Skocz do zawartości
kamil25410

Proszę o pomoc w dobrze rozmiarów growboxa i lamp

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Potrzebuje pomocy chce zacząć swoją przygodę z hodowlą indoor i potrzebuje porad ekspertów lub bardziej zaawansowanych growerów. To teraz tak zamierzam kupić pestkę -Auto AK 47 2.0 (czy to dobry wybór jak na pierwszy rzut?) Jakich rozmiarów potrzebuje growboxa dla jednej rośliny ? Używać jakiś nawozów jak tak to jakich ? Jakich lamp potrzebuje wchodzą w grę najlepiej żarówki ledowe myślałem o takich https://allegro.pl/oferta/zarowka-led-grow-light-do-uprawy-roslin-20w-e27-8419984339?reco_id=113d19b7-36ec-11ea-9477-246e96106940&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951# 

Ile bym ich potrzebował dla jednej roślinki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kamil25410 Dla jednej roślinki wystarczy Ci box 60cm/60cm, szczególnie, że to automat. 

Co do tych LED'ów z linku, to się nie wypowiem, bo ich nie używałem. Osobiście zainwestowałbym w jakiś mały panel lub świetlówkę dual co najmniej. Pamiętaj, że słabe światło=słaby plon, albo nawet jego brak. 

P.S. Nie zapomnij o wentylacji ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pestka to Twoj wybor. Na jednego planta wystarczy Ci box o wymiarach 40x40. Ale mysl przyszlosciowo i kup boxa 60x60, tam przy odpowiednim treningu wcisniesz juz 4 krzaki. Nawozy kupil bym od BioBizz, najlepiej ich TryPack https://allegro.pl/oferta/biobizz-trypack-indoor-zestaw-organicznych-nawozow-7626864413 Panel led to najlepiej cos na diodach COB, wydajnosc juz z gornej pulki, cos takiego np.  https://ledam.pl/product/panel-cree-cxa2520-grow-led-60w


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie nie chce pchać się w gruby wydatek jedynie chce najwięcej zainwestować w lampy nie chce inwestować w gotowe growboxy chce zrobić go samemu z czego najlepiej zrobić takiego growboxa ? Chodziło mi po głowie jakieś płyty OSB albo sklejki nie wiem czy to dobry materiał może jeszcze macie jakieś pomysły z czego można by było zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kamil25410  Zwykla płyta wiórowa biała matowa  10mm, bezproblemowo powycinacz sobie otwory na wentylacje i nie musisz sie bawic w wykladanie boxa odblyskami.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz, bialy mat odbija najlepiej. Na wszelakie odblyski wybuchla moda jakis czas temu i utrzymuje sie do tej pory.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...