Skocz do zawartości
Kalafior

Czy aby napewno z moją panną wszystko jest ok?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcialbym zapytać czy wszystko z roslinka jest ok? Martwią mnie dwa listki ktore wyszły pierwsze i od poczatku są takie pół-zwiędłe. Kolejne dwa wyglądają ok. Roślina ma 3 dni od wyjscia z ziemii. To automat od RQS. Ph ziemi 6.3, wody ok 6.0. Średnia temp ok 27.5 st.C w dzień oraz 21 st.C bez światła, wolgotnosc byla przez 1.5 dnia problemem bo wynosila pod lampa ok 20% ale dokupilem nawilżacz i obecnie jest ponad 50%. Ziemia all mix, roślina nie nawożona. 

To moja pierwsza uprawa. Dzięki.

@doominik @Tester @CheMsKuN 

20200118_145946.jpg

20200118_144814.jpg

20200118_144718.jpg

20200116_182848.jpg

Edytowane przez Kalafior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester @CheMsKuN @doominik

Co mi z nią zrobili? Brat podobno zapomnial zamknąć okno i temp w boxie spadła do 18,5 st bez światła.  Czy tak opadła przez to? Czy za mało wody (gleba lekko wilgotna, podlewana ok 36 godz temu czystą woda o ph 6 z haczykiem. To automat, 6 dzień.  Odratuję ją?

20200121_200312.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester tak w środku jest jeszcze wilgotna (sprawdzana paluchem). Z wierzchu przeschła, pewnie od światełka. 

Co do roślinki to rano miała fajnie stojące liście. Po powrocie z pracy wyglądają na opadnięte. W fotorelkach widzę że chyba tygodniowe roślinki nie są tak klepnięte ale moze tylko mi sie wydaje (oby!). Dodaje foto z profilu. To zupełnie normalne? Wody doleje ze szklankę bo rzeczywiście nie jest jednomiernie wilgotna. 

20200121_210521.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ziemi podsyłał. Ile za phmetr zapłaciłeś ? Podasz link skąd kupiłeś ? 18.5stopnia przez parę godzin to chyba bez tragedii tak mi się wydaje ja przy 1 uprawie sporo miałem w dupie (wentylatory, raz swiecilem tak raz inaczej.) Teraz jak mam wyłącznik czasowy mam wszystko w dupie wyłącza się po 18h a po 6 się uruchamia 

Edytowane przez Scatman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik W takim razie coś polecisz? Tylko nie za niewiadomo jakie pieniądze czy mieć w dupie i nie sprawdzać? Bo na dobrą sprawę podlewam przegotowaną wodą odstawioną. Mam kupiony od plagrona preparat pH+ i pH-

W skrócie mówiąc to wcześniejszą uprawę podlewałem wodą kranową. Teraz się opamiętałem i przynajmniej staram się przegotować przed podlaniem 

Edytowane przez Scatman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, Scatman said:

@doominik W takim razie coś polecisz? Tylko nie za niewiadomo jakie pieniądze czy mieć w dupie i nie sprawdzać? Bo na dobrą sprawę podlewam przegotowaną wodą odstawioną. Mam kupiony od plagrona preparat pH+ i pH-

Ja sam gleby nie spradzam, bo mam tylko hydro, ale najlepiej za mało pln sprawdzi się polecany tu na forum kwasomierz glebowy z płytką-kosztuje chyba coś koło 35pln. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Tester napisał:

@Scatman albo dolomit se spraw za pare zł i podlewaj co 3 podlanie i będzie dobre ph 

Ten dolomit to jakiejś specjalnej firmy kupować ? Jak to wygląda co 3 podlanie podlewa się dolomitem ? Można podlewać odrazu tak młoda sadzonkę ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...