester

Wrzuć fotkę miejscówki do oceny

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Nie opcji aby automazar doszedł. Moje dopiero teraz zaczynają kwitnąć a były sadzone w połowie maja, no i maja dostęp do promieni  6 do 17.

Edytowane przez Marek.talek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Marek.talek napisał:

Nie opcji aby automazar doszedł. Moje dopiero teraz zaczynają kwitnąć a były sadzone w połowie maja, no i maja dostęp do promieni  6 do 17.

@Marek.talek no jak nie ma opcji jak dopiero czerwiec się skończył  a automaty też można po czerwcu sadzić bo lepsze temperatury  mam jeszcze około 3 miesiące a to rośnie 2 mieś i 20 dni więc na luzie przed wrześniem wyrośnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Karthez producenta opisem się nie sugeruj na oucie ze 3 miechy przeważnie automaty rosną a we wrześniu a tym bardziej październiku będzie plecha się pojawiać automaty szczególnie są podatne na pleśń 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, dawno mnie tu nie było co nie znaczy, ze porzuciłem nikczemne plany :)) Byłem na spacerku i zrobiłem kilka fotek by spytać czy to dobre spoty. 
 

Na pierwszy rzut spot z pokrzywami dorastającymi do 1.5 metra, utrudnione dojście przez jeżyny i pokrzywy, mnóstwo śladów zwierzyny, od świeżych odchodów sarny po sierść no i bardzo blisko drogi gdzie rowerzyści mogą się pojawić. 
Dlaczego ten spot? Wszechobecne pokrzywy mówią mi o tym, ze gleba jest żyzna i ma odpowiedni odczyn pH, minusem jest sporo śladów zwierzyny i ta droga... 

posta podzielę bo ogranicza mnie limit Mb 
 

6833B17B-DC2B-4677-BB55-7C289F550547.jpeg

CCB41635-3C21-4FB4-ADBE-C78D0CBC9C65.jpeg

EE10DC7E-A26F-4D6F-B3AD-91E752F29D8E.jpeg

55DBFE7B-112B-4861-815C-0599C02A46F4.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, SicWolf napisał:

Wszechobecne pokrzywy mówią mi o tym, ze gleba jest żyzna i ma odpowiedni odczyn pH

pokrzywy nie są wyznacznikiem dobrego pH to jakaś bujda puszczona gdzieś i powielana może być bardzo niskie pH i trzeba sprawdzić i tak najlepiej dać coś kupnej ziemia aby roślina mogła się rozwinąć bez przeszkód. Lipa trochę że jest to las, najlepiej tereny bardziej łąkowe wybrać

Edytowane przez Szym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne dwa spoty dość blisko siebie a sporo się różnią 🙂 do okoła otoczone łąkami pod siano lub pola uprawne. Ślady zwierzyny również widoczne w wielu miejscach. 
 

Miejsce zaznaczone na czerwono to podmokły teren gdzie w pobliżu jest mikro stawek, max 10m średnicy, woda stojąca widać, ze nie jest zbyt czysta, myślicie, ze będzie nadawać się do nawadniania? Pewnie podczas ulewnych deszczy ten teren może ulec podtopieniu i zniszczyć uprawę? 11F4591A-9FD3-44DA-9168-71E6224C2F53.jpeg.76b2ced1d783f12c37ebb08a6c25f207.jpeg

 

F18561C0-2DFF-4BB8-9AFD-5C018DDA17BD.thumb.jpeg.f1c69ddfeaf5df99cd520ce615a4545e.jpeg

 

no i jak się spojrzy na prawo od zaznaczonego miejsca widać lasek, prezentuje się okropnie aż nie chce się tam wchodzić bo po co? Ale roboty może być sporo by przygotować takiego spota. Zauważyłem bardzo ciemna glebę wszędzie, na pierwszy rzut oka wyglada na bardzo żyzna

7D1E36FB-883C-4873-968A-08932D699CE7.thumb.jpeg.bb03b66206c3fdf9852c9b183b381a60.jpeg

 

A16307F1-B6CA-4BC1-8137-4CEFD5B9B663.thumb.jpeg.549051aef1aeaf249da099e793213316.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SicWolf  Stary miejscówka , jak miejscówka. Pytanie podstawowe brzmi czy to jest miejsce, w jakie nikt nie zagląda. Miejscówka może wyglądać świetnie, ale co z tego, jak jest w miejscu, gdzie ktoś ci za chwilę wpadnie. Długa obserwacja danego miejsca chyba byłaby najlepsza. Czyli wybranie miejsca najbardziej niedostępnego dla innych ludzi i poobserwowanie czy ktoś tam nie chodzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, SicWolf napisał:

myślicie, ze będzie nadawać się do nawadniania?

z dolomitem będzie dobra

40 minut temu, SicWolf napisał:

Pewnie podczas ulewnych deszczy ten teren może ulec podtopieniu i zniszczyć uprawę? 

może 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy po co ktoś miałby wchodzić do lasku połamanych drzew przez wiatr gdzie dostęp jest praktycznie zerowy, jeśli chodzi o spota z podmokłym terenem no to jeśli posadzę tam sativy na 3m napewno będą widoczne dla rolnika koszącego łąkę a i nie wiem jak MJ znosi powodzie co tez jest prawdopodobne. O to czy ktoś tam chodzi to są nikłe szanse, mimo, ze ambon dookoła sporo to strzałów nie słychać w ogóle. Tutaj masz zdj jak wyglada wejście do tego lasku, widać na mapie, ze jest przerzedzone w niektórych miejscach choć nie wchodziłem bo nie byłem na to gotowy xd 

 

@Szym coś tam poszperałem i faktycznie, pokrzywa mówi nam tylko tyle, ze gleba żyzna a odczyn pH swoją droga.. 

59C5EFEA-5F8E-4D1B-B872-D5EEEF88113F.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Urojenie

Tyle czasu zostalo Żr na spokojnie możesz sobie obserwować 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy mam zamontować kamery i obserwować do wiosny czy może siedzieć tam po kilka godzin dziennie? 🙂 No offense oczywiście. Jeśli zwierzyna obok ma legowisko tak, ze stojąc czuć intensywny smród to tez daje do zrozumienia, ze ludzi tam mało bo sarna czy jeleń nie lubią towarzystwa człowieka. Czasu jeszcze trochę jest wiec będę się przyglądać miejscówce na tyle ile mogę. Najbliższe 2 domy są oddalone o 1-1.5km  a tak to łąki i lasy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SicWolf Ej rozbijasz sobie tam szałas i biwakujesz z lornetką, ale musisz tam posiedzieć przynajmniej miecha przed posadzeniem. Jak przez miecha nikogo tam nie zobaczysz to możesz uznać, że miejsce jest bezpieczne :D A tak poważnie to chodziło mi o pozaglądanie tam od czasu do czasu , co się w tym miejscu dzieje, czy nikt tam się nie włóczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...