Skocz do zawartości
Kalafior

Czy aby napewno z moją panną wszystko jest ok?

Rekomendowane odpowiedzi

@Andi chinski ale czy do boksa moich wymiarow potrzeba cos konkret? 

Z trzymaniem krzaka to nie problem z tym ze to automat a wg RQS w 10 tyg powinna isc pod kose. Dzis ma 14 tyg...

@doominik Niby lampka dobra ale chyba zbyt mocna jak na wymiary boxa bo problem z temp. Kiedy podniose lampe to krzak swiruje i leci jak głupi w jej strone. Czyli co? Zamiast tych chinczykow lepiej zostawic zarowke i kupić wiekszego boxa? 

Nawozy byly lane raz na tydzien 100% dawki wiec chyba nie z nimi problem.

Obczajalem Cie i wiem ze uprawiales tego krzaka co ja obecnie. Po jakim czasie kosiles?

Edytowane przez Kalafior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kalafior  Ja mam podobny panel 30W i to się nadaje na max pierwsze 2 tygodnie, a i tak się zaczynają roślinki wyciągać-szkoda twojej kasy i roślin. 

Co do świetlówki, to ona musi być blisko roślin, bo to światło ma słabą penetrację-traka charakterystyka cfl. 

14 tygodni na automat to nic niezwykłego. Producenci zawsze podają bardzo optymistyczne wartości-moje nigdy w mniej niż 12 nie doszły. Ostatnie były 13 tygodni w hydro, gdzie warunki miały niemal idealne, nie popełniłem praktycznie żadnych błędów i nie miały niedoborów. 

pH sprawdzałeś? Przy dużej dawce pk potrafi spadać trochę i może to właśnie stało się u ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik ph ziemi 5.9. Ph wody 6.5-6.6 zawsze robilem. Po dolaniu nawozów nie sprawdzalem ale o ile moglo sie obnizyc? 0.2, max 0.3? Chyba ze ph metr mam zle skalibrowany aczkolwiek ph ziemii nie podnosi sie i ma max 6.0 od samego poczatku. Coz, przetrzymam ja jeszcze do tygodnia i bede codziennie sprawdzal trichomy. 

Dzięki za rady. Pozdrawiam

Edit: a jeszcze zapytam o taka rzecz- czy jesli bym zalozyl jakas szybkę pod swiatlo, obnizyloby to promieniowanie cieplne z lampy? Bo mnie nadal sie wydaje ze to wlasnie to jest problem. Co prawda nie przypieka mi reki gdy podloze pod swiatlo ale koszt instalacji takiej pierdółki jest praktycznie żaden tylko czy efekt jakis będzie? Bo przy lampie 10-15 cm nad szczytem temp jest ok 30st bez went mieszajacego. Gdy włączę went to temp rosnie nawet do 34st dlatego olałem temat wenta.

Edytowane przez Kalafior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Pany. Wiec musze temp obniżyć bo przy wencie mieszajacym dochodzi czasem do 35st. Moze dorzuce drugi went wyciagowy? Mam jeden 100mm. Drugi taki sie nada czy lepiej wymienic ten na wiekszy, np 150? Filtra nie używam bo mi niepotrzebny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...