Skocz do zawartości
Kalafior

Czy aby napewno z moją panną wszystko jest ok?

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Kalafior napisał:

Znalazlem taka tabelke, z tym ze to na regularne rośliny. Do automatow stosowac tak samo? Bloom i top max mieszac razem?  Dawki tak jak w tabelce czy po połowie tego?  Rozumiem ze Grow odpuscic w ogóle? Nawozic planuje od weekendu. W niedziele jest 25 dzień od wyjscia

możesz dać Grow, możesz mieszać, daj połowę dawki na początek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester Co 3 podlanie starczy? Wszystkie trzy po pol dawki z tabelki razem wymieszać tak? Obecnie podlewam co 2 dzien po ok 350-400ml. Od weekendu bede chciał zacząć podlewac co 3-4 dzień po 500-750 ml. Nie chciałbym przesadzic z tymi nawozami stąd pytanie- co 2-3 podlewanie z nawozami będzie ok? W ktorym momencie zwiększyć dawke do zalecanych? 

Poza tym po lst chyba wszystko jest cacy? Żadnych objawów nie dostrzegacie? 

Jeszcze raz dzieki za wszystkie pomocne odpowiedzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje sie pod tym co napisal Tester .


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie Szanownych

Dzień 30

Zaobserwowalem ze drzewko wlasnie zaczęło kwitnąć. W zwiazku z tym pytanie- czy dostrzegacie jakies braki, niedobory, choroby itd? Na moje wyglada slicznie i do tego momentu jestem z niej bardzo zadowolony. Nadal leci sama woda w ilosci ok 750ml co 3 dzień. Roślina jeszcze nie nawożona bo nie dostrzegam potrzeby ale w zwiazku z brakiem doświadczenia wole zapytać. Temp dochodzi do ok 28 st w dzien i 22 w nocy. Wilgotnosc w okolicach 60-70% non stop. 

Generalnie mialem nadzieje ze box 50x50 starczy na 2 drzewa ale jak widze jak ta sie rozrosła to mam powazne wątpliwości czy sie dwie rosliny tam zmieszcza. Mam tu cfla 200W dual ale prawdopodobnie będę kupowal drugiego boxa w ktorym chciałbym jakis panel led dla odmiany. Wiadomo, koszt jak najniższy- jakosc jak najlepsza. Polecicie cos? 

Pozdrawiam

20200214_211438.jpg

20200214_210909.jpg

20200214_210819.jpg

20200214_210716.jpg

20200214_210635.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester Coz, nie mam określonej granicy. Tak aby stosunek jakosci do ceny byl w miare optymalny. Im taniej tym lepiej ale tez zeby nie kupić jakiegoś shitu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie, na jakim etapie zmniejszyc wilgotnosc? Czy juz teraz powinienem ja zmniejszyc i ewentualnie do ilu? Mam ok 65-70% obecnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Kalafior napisał:

moze mały ale wariat  @Scatman

moze i tak moze nie zrobiło się 4 albo 5 szczytów więc coś będzie napewno. Już zakwita powoli z dnia na dzień tworzą się te "kielichy" 

Ja swoją pierwszą po miesiącu pk podlałem i przez 2 tygodnie była opadnięta cała popalona. Po flushu wróciła do formy ale w 65 dniu ściąłem i miałem tyle co nic ale zawsze coś ? Tą zamierzam jeszcze trzymać ok 56 dni czyli prawie 2 miesiace a dzisiaj ma 34 dni

Mam w planach za 2 tygodnie podlać 1/4 dawki nawozu ale jeszcze się skonsultuje na forum czy jest sens bo narazie mi odradzono czymkolwiek podlewać

Edytowane przez Scatman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CheMsKuN wzywam Cie master ? Czy ta swietlowka ktora mi poleciles (od Elektrox 200W Dual 2700/6500) tak powinna swiecic? Polowe świeci bardziej jasno a drugie pół bardziej na czerwono. Rozumiem ze to inne spektrum ale czy powinienem ja na kwitnienie odwrocic? Te czerwone teraz jest bardziej do gory a na dół w rosline swieci to bardziej jasne światło. Mam odblysnik ale jest tak dretwy ze słów szkoda. 

20200217_181215.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wynika ze masz tam dwie barwy swiatla ( 2700k i 6500k), zamiast jednej np. 3200k. Szczerze powiem ze nie widzialem jeszcze takiego clfa. Na flo odwracal bym zarowke tak, zeby swiecila tym bardziej zoltym swiatlem (2700k).


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CheMsKuN Tak, polowa jest biała (niebieska nawet), a połowa czerwona. Z tego co pamietam to niebieskie na wzrost (6500) a czerwone na kwitnienie (2700) tak? Niebieskie to 6500 a czerwone 2700K? Czy na odwrot? Doczytalem juz gdzies indziej ze te clfy sie obraca. Tylko pytanie teraz ktore jest ktore bo juz sam sie zakrecilem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...